Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tűrnétek 22 évesen, ha apád...

Tűrnétek 22 évesen, ha apád zsarnokoskodik, fenyeget, úgy beszél veled, mint egy állattal?

Figyelt kérdés

Évek óta fenyeget is, hogy megöl, őrjöng, egy porszemnek sem néz... Volt, hogy megpróbált meggyilkolni is. Minden nap ez megy.


Anyám meg helyesel neki és még en vagyok lecseszve, hogy sírni mertem. Ugyanis egy lány egy tulajdon, annak pofa be, az apja akár meg is ölheti, szerintük...


Gyűlölnek, csak akkor nem tudom, miért nem mehettem el 18 évesen... Nem kell sen a pénzük, semmi sem, gyerekként is utáltam, hogy rájuk vagyok utalva... Anyám meg ha meggyilkolna is helyeselne neki.


2020. szept. 6. 12:17
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

#9 Ő törte el az enyémet, háromszor akkora.


Egy okom volt, nem mehettem el az erdőre hajléktalannak.... Mert abban a pillanatban az lettem volna, ha életben hagy...

2020. szept. 6. 13:03
 12/21 anonim ***** válasza:
84%
Hülyeség. Könnyebb panaszkodni mint tenni valamit?
2020. szept. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Miért nem mész koliba ha vidéki vagy? Miért nem vállalsz munkát? veszel fel diákhitelt? jársz államilag finanszírozott szakra? Ha ennyire utálod a szüleidet akkor miért fogadod el a pénzüket? Ezt kurválkodásnak hívják. Hiába hisztizel itt. Ha elköltözöl az az egyetlen megoldás. Ha nem költözöl akkor türjél a pénzért cserébe. Apád meg utánad mehet te meg megmondhatos hogy nem mész vele. Ha megfog és vinni akar akkor azonnal hívhatod a rendőrséget mert ezt emberrablásnak hívják.
2020. szept. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

A pénz ami visszatart meg a suli? Milyen pénz?

Tandíjat kell fizetni? Nappalis vagy és nem tudsz mellette dolgozni? Sajnos olyan nincs hogy a kecseke is jól lakjon meg a kaposzta is megmaradjon.

Ebben a helyzetben reálisan kéne látnod, hogy vagy maradsz otthon és eltartanak a szüleid de annak az az ára hogy bántalmaznak. Vagy megoldod hogy el tudj költözni. Hogy?

Pl nézel kollégiumot. Vallalsz hetvégen munkát amiből kifizetet ha nem elég diakhitel.

Ha fizetős a suli es nappali az nagyon drága. Akkor kénytelen vagy másikat keresni ami allamilag finanszírozott és levelező. Amelett tudsz annyit dolgozni hogy ki tudj fizetni egy olcsó albérletet. Én is így végeztem el az egyetemet. Nyilván nem könnyű de én úgy gondoltam jobb mint megőrülni egy ilyen környezetben. Ha otthon maradsz nem kell dolgozni jarhatsz ebbe a suliba. Kezedben a döntés melyiket választod. Ingyen minden szülök nélkül olyan nincs! Ez van.

2020. szept. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Eltaryani az túlzás. Értsd. "itthon" lenni, meg őrjöngenek, hogy ha piros hó eszik meg kelle enni a kosztot
2020. szept. 6. 15:10
 16/21 anonim ***** válasza:
73%
Mi van? Kezdesz zagyva lenni.
2020. szept. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Elütések. Kapok valami kosztot, amiért órjöngés van, ha nem eszem meg valami miatt, például most, hogy fáj a hasam. Anyám megzavarodott, mert csak rizst ettem, apám meg őrjöng... Mondtam inkább ne főzzön, de azzal nem tud kontrollt kifejezni...


Egyébként meg a másik előnye, hogy itthon lehetek ebben a "szeretetteljes" közegben. Másban nem igen nyilvánul meg.

2020. szept. 6. 15:32
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
#1 Látom nem értetted még meg, hogy mit akar mindenki közölni veled: El kell jönnöd otthonról! Tudom, hogy néha az embernek az is elég, ha csak kiönti a lelki terheit ismeretlen válaszolóknak, de a helyzetedre nem ez a megoldás. Te jelenleg ezt csinálod, de fogalmazhatok durvábban is: önsajnáltatod magad. Álljunk meg egy percre: Itt vagy 22 évesen, egy fiatal lányként, akinek borzalmas élete van otthon. Abba nem is megyek már bele, hogy esetleg te tehetsz-e bármiről is, amiért ilyenek a szüleid. Ezzel nem is foglalkozok, mert teljesen lényegtelen ezen a szinten, hogy ki kezdte. Lényeg, hogy ők nem fognak megváltozni a szép szóra, vagy a rendőrök segítségével. Egyébként senkire nem kell ráhívni a rendőröket, hanem egyszerűen összecsomagolsz két nagy táskába, felmarkolod az összes pénzed és el jössz végleg otthonról. Azért mert ők ártottak neked, attól még nem kell bosszút állni rajtuk a rendőrséggel. Gyere el és kész. Mindezt észrevétlenül, hogy ne akadályozhassanak meg téged. Ez lenne a legegyszerűbb lépés, de valamiért ez is nehezedre esik. Pedig innen kezdődik csak igazán a neheze, ugyanis kell, hogy keríts egy új lakhelyet, ahol lehetőleg nem is fognak megtalálni. Vannak olyan albérletek, ahol pár tízezerért csak egy szobát fogsz kapni, meg egy ágyat. Hidd el, ez is jobb, mint otthon veretni magad. Jobb esetben veled egyidős, fiatalos, ambíciózus emberekkel fogsz lakni, akik plántálnak beléd önbizalmat, boldogságot és egy kis lakótársi szeretetet is, azt, amire szükséged lenne. Ott vannak a kollégiumok is. Az egyetemeknek az esetek nagy részében van fizetős kollégiuma (asszem' az ELTE is ilyen), melynek a havi részlete 20-30 ezer körüli legfeljebb. 3-5 napi diákmunkából (legalább 8 órás) meg lehet ezt fizetni, az ösztöndíjról és a jópofa lakótársakról nem is beszélve. Nem fog senki se piszkálni, és zaklatni. A saját érdekedben vázoltam fel a lehetőségeid, nem akartalak bántani vagy ilyesmi (ha annak vetted). Eleget bántottak már téged, ezért lenne jó, ha a segítőszándékot kicsit jobban észrevennéd. Még nem késő eljönnöd otthonról, de akkor MOST kell lépned. Kérlek, segíts magadon!
2020. szept. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

A zagyva kezdek lennire válaszoltam...


Egyébként azon nehéz megérteni valamit, hogy PÉNZ, meg lehetőség falun...


De öcsémnek autót vesznek, velem meg úgy beszélnek, mint a kutyával.... Az is olyan nagyképű, de ő az isten..

2020. szept. 7. 10:33
 20/21 anonim ***** válasza:
Látom te nem megoldást akarsz, csak sajnáltatni magad.
2020. szept. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!