Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha kezdek félni...

Mit tegyek, ha kezdek félni attól, hogy mi lesz belőlem?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok, eléggé sok mentális problémával. Minden abból fakad, hogy kiskorom óta eléggé el voltam hízva, ami miatt általános iskola felső osztályában folyamatosan bántottak, +eddig középiskolában is, de ott mégrosszabban. Ennek hatására egy bezárkózott ember lettem, általában egész nap itthon ülök, csak akkor megyek ki ha muszáj. Van pár barátom, de velük is csak iskolában találkozok. A másik hogy ezek miatt a lányoknál is sikertelen vagyok, eddig még semmi kapcsolatom nem volt lányokkal egész életemben. Ezeknek a dolgoknak az összessége eléggé sok frusztrációt okoz, szinte minden nap vannak öngyilkossági gondolataim, meg ilyenek. Ameddig más ennyi idősen egész nap a barátaival lóg, párkapcsolata van meg ilyenek, addig nekem ezekből kb. semmi nem jutott, és egy olyan szinten vagyok, amiből nem tudom, hogy tudnék kijönni. Az utóbbi időben elkezdett aggasztani, hogy elkezdtem olyan dolgok iránt érdeklődni, amiket a legtöbb ember elítél alapból. Eléggé erősen rasszista, homofób és hasonló discord csoportokba léptem be, ahol az ilyen Brenton Tarrant féle embereket istenként tisztelik, meg ilyenek. Nem azt mondom, hogy ezeket vallom én is, de elkezdtek ilyen dolgok érdekelni, és ez kicsit aggaszt. És kezdek kicsit haragot is érezni az emberek felé már, amiért miattuk ment tönkre az életem. És a legeslegjobban az aggaszt, hogy birtokában vagyok fegyvereknek is, mert régen ilyen hobbiaim voltak, lövészetre jártam meg ilyenek. (Nyílpuska, légfegyverek, rengeteg kés, stb). Szóval nem tudom mit csináljak, mert ha jól tudom sok ilyen tömeggyilkos embernél kb. ugyan így kezdődött, én pedig nem szeretnék elmebeteg lenni. Elkezdtem edzeni, egészségesen élni, hátha ez segít, de még nagyon az elején vagyok. Ti mit tanácsoltok?
2021. jan. 10. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem az emberek miatt ment tönkre az életed, hanem magad miatt, pontosabban a negatív gondolkodásod miatt. De amúgy nem is ment tönkre, fiatal vagy. Sportolj, fogyj le, és a hülyeség helyett mondjuk foglalkozhatnál értelmes dolgokkal pl nyelvtanulás, készségek fejlesztése.

Én is szeretem a fegyvereket, de ettől még nem vagyok elmebeteg.

2021. jan. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csináld végig az életmód váltást. Társaságnak meg olyan embereket keress, akik felfelé és nem lefelé húznak. Például olyan csoport, ahol a többiek is most kezdik az életmód váltást, a rasszista helyett.
2021. jan. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kamaszkorában mindenkinek vannak szinte időszakok, amikor utálnak mindenkit és erőszakos dolgok érdeklik őket. Idővel el fog múlni, de az edzés pl segíthet levezetni a feszültséget, vagy ha valamilyen formában (rajz, zene vagy írás) megjeleníted az agresszív gondolataidat.
2021. jan. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!