Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet hogy tényleg van valami...

Lehet hogy tényleg van valami mentális betegségem?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok, kezdjük ott hogy mindig voltak barátaim, általánosba is. Szerintem egyátalán nem éreztem magam rosszul meg semmi. Aztán jött a középiskola, és még közelebb barátaim lettek ( 3 ember ) akikkel mindennap beszélek, velük tudok azért dolgokat megbeszélni. Soha nem bántottak az iskolában meg ilyenek. Viszont, 3 éve hipochonder vagyok. Sok betegséget képzeltem be, (agydaganat, heredaganat, leukémia stb...) viszont az ilyen féle betegségek már nem "érdekelnek" hanem mostanában a mentális betegségektől kezdtem el félni. Azt hiszem 1 éve talán voltam egy gyerepszhichologúsnál anyummal együtt, derealizáció miatt, és hát ő semmi rosszat nem mondott, azt mondta hogy valószínű a szorongás miatt alakulhatott ki, más bajom nincs, egészséges vagyok. Ezután pedig beképzeltem magamnak a skizofréniát. Olyan volt hogy utánanéztem mik a tünetei, és utána egyből minden tünetre úgymond kitaláltam valamit hogy "úh ez nekem is van." Azután meg mindig anyuval megbeszéltem, és megtudod nyugtatni hogy semmi bajom. Most pedig a borderline személyiségzavart képzelem be, mert csak random láttam egy videót ahol egy csajnak az volt, és hát csak utánanéztem a tüneteinek, és ugyanez történt mint a skizofréniánál. És félek, egyszerűen megőrülök a mentális betegségektől. Nagyon félek tőlük.

2021. márc. 27. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Leírtad a választ a kérdésedben. Hipochonder vagy.
2021. márc. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen van mentális betegséged. Betegesen szorogsz, rettegsz attól hogy megőrülsz, hogy elveszted a kontrollt vagy hogy meghalsz. Nekem is pont ez volt és hidd el tudom milyen szar pont azért mondom hogy az egyetlen megoldás hogy még most keress egy szakembert aki nem kicsinyíti le a problémáidat, mert ezek igenis komoly dolgok.

Egy idő után amúgy magától is elmúlik majd, nem fogsz attól félni hogy megőrülsz de cserébe naponta lesznek pánikrohamaid, ugyanúgy lesz derealizaciód de már leszarod szinte normalisnak tartod hogy arrol fantazialsz hogy hogyan öld meg magad napi hangulatingadozásaid leszenek es üresnek fogod érezni magad, összességében csak fáradt leszel és majd csak azt kívánod hogy bárcsak komoly segítséget kértél volna.

Na szóval ha ezt el akarod kerülni menj el most azonnal valakihez aki segít és nem csak annyit mond hogy nyugi ilyen sok embernek van majd elmúlik.

Amúgy hidd el hogy ha elengeded magad és nem feszülsz rá ezekre akkor sem fogsz megőrülni, mert az az ember aki attól fél hogy megőrül az többnyire soha sem fog..

2021. márc. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!