Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofréniával és Asperger...

Skizofréniával és Asperger szindrómával élő emberrel van értelme párkapcsolatnak? Vagy reménytelen az egész?

Figyelt kérdés
2020. szept. 25. 21:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
53%
Ha pszichiáter nincs, akkor félhetsz is. A kezeletlen skizofrénia korai agyi leépüléshez, korai demenciához vezet, olyan lesz gyógyszerezés nélkül, mint egy növény. És az már visszafordíthatatlan.
2020. nov. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
39%
És azt is gondold végig, hogy ha terhes leszel tőle, mekkora vívódés lesz, hogy abortusz, vagy kiteszed a gyereket egy folyamatos életveszélynek, mert kezelés nélkül NINCS belátóképessége egy skizofrénnek. Kiszaladsz fürdetéskor egy másodpercre, közben kéred, vigyázzon a gyerekre, de mire visszaérsz, a baba arccal a vízben lebeg, a párod meg mered maga elé, mert lett egy rémlátása, ami kizárja a külvilágot.
2020. nov. 3. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
53%
Az egyik szülőm skizofrén volt (11 és 12 vagyok), az eredetileg bölcs, belátó ember 2 év betegség után kényszerítve érezte magát, hogy rábeszélje a családját a közös öngyilkosságra. Nem tudott dolgozni, nagykéssel az aktatáskájában indult a munkahelyére a korábban teljesen erőszakmentes ember, hogy leszúrja a kollégáit, mert a paranoiája szerint bántani akarták. Te is idegbeteg leszel mellette, ne csináld. A gyereketeknek meg a legmélyebb pokol lesz, ez személyes tapasztalat.
2020. nov. 3. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Kicsit túl költöttétek a történetet. Hol írtam, hogy gyereket szeretnék? :) Csak ismerkedtem valakivel, de már megszakadt a kapcsolat, úgyhogy teljesen mindegy. Egyebként a skizofréniáról írtakkal nem értek egyet. Exem apukája teljesen normálisan felnevelt 2 gyereket. Voltak ugyan fura dolgai de senkit nem veszélyeztetett soha. Aspergerest még nem ismertem.
2020. nov. 3. 12:31
 15/23 anonim ***** válasza:
53%
Ha tisztában vagy kivel-mivel állsz szeben akkor van esélyed. Ha nem, elvesztél, de ennél még durvább a borderline, főleg úgy, hogy az emberek 90%-nak fingja nincs az egészről.
2020. nov. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Látom megértetted, hogy már nem aktuális a dolog ;)
2020. nov. 3. 21:56
 17/23 A kérdező kommentje:
Jeleztem, hogy már nem aktuális a kérdés ezért így kell reagálni? Eleve nem kéne ilyen kérdésekben tanácsokat osztogatnod ha dührohamot kapsz mindentől. Keress orvost mert rászorulsz. Az idióta meg te vagy.
2020. nov. 4. 08:00
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Te vagy.
2020. nov. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Pszichiáter aki segíteni tud rajtad 😘
2020. nov. 4. 14:37
 20/23 anonim ***** válasza:
66%
Ne is hallgass 12-esre, lehet betegségbelátásuk, és statisztikailag egy egészséges ember előbb követ el erőszakos bűncselekményt. Általában ez nem csak a betegségtől függ, ha valaki nem erőszakos, betegen sem bánt senkit.
2020. nov. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!