Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan gyógyítsam meg saját...

Hogyan gyógyítsam meg saját magam, ha felismertem a betegségem?

Figyelt kérdés
Teljesen ledöbbentett amikor rájöttem, nárcisztikus személyiségzavarom van. Már régóta tudom hogy valami nem okés velem, de sosem néztem még ennyire utána mint most. Amikor rátaláltam, egyből felismertem magam. Belegondoltam helyzetekbe amik velem történtek és arra, hogyan reagáltam le őket. Teljesen igaz rám a leírás, viszont nem tudok mit kezdeni vele. Szeretném meggyógyítani saját magam, de nem hiszem hogy ez lehetséges lenne. Kérlek segítsetek, mit tehetnék? 16/L

2021. márc. 7. 04:53
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

- 18 éves korig még szakember sem diagnosztizál személyiségzavart

- manapság a legeslegdivatosabb személyiségzavar, amivel a laikusok illetik egymást, amivel laikusok foglalkoznak és amire a legtöbb figyelem irányul, a nárcisztikus személyiségzavar

Szerintem nem kell megijedni, valamint: önmagadat ne diagnosztizáld.

2021. márc. 7. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ.
2021. márc. 7. 06:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Fogalmazhatunk úgy, hogy felismertél viselkedésedben olyan rendre előforduló megnyilvánulásokat, amik nárcisztikus személyekre jellemzőek? (pl. alaptalan felsőbbség-tudat, különleges bánásmód elvárása, asszimetrikus és felületes kapcsolatok, mások kihasználása és manipulálása, kizárólag mások hibáztatása). Amit szerintem tehetsz ebben a helyzetben a változás érdekében, hogy figyelsz magadra, felismered és korrigálod a problémás viselkedési megnyilvánulásaid, fejleszted az önismereted, a személyiséged, az empatikus készségedet, figyelsz jobban másokra, próbálsz megérteni másokat, figyelembe véve az ő szempontjaikat is. Ha pedig felismered, hogy problémásan viselkedtél valakivel, akkor bocsánatot kérsz tőle.
2021. márc. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne tekintsd magadat betegnek. Valamiféle személyiségzavarra utaló jel szerintem kivétel nélkül mindenkiben van, a kérdés csak az, hogy tudatában van-e ennek, és képes-e féken tartani. :)


A nagyobb mértékű felelősségvállalást, az alázat (nem a megalázkodás!) tudatos gyakorlását, mások megbecsülését és tiszteletét önmagad is gyakorolhatod nap mint nap. Ha valaki erre tudatos, segítség nélkül is nagyon jó eredményeket érhet el.

2021. márc. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Menjél el egy pszichológushoz.
2021. márc. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!