Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szinte pánikbeteg lettem,...

Szinte pánikbeteg lettem, annyira rettegek attól, hogy esetleg karanténba kerülhetek ok nélkül. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Világ életemben rettegtem attól, hogy esetleg börtönbe kerülök, vagy ártatlanul letartóztatnak. Nem tudom honnan volt ez a félelmem, pedig soha semmi törvénytelent nem követtem el, mindig is törvénytisztelő állampolgár voltam. Nincs klausztrofóbiám, nem félek attól, hogy ha rövid ideig a liftben, buszon vagy a repülőn kell lenni, bár a búvárkodás már félelemmel töltött el, ott kijött valami hasonló érzés.

Most viszont, hogy látom ártatlanul és ok nélkül karanténba kerülhetnek egészséges emberek, egyre joban félek, hogy esetleg engem is karanténba tesznek, mert például pozitív lesz a közvetlen kollégám vagy a gyerekem. Attól nem félek, hogy beteg leszek és betegen otthon kell maradni, mert akkor úgysem esne jól elmenni itthonról, de attól, hogy nem mehetnék el, ha tudok, az rettentően frusztrál. Az éjszakai kijárási korlátozás általi stresszt úgy oldaottam meg, hogy kértem egy munkáltatói igazolást, amit ugyan még sosem használtam, de ad egy megnyugvást, hogy ha esetleg kell, mégis kimehetek. Magam sem értem, hogy miért okoz nálam ilyen tüneteket ez, de az elmúlt évben kb. 8 kilót fogytam, állandóan görcsben van a gyomrom, rettentően ideges vagyok és állandóan attó rettegek, hogy mikor raknak ártatlanul karanténba. (Persze én meg azt nem értem, hogy más miért fél egy póktól például.) Pedig azt látom, hogy senki sem betegedett meg komolyabban a környezetemben a covidtól, halálesetről sem tudok, viszont volt olyan kollégám, akinek a felesége pozitív lett tünetmentesen és neki is otthon kellett maradni két hétre. Na akkor rettentően besz.rtam, nagyon féltem, hogy én is járhatok így. Nem értem az okát, ez valami pánikbetegség-szerűség lehet nálam, de ahogy alakulnak a dolgok, egyre rosszabb az állapotom, mert azt látom, hogy ez a potenciális lehetőség hosszútávon is fennmaradhat. Akkor pedig inkább meghalnék akár covidban is, mintsem így éljek tovább. Elszomorít ez az egész, hogy ilyet meg lehet tenni emberekkel, és egyesek csak önző módon a covidtól félnek. Lehet engem hisztisnek tartani, de akkor ezen az alapon én is tarthatnám hisztisnek azt, aki a covidtól fél, tehát szerintem inkább ne minősítsük ismeretlenül egymást, mert mindenkinek a saját problémája a legnagyobb. Nekem az, hogy beteg lettem ettől a tudattól, és most már nem csak a lelki, hanem a fizikai állapotom is egyre rosszabb miatta.

Van erre valami segítség, valami megoldás?



2021. márc. 12. 09:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%
De ha gondoljátok akkor üljetek be a sarokba és szomorkodjatok tovább, ha ennyire nem jó nektek egyik válasz sem, sok sikert a kilábaláshoz! :D
2021. márc. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
71%
Ne aggódj, engem is lepontoztak, bár fogalmam sincs miért. Nem pocskondiáztam senkit,nem voltam lenéző senkivel.Úgy gondolom, elég pozitív és normális volt a válaszom.
2021. márc. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
73%
Ez az oldal csak az önsajnáltatásról szól, ha valaki meg ötletet ad ami nem pszichológusról, meg gyógyszerről szól, megsértődnek :D Valóban mentális betegek, mert nem tudják elképzelni ezek nélkül a jobb közérzetet, elég szomorú. Dehát ha nekik így jó, akkor szomorkodjanak magukban egy sarokban.
2021. márc. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
50%

A megoldás az lehet, ha feloldod a saját félelmedet a karanténtól.

Talán a kiszolgáltatottságtól félsz. Attól, hogy nem a te kezedben van a döntés arról, hogy elmész-e otthonról, vagy sem. Hogy valaki más, a fejed felett döntve korlátozza a te mozgásodat.


Ezért is nyugathat meg a munkáltatói igazolást, hogy használHATnád, ha akarnád, bármikor.


Karantén idején viszont nincs kecmec. Akkor "bezárnak" a saját otthonodba, és nem mehetsz el sehova. És ez tölt el félelemmel.


Azt mondom, játssz el egy ilyen napot. Tüntesd el a munkáltatói igazolást, vagy hagyd valahol máshol, és képzeld el, hogy karanténba kerültél. Próbáld meg feloldani a félelmedet. És mindvégig tudatosítsd magadban, hogy te döntöttél így.

2021. márc. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
54%
Én azt nem értem, egy felnőtt ember miért viselkedik úgy, mint egy óvodás? Mindig voltak szabályok, korlátok, már onnantól kezdve, hogy elkezdtünk járni. Vagy édesanyánk, vagy nagyszülők, vagy óvonéni, vagy tanár, stb., de korlátolva voltunk, ide mehetsz, oda nem, ezt csinálhatsz azt nem, most ezt kell csinálnod stb. A felnőtt kor is onnantól kezdve, hogy munkába állsz a munkaadódtól függsz és a fizetésedtől. Tehát mindig korlátozva vagy, most az min változtat, hogy nem lehet 20 óra után kimenni? Minek akarnál kimenni, ha előtte is ellehet végezni a dolgaidat? Minden szervezés kérdése. Minek ezen hisztizni? Nekem ez teljesen úgy jön le mint egy gyerek hisztije, akitől elvették a pöttyös labdáját és ez nevetséges. Főleg, mikor a fiatalok "sírnak" ezen, hogy nem mehetnek ide, oda, amikor mehettek akkor sem nagyon mentek sokan, amikor volt suli az volt a bajuk, hogy be kell járni, most meg az a bajuk, hogy otthonról kell online órán lenni. Mindig az a baj ami ép van és senki nem akarja a "rosszban" észrevenni a jót, ugyanis az érmének is két oldala van, mint minden helyzetnek, csak fel kéne nyitni a szemeket. Mint ahogy fentebb is leírta egy hölgy, milyen módon használják ki a családjukkal a bezártságot, otthoni elmaradt munkákat meg lehet csinálni, gyerekekkel nagyokat játszani, beszélgetni, stb., majd letelik a karantén és lehet újra kibújni az oduból. Amíg nincs betegség, baj higgyétek el addig jó. Mondom én magas vérnyomással veszélyeztetett vagyok, gyógyszert szedek és vizsgálatokra kell járnom, mégsem sírok, hogy mi lesz ha bezárnak karanténba. Mi volna? Semmi? Lekötöm magam, ha beteg leszek akkor meg reménykedhetek, hogy nem lesz komoly. Mást nem tehetünk, várjuk a végét az egésznek.
2021. márc. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
51%

1. Ok nélkül nem kerülsz karanténba, csak ha elkapod a vírust és azt diagnosztizálják is nálad.

2. Mi van ha 1 hétre karanténba kerülsz? Úgyse lehet sehová menni, fogd fel úgy, hogy addig otthon pihensz max.

2021. márc. 14. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!