Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiás vagyok?

Anorexiás vagyok?

Figyelt kérdés

167 cm magas vagyok és a súlyom 54 kg. Egészségesen eszek, semmit nem vonok meg magamtól kivéve a rágcsákat és a meseterséges dolgokat, mellette sportolok.

Néha-néha bűntudatom van, ha hirtelen nagyon sokat eszek, de utánna sétálok egyet vagy sportolok egy kicsit és ez elmúlik. Nem éheztetem magam.



2020. aug. 21. 21:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Nem,egyszerűen csak ilyen vagy.
2020. aug. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Egészségtudatos, talán picit maximalista is? :)
2020. aug. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

"Egészségesen eszek, semmit nem vonok meg magamtól"


... Nem vagy az, és szerintem ezt te is pontosan tudod.

2020. aug. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Aztán mitől lennél az, drága? Tudod mi az az anorexia?
2020. aug. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
3-as. Az a probléma, hogy az anorexiások között is van olyan, aki azt gondolja magáról, hogy nem az.
2020. aug. 21. 21:54
 6/18 A kérdező kommentje:
4-es. Igen, tudom. Közelebbről is láttam már mi az és hogy hogyan viselkedik az ember, ha átveszi a betegség az irányítást. Engem csak a bűntudatérzet aggasztott.
2020. aug. 21. 21:57
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Az igaz, hogy nem kéne bűntudatod legyen ha eszel, de mivel éppeszűen reagálsz rá, ezért nem olyan vészes. Nekem evészavarom van, és amikor sokat ettem, nem tudtam élvezni utána amit csinálok, gyűlöltem magam, meg akartam halni, azt hittem, mindenki utál, undorítónak éreztem magam ezért nem érhetett hozzám senki. És a bűntudat táplálja az ilyen túlevéseket. Ha hasonlóan érzel, akkor nagy baj van. Ha nem, akkor éppen időben észrevetted ahhoz, hogy könnyen megváltoztathasd és ne valjon szokássá ez a viselkedésforma, vagy ne mélyüljön el még inkább.
2020. aug. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
7-es.Szóval neked bűntudatod van a sok evéstől ezért még többet eszel? Ördögi kör?
2020. aug. 21. 22:27
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs olyan ember aki még nem érzett bűntudatot ha megszegte a diétáját/ nem egészségeset evett/ túl sokat evett stb. Kinek mi ugye a szempont :)


A történet szerintem akkor igényel nagyobb odafigyelést a részedről ha túl gyakori, vagy zavarja a napodat.

De még ez sem anorexia feltétlenül, inkább az hogy Pl. az egészséges életmódra is ennyire rá lehet pörögni


Ennél több kritérium kell ahhoz hogy valakire azt lehessen mondani hogy anorexiás szerintem :)

2020. aug. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom 9-es. Túl sok mindenen aggodalmaskodok.
2020. aug. 21. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!