Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Még is mi lehet ez?

Még is mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Egy évvel ezelőtt kezdődött egy furcsa dolog, amit máig nem értek. A fiam egyik napról a másikra teljesen megváltozott, szótlan, zárkózott, félénk lett. Még csak 11 éves és eléggé furcsa ez, mivel a tanárai is észrevették. Néha feszült jegyei is elkezdtek romlani, persze nem várom hogy kitűnő legyen. Mivel egyedül nevelem így minden figyelmemet meg kapja, nem hiszem, hogy szeretet hiány lenne. Bármit kért meg kapta rengeteg időt töltök vele, persze most engem is ellök. Bezárkózik és nem akar beszélgetnisem, éjszakánként néha arranyitok be, hogy az ágyon ülve alszik. Ha le akarom, hogy feküdjön nem ébred fel ha szólok neki, reggel nem emlékszim arra, hogy ült. Azt mondja nem fáj semmije eddig mindig elmondott mindent, ha volt valami komoly. Tudta, hogy mindig támogatom, ha kell orvoshoz viszem ha kell beszélgethet velem. De semmi tanulás után azonnal a szobájába vonul, bezárja és csak akkor jön elő, ha éhes vagy ha wcre megy. Próbáltam már vele beszélni, hogy ez nem jó így mert ki kellene kicsit mozdulni mint régen, de semmi hatása nem volt. Feszülté válik és olyankor dühbegurul, hogy nem kicsi nincs mit mondania nincs baja csak hagyjam békén. De én aggódom hiszen egy napról a másikra mintha ellökött volna, hová fordulhatnék?

2021. febr. 6. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Pubertáskor kezdete, lehet akár normális is. De lehet depresszió is, pl. kiközösítés miatt vagy ilyesmi. Nekem is elég hamar, 10-11 éves koromban megkezdődött a pubertáskor és én is eléggé hisztis voltam.
2021. febr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt, hogyan lehet kivizsgáltatni, hogy ez e a baja?
2021. febr. 6. 17:47
 3/5 anonim ***** válasza:
32%
Sehogy, hagyjad békén, ne foglalkozz vele. Tudom, hogy nehéz, de ezek alapján magányra van szüksége. Ha beszélni akar, majd beszélni fog.
2021. febr. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Meg próbálok de nagyon nehéz, látom ahogy itt van elöttem. De segíteni nem tudok, nem olyan könnyű ez nekem.
2021. febr. 6. 17:59
 5/5 anonim válasza:
Szerintem az iskolában lehet valami, vagy ahogy előttem írták, a pubertáskor. Talán a pszichológus segíthet, de ha dühbe gurul, akkor ez ronthat a helyzeten.
2021. febr. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!