Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos mentális probléma. Miért?

Súlyos mentális probléma. Miért?

Figyelt kérdés
Nem is tudom hol kezdjem. 16 éves vagyok, egy fiú. Volt egy nagyon rossz 1 évem, amikor súlyos depresszióba estem, már-már az idegösszeroppanás szélén álltam, családi, és iskolai ügyek miatt. Sajnos "szövődményei" lettek ennek az időszaknak. Áprilisban lett vége a gyötrelmemnek, a szenvedésemnek, és sajnos azóta érzek fura dolgokat magammal kapcsolatban. Elsősorban súlyos hipochonder lettem, azóta már kismilliószor jártam orvosnál. Soha semmit nem találtak. Megmagyarázhatatlan fájdalmak, érzések gyötörnek nap mint nap. Sokszor mintha folytogatna valaki, mintha zuhannék egyet, ebből pedig legtöbbször pánikroham kerekedik ki. A második dolog, ami aggaszt, hogy egy elmebeteg lettem, ami abban nyilvánul meg, hogy a legkisebb dolgon is nagyon felhúzom magamat. Például egy jó barátommal egy kicsit összevesztünk, de én olyanokat kezdtem el mondani neki, hogy meg fogom ölni, addig folytogatom amég meg nem fullad, eltöröm a nyakad, meg ilyenek. Brutál! Hozzáteszem, sosem voltam egy aggresszív gyerek, meg az aki a középpontba van nap mint nap. Ezek a szövődményei lehetnek a mély időszakomnak, a depressziómnak? Sokszor rámtör a sírás amikor visszaemlékezek ezekre az időszakokra, néha öngyilkosságon is gondolkodom, de mindig arra gondolok, hogy az anyukám miatt nem teszem meg. Annyit szenvedett szegény élete során, hogy csak miatta nem teszem meg. Persze már a saját anyámnak is neki estem, persze nem fizikálisan. Olyanokat is megfogadtam, hogy öngyilkos leszek ha már nem élnek a szeretteim. A másik pedig, hogy már napok óta furán érzem magamat, mintha álmodnám csak a valóságot, mintha egy pillanatra néha nem a testemben lennék, nagyon érdekes, mintha a lelkem teljesen kimerült volna.. A kérdéseim ezek lennének: Szerintetek még mindig depressziós lennék? Miért érzem ezeket a fura tüneteket, miért lettem ennyire hipohonder? Miért lettem agresszív, amikor sosem voltam az, csak ez az időszak után? Kérlek válaszoljatok. Viszont egy dolgot hadd kérjek tőletek. Ne írjátok azt, hogy csak hisztizek, kérlek értsétek meg, hogy ez az időszak számomra a pokol volt, inkább hagytam volna hogy megöljenek mintsem kibírjam ezt az időszakot, nagyon szenvedtem, teljesen k.o voltam.. Tudom, pszichiáter, pszichológust fogtok egyből ajánlani, de ez egyszerűen már annyira belém ékelődött, hogy ezt semmilyen beszélgetés nem fogja megoldani. Bogyók meg pláne nem..

2020. aug. 6. 16:39
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, nekem már ez is sokat számít hogy nem ítéltek el, és hogy megértetek. :)
2020. aug. 6. 17:14
 12/19 A kérdező kommentje:
De mi miatt van 2 napja nekem ez a deperszonalizációs zavar, vagy ez az az érzés mintha egy pillanatra máshol lenne a lelkem mint a testem, meg mintha álmodnék? Ez is elmúlna a terápiával?
2020. aug. 6. 17:15
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Megtanulod kezelni a stresszt, es kevesebb figyelmet fogsz magadra forditani, nem foglalkozol a kepzelt tunetekkel.
2020. aug. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Kérlek majd írj valamit néha ide arról, hogy érzed magad!
2020. aug. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Azért, nem ártana ha ezt egy hozzáértő dokival beszélnéd meg!
2020. aug. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! A legjobban ez az álomszerű érzés zavar, ami nagyrészt egész nap van, olyan mintha egy 2D-s mozifilmet néznék vagy nem tudom. Olvastam, hogy ez pont a megőrüléstől véd, az agy csinálja direkt amég a szorongás van.
2020. aug. 7. 21:08
 17/19 anonim ***** válasza:

Szia! Amint elolvastam ezt a kérdést, úgy éreztem, hogy muszáj ide írnom, hiszen megértem a helyzeted.


Egyidősek vagyunk, csak én éppenséggel lány és kicsit másabb problémáim vannak. Többször voltam már pszichológusnál és pszichiáternél is, ezért el tudom mondani a saját tapasztalataimat. Mindkettőből jót kell, hogy kifogj, máskülönben egyáltalán nem lesz kellemes érzés akár egy órán át ott ülni, és többnyire szorongani. Ha megteheted, akkor addig keresgélj, ameddig nem találsz egy olyan személyt, akivel megfelelően szimpatizálsz, hidd el, ezt rontottam el én is. Mehetsz pszichiáterhez is, de ha hozzám hasonló alkat vagy, akkor minden bizonnyal nem fog sokat segíteni. Nem szeretem a gyógyszereket és a hangulatjavítók hatását nem bírom. Viszont szerintem egy próbát megér, a pszichológust se utasítsd el, néha azért jól esik kibeszélni magadból a bajaid.


Bár ezt senki nem mondta előttem, de van egy jó tanácsom; akarj változni, és merj változtatni. Legelőször magadban kell eldöntened mit szeretnél, majd ezeket az apró célokat szépen lassan megvalósítod. Rakj rendbe mindent odabent, ha segítséggel megy csak, akkor azzal. Tapasztalatból mondom, hogy szedhetsz te pirulákat, mehetsz terápiákra, bebeszélhetsz magadba dolgokat, de ha nem szeretnél változni, nem is fogsz. Ezt a változást ne úgy értsd, hogy hú ha, más ember leszel. Nem, nem leszel, csupán csak boldogabb és esetleg célratörőbb. Kereszetsz új hobbikat, mehetsz edzeni, vedd komolyan a tanulást, vagy akármi más. Tereld el a figyelmed a rossz gondolatoktól.


Annyit még ajánlok, hogy beszélj anyukáddal meg a barátaiddal arról, ami benned folyik és amit érzel. Hidd el, eszméletlen sokat fog segíteni.


Én még most indultam el, de hidd el, szerintem veled együtt érek majd célba! Sok sikert kívánok.

2020. aug. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszi! Ma már tökre jól éreztem magamat a srácokkal, piáltunk is de csak addig amég jól érezzük magunkat..:)
2020. aug. 9. 01:43
 19/19 anonim ***** válasza:

A fojtogató érzés szerintem stessztől lehetett. Éjszaka is ébredhet az ember ilyenre, tényleg ijesztő.

Ha fizikailag semmi bajod, akkor ezen segíthet a kifárasztó megerőltetés. Mondjuk kitűzöd magadnak, hogy egy hónapon belül lassan addig emeled a futásadagodat, amíg könnyen lefutsz mondjuk 10 km-t. Ha elég időd van, kitűzheted akár a félmaratont vagy a maratont is, ahogy gondolod. És vezetgetsz naplót, hogy hogyan haladsz.

Azt írod, hogy kivizsgáltak, hogy sokat jártál orvoshoz, biztos mondták volna, ha mondjuk olyan bajod lenne, hogy nem futhatnál.

Ha van, aki veled tartana, annál jobb.

Vagy választhatsz más sportot is, de a kintiek jobbak a friss levegő miatt.

2020. aug. 12. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!