Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Járok pszichológushoz, de...

Járok pszichológushoz, de mivan ha én nem akarom elmondani a kellemetlen dolgokat?

Figyelt kérdés
Kerdezgetett annyi mindent oda se tudtam figyelni, aztán megkert hogy mondjak el mindent, én meg kinyogtem hogy nem szeretném, és akkor elkezd te mondani hogy de így nem tud segíteni meg stb. de hogyha én most nem akarom elmondani akkor miért kell rám erőltetni?
2020. dec. 7. 20:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincs azzal, ha nehezen nyilsz meg, megis csak egy vadidegenrol van szo, de azert azt tudnod kell, hogy egyreszt biztosan hallott mar rosszabbat, masreszt tenyleg csak segiteni akar, nem bantani, faggatni, vagy elitelni.

Miota jarsz hozza? Az elejen termeszetes, hogy lassabban mennek kicsit a dolgok, a bizalom csak fokozatosan alakul ki. Vannak olyan temak, amikrol konnyebben beszelsz, vagy semmit nem akarsz neki mondani? Az viszont lehet, baj lesz kesobb. Ha magaddal beszelgetsz is ennyire zarkozott vagy?


Ha nem szimpatikus a pszichologus, nyugodtan valthatsz egyebkent. Ha nehez beszelni, neha egy-egy teszt, rajz is "beszelhet" helyetted, de le is irhatod, ha ugy konnyebb.


En is nagyon nehezen beszeltem az elejen, de volt par dolog, amit konnyebben elmondtam. Mondjuk engem sosem fagatott, vagy szolt be ilyeneket, hanem sokkal turelmesebb volt, de minden eset mas. Az is segitett, hogy o is sokat beszelt az elejen, es nem voltak kinos csondek, de ahany pszichologus, annyi szokas, es ahany ember, annyi fele eset...

2020. dec. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ha szeretsz pénzt égetni semmi baj, bár szerintem ő segíteni is szeretne, de biztos örömmel költi el a pénzed is
2020. dec. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Konnyu azt mondani, hogy nyilj meg, hiszen segiteni fog :)

Mas kerdesnel meseltem el, hogy en ugy indultam neki a pszichologusnak, hogy oszinten mindent. Az oszinteseggel nincs gondom, a mindenttel annal tobb. Kezdetben a pszichologus is mondta, hogy erzi rajtam a haritast, pedig egyaltalan nem tudatos volt. Sot, volt olyan, amikor megmondtam, hogy hagyjon beken, majd otthon atgondolom, es kovetkezo alkalommal beszelunk rola. :) mikor rajottem, hogy ez is a haritasi mechanizmusom, iszonyat lelkiismeretfurdalasom volt.

A pszichologusom mindig kerdezgetett, ujra es ujra feltett kerdeseket. Volt, amirol en sem tudtam beszelni. Kb haromnegyedev kellett ahhoz es egy jol iranyzott kerdes, amivel attort ez a gat. Nagyjabol ket ev utan erzem azt, hogy most mar konnyebben beengedem a lelkembe.

De nekem soha nem mondott olyat, hogy csak ugy tud segiteni, ha elmondom. Turelmesen kivarta, amig magam is megbiztam annyira benne, hogy elmondjam.

2020. dec. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!