Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha az összes...

Mit csináljak, ha az összes stressz a gyomromra megy, és már nagyon fáj?

Figyelt kérdés
2021. márc. 16. 16:22
 1/5 anonim válasza:
66%
Keresd fel a doktorod, vagy használj görcsillapítót (pl NoSpa)
2021. márc. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

En ezeket szoktam:

Leengedem, ellazitom a vallam. Mely levego, lassan beszivom, bent tartom par mpig es nagyon lassan kifujom. Ezt nehanyszor egymas utan,majd par perc milva megint.

Lehet relaxalni, az autogen trening pl szuper jo erre is.

Magne b6 (rendszeresen szedd, de ha nagyon faj en 2-t bekapok, de ezt beszeld meg a haziorvosoddal is).

Kortyonkent jeghideg viz es kozben is lassan lelegezz.

Az alma is helyre tudja tenni, ha birsz olyankor ragni es nyelni. En ugy fel tudom idegesiteni magam, hogy hanyok is.

2021. márc. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 alletta ***** válasza:

belgyógyászat, gasztroenterológia kivizsgálást javaslok.

próbáld meg kiiktatni a stresszes helyzeteket (tudom, könnyű mondani)

hetekig éhgyomorra igyál meg langyos natúr kamillateát

kávé, alkohol, cigi felejtős, még a szénsavas üdítők is.


lehet, hogy gyomorfekélyed lesz.

2021. márc. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja es jo lenne ha megneznek hogy nincs e tul sok savad, nehogy fekelyed legyen, ful orr gegesz pl tud segiteni.
2021. márc. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Most ez hülyén fog hangzani, pedig nekem aztán van tapasztalatom a stresszel (nem fejteném ki, mert túl hosszú lenne), de ezeken kívül, amiket itt felsoroltak, nekem sokat segít, ha

1. tisztázom magamban hogy csak a jelenre koncentrálok. Szóval a múltat magam mögött hagyom, nem foglalkozok vele, a jövővel csak annyira, hogy ami célom van, azért teszek, de nem gondolok amúgy rá mert a bizonytalan mindig stresszes. Szóval tényleg a jelenre figyelni, hogy éppen az adott pillanatban mit csinálsz, és próbáld meg élvezni is, még ha épp a wc papírért nyúlsz, akkor is :D

2. egyszerűen csak azt mondom magamnak, hogy "lesz@rom". Pont. Nem kell túlragozni. Sz@rd le mi hogy lesz. Még hozzárakhatod esetleg, hogy "majd megoldom, ha aktuális lesz". És ami éppen aktuális, azért meg teszel, de amin te magad nem tudsz változtatni, azon felesleges idegeskedni. Ezt sem árt tudatosítani.

+ itt azért megemlíteném, hogy az egészséges életmód miatt ne akkor aggódjunk, mikor már baj van (a majd megoldom alapon). Itt fontos a megelőzés, te is jobban fogod érezni magad. De azt, hogy pl. milyen lesz az érettségi, azon felesleges stresszelni. Megteszel mindent hogy jó legyen, megcsinálod, és ha valami nem jó, akkor megoldod valahogy. Ugyanez munkahelyen a főnökkel és az állással. Nagyon fontos a hozzáállás: az ember iszonyatos negatív beszédre képes magával szemben. Csak figyeld meg magad. Ha kételkedsz magadban minden feladat előtt, az lehúz. Tudat alatt. Ezt fordítsd át pozitívvá pl. Meg tudom csinálni, ha nem sikerül, újrakezdem.

Remélem tudtam segíteni.

2021. márc. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!