Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan aki sok even at...

Van itt olyan aki sok even at tarto sulyos, szuicid hajlamu klinikai depressziobol meggyogyult? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok amikor nincs konkret kivalto ok (pl szakitas, valas, gyasz stb) akinek feldolgozasaval elmulik a depresszio.

2021. márc. 15. 00:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
32%
Posztoló: épp ezt a könyvet olvasom, és láthatólag arról szól, hogy a depressziónak minden esetben VAN oka, méghozzá környezeti (tehát a gyógyszer szart se ér...), Úgyhogy nem értem, minek hoztad be példának. Viszont úgy tűnik, van kiút, de ahhoz azonosítani kell, mi a problémád.
2021. márc. 15. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, remélem, nem túl bunkón jött át a hozzászólásom :) sok sikert a kilábaláshoz
2021. márc. 15. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Nem jott at bunkon, csak nem erted amirol szo van. Szar gyerekkor meg tarsadalmi dolgok meg nem meaningful job, meg azok a dolgok okozzak amik a konyvben is le vannak irva. En arrol beszelek, amikor NEM egy esemeny okozza, ahogy irtam is, nem egy szakitas vagy gyasz amin x honap alatt tuljut valaki es a depresszio is elmulik.

Igazabol sajat tapasztalatokra voltam kívancsi mert eleg jol meggyogyultam (nem gyogyszerrel) es foleg az erdekelne h aki szinten gyogyultnak erzi magat, mennyire tartos es hogy sikerult. Stb.

2021. márc. 15. 07:03
 14/23 anonim ***** válasza:
50%

A depressziót szeretik összekeverni a rossz hangulattal, vagy a nyűggel. Vannak kiváltó okai és lehet genetikai is, amit csak gyógyszerrel tudnak kezelni. Én értem miről ír a kérdező, hogy nincs kiváltó ok, vagyis nem indokolt a rossz hangulat erre érti, de biztos van mögötte valami. Nálam hormonzavar okozta, nálad nem tudom mi a helyzet, tán gyógyszerek, ha az sem akkor nem tudom.

"Lehetséges kiváltó okok


Öröklődés

Élettani napi ritmus felborulása

Állandó, fokozott stressz

Gyógyszerek

Betegségek (pl.: szívbetegség, stroke, cukorbetegség, rák, Alzheimer-kór)

Személyiség (pl.: alacsony önértékelés, túlzott önkritika, pesszimizmus)

Hormonok: nőknél kétszer olyan gyakran alakul ki depresszió, ezért a kutatók szerint a hormonális tényezőknek szerepe van a kialakulásban

Alkohol, nikotin, kábítószer használat"

2021. márc. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
49%

A klinikai depresszió megjelenésének OKA az ingerületátvivő anyagok aktivitásának a zavara, még véletlenül sem valami külső esemény.

Ennek a betegségnek TÁRGYA (ez lenne a külső ok) nincs (tehát nem rokon halála, baleset, munkahely elvesztése miatt jön létre).

Én 5 éve vagyok beteg. Sajnos az antidepresszánsok mellékhatásai miatt abbahagytam azok szedését, viszont a pszichoterápia tudott javítani a helyzeten. Az is igaz, hogy nekem egyre ritkultak az epizódok; volt olyan, hogy két évig semmi nem volt, aztán hirtelen előjött, majd 3 hónap alatt magától elmúlt. Most nem kapok kezelést, de mondhatni jól vagyok, és bizakodom, hogy valamilyen szinten meg tudok tanulni együtt élni ezzel.

2021. márc. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
66%
15-ös: szerintem érdemes lenne elolvasnod a hivatkozott könyvet, tök érdekes és elég megalapozottnak tűnő állítások vannak benne. Totál szembemegy a mostani paradigmával, hogy a depresszió = hormonzavar
2021. márc. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Ki mondta hogy a depresszió egyenlő a hormonzavarral? Amúgy meg a hormonok nagyon is szerepet játszanak a kedély, hangulati dolgokban. Gondolj bele a tini korban a lányoknál mennyire jellemzőbb a hangulat ingadozás, mint a fiúknál, vagy gondolj bele a klímax az 50+os nőknél milyen hangulat ingadozást okoz, étvágy megváltozik, hullik a haj, stb. Nekem mikor megborult a hormonom haj hullásom, menszesz problémák, hangulat ingadozás volt a legjellemzőbb tünet. A semminek semmi érzése oktalanul tört rám, abból a szempontból, hogy nem volt külső tényezője, hogy így érezzek, hormonok miatt volt. A pajzsmirigy ha nem jól működik szintén okozhat depressziós tüneteket, ez van. Hiába akarják megdönteni az alap tudományt attól a tények nem változnak, nem tudom de ez a modern kori gondolkozásmód nagyon ellen megy a természettel, mint pl. USA-ból kiinduló gender téma, az, hogy eldöntheted te milyen nemű vagy vagy ép egy rózsaszál szeretnél lenni, ne akarjunk a széllel szembe fütyülni, mert az nem fog működni, már többször ráfáztak a tudósok ha szembe mentek a természet rendjével és megpróbáltak kimagyarázni dolgokat. Persze meglehet próbálni mindent, de az eredményen nem kell akkor majd sírni.
2021. márc. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Oks, akkor további jó gyógyszerezést
2021. márc. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Egyertelmuen nem a gyogyszerek a megoldas.
2021. márc. 16. 14:36
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a munkahelyem okozott nagy lelki törést. Gyakran hangoztatom, ha még egy mocskolódás lesz, akkor az autóm elvisz egy olyan helyre, ahol már többé nem szemétkednek! Meg is lett az eredménye, befogták, de ha újra kezdik én 180-ra felgyorsítok és bekötött öv nélkül nekihajtok valami szilárd dolognak, ami megfogja a kocsit és én úgy összetöröm magamat, hogy belehalok! Nekem ez az utolsó opcióm.
2021. márc. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!