Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek hogyha a biploáris...

Mit tegyek hogyha a biploáris depresszió eluralkodott rajtam teljesen?

Figyelt kérdés

Korubelul 2012-ben kezdodott es most vagyok 28 eves tehat 19 eves korom ota tart. De mar nagyon sulyos alapotban vagyok es nem birom sokaig. Pszichologus nem segitett, baratnom nem volt soha, se tarsasagom de mar nem birja a szervezetem.

Mi lesz ha meghalok ebben vagy ongyilkos leszek? Egyaltalan meg erre van barmilyen gyogymod?

28/f


2021. febr. 24. 21:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szerintem te is tudod, hogy nem eri meg meghalnod 1 - 2 honap mulva.


En mar probaltam ongyilkos lenni 2x is, nem egyszeru dolog, es nincs "bekes" kiut.


Es tanultam belole.


Tudom, mondtak mar nekem is, hogy "csak adj neki idot", "minden rendben lesz" es en sem hittem el. De azt fontos tudnod, hogy ilyenkor nincs az ember jozan allapotban.


Engem is a mai napig uldoznek a gondolatok, de gyogyszerrel ellen tudok allni nekik es meg tudom becsulni az eletet amibol csak 1 van. Jozan vagyok.


Te is tudod, hogy ez nem a helyes ut. Ne gondolkozz a hulyesegen. Azon jarjon az eszed inkabb hogy itt vagy es hogy hogyan oldd meg a helyzetedet.


Mindig van valami megoldas. Es jelenleg csak annyi a megoldas, hogy elmenj egy dokihoz es bevedd azt a gyogyszert. Igazan nem sok...

2021. márc. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
11 es. Ha ugy kelsz fel hogy nincs munkad, nincs pemzed, nincs tarsad, csak falakba utkozol hiaba kuzdesz akkor te ennek ellenere elnel? Anyamat kirugtak a munkahelyerol, rokonjaim nincsenek mert kiskoromba meghaltak. Nem orokoltem semmit, a lanyok nem allnak szoba velem,sosem volt baratnom mert mindig elutasitanak, meg kihasznalnak akkor igy megis mi ertelme van elni? Mi az amiert megeri reggel felkelni? Es ez 10 eve, 10 eve tart nalam.
2021. márc. 1. 23:07
 13/19 anonim ***** válasza:

Magamat latom szinte, csak a multban.


Nagyjabol ugyanebben a cipoben jartam.


Hogy miert eri meg reggel felkelni? Mert lehet hogy holnaptol minden megfordul, mert megfordulhat.


En is kb 10 evig voltam egy eleg szuicid hajlamu depresszioban.


En is ugyanezt a kerdest tettem fel. Miert keljek fel reggel?


Pszichologusom azt mondta, mert minden megvaltozhat.


Tudod olyan allapotban mikor hittem azt a szoveget el? Soha.


De amikor tenyleg megvaltozott minden, vegre elkezdtek hatni a gyogyszerek, mindent mashogy lattam es latok.


Az akadalyok tobbe nem vegtelen melysegu godrok, hanem atlephetoek.


A vilag sokkal szebb lett.


Tudom, milyen hulyen hangzik, de ez tortenne veled is ha vegre ugy dontenel hogy ki akarsz jozanodni ebbol az allapotbol.


Igen az elet sokszor szar. De ha mar teljesen elkotelezted magad hogy 1 - 2 honap mulva ennyi, akkor gondolj az anyukadra.


Tudod milyen erzes egy kozeli rokont elvesziteni ongyilkossagba? Biztos megtenned ezt vele?


Hidd el, az elet sokszor nehez, de sosem ad megoldhatatlan problemakat.


Neked pszichiatriai problemad van, amit kezelni kell. Es lehet kezelni. Ha van TB-d akkor siman besetalsz a keruletileg illetekes pszichiatriara ezekkel a problemakkal holnap reggel vagy akar most rogton, de oszinten mondd el nekik mi van. Talan TB nelkul is beengednek - ezt mar csak onnan is tudom, hogy hajlektalanokat apoltak abban a korhazban ahol en fekudtem.


Bent leszel par naptol kezdve 2 hetig, kapsz gyogyszert kozben annyi a dolgod, hogy ismerkedj emberekkel es pihenj. Nem nehez cucc.


Csak azt tudom mondani neked amit nekem mondtak, es amire en is rajottem olyan bodult allapotban amilyenben most te vagy - hogy


Ideje vegre felnoni es kijozanodni.

2021. márc. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ezt akár én is írhattam volna kérdező, a különbség annyi, hogy nekem volt barátnőm pár éve, ő juttatott kórházba.


Munkám nincs évek óta, helyette megtanultam pokerezni.


Mindig van megoldás, de meg kell találni. Sokszor nem az a megoldás, amit gondolsz. A te esetedben a kezelés lenne az. Egy bipoláris, kezeletlenül kudarcra van ítélve, csinálhatsz belőle egos kérdést, meg kitalálhatod, hogy a gyóccer rossz... Neked ez a rossz. Látjuk, hogy nem működik a dolog úgy, ahogy próbáltad. Akkor ideje lenne másképp, nem? Bipoláris nem képes boldogulni másképp.

2021. márc. 2. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
kösz a lepontozást, tudod ki fog neked még egyszer írni, segíteni.. tipik energiavámpír vagy.. ne csodálkozz, h szarul leszel, megérdemled, mert rohadt önző ember lehetsz.
2021. márc. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
15-ös Én senkit se pontozok le vagy fel de mindegy.
2021. márc. 2. 18:17
 17/19 anonim ***** válasza:
8as, en is bipolaris vagyok es kiváncsi lennék, hogy szerinted a mániás fázisban mi olyat csináltunk, aminek öngyilkosság lehet a vége utána? En sokszor mar úgy érzem, hogy két enem van...
2021. márc. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
90%

Segítek a 8-as helyett, elvered nagy pörgésedben a család minden pénzét, átgondolatlan, felelőtlen dolgokat csinálsz, indulatossá válsz és kikészíted a családod.


Vège van ég a fejed, bűntudatod van így a depressziós fázis is durvább lesz. Ördögi kör.


Amúgy a gyógyszerellenesek pontozgatnak itt le, legtöbbször. Amiért kategorikusan jelentik ki, hogy a gyógyszer drog, méreg. Csak azt nem fogják fel, hogy vannak betegsègek amire a pszichoterápia hatàstalan önmagában, vagy a természetgyógyászat, vagy a bélrendsz helyretétele


Utána olvasni egyes betegségeknek persze nem akarnak. Nincsenek tudatában hogy a gyógyszeresen nem támogatott bipoláris beteg, sokkal nagyobb eséllyel lesz öngyilkos. Akkor már inkább a gyógyszert választom, és nem azt, hogy halott legyek.

Amúgy a bipoláris zavarra az Epilepszia gyógyszereket használják, Lamolep, Tegretol... akkor ne szedje az epepsziás se mert drog?


Ennek nincs bódító hatása, egy egészsèges ember ha beveszi nem történik semmi. Egy bipolárisnak pedi csökkenti a mélypontok és a mania intenzitását

2021. márc. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nekem neurotop nevű gyógyszert írtak fel antidepi melle. Attól rohamaim lettek, azóta gyógyszerfóbiám van... lehet ezeket magukban is szedni, vagy muszáj hozza az antidepi?
2021. márc. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!