Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet leküzdeni a szorong...

Hogy lehet leküzdeni a szorongást?

Figyelt kérdés

Enyhe szorongással küzdök.

Nap folyamán rám jön bizonyos szituációkban enyhe szorongás.


Érdemes erre valami szorongásoldó gyógyszert szedni?


Mikor rám jön ez a rossz érzés magára az érzésre terelődik a figyelmem és rossz kedvem lesz tőle, hogy már megint ez az átkozott érzés....

Rendszeresen sportolok, de nem segít semmit. Relax, citrom fű te stb sem.

Az a baj, hogy a jól fizető munkák mind stresszesek.

Gombóc érzése torokban, nehezebb légzés tör rám kis időre.


Más is érez, ilyet csak nem foglalkozik az érzéssel?



2021. máj. 9. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy a jól fizető munkák mind stresszesek. 1. ez nem igaz, mert én pl nem stresszelek, laza és rugalmasak a munkanapjaim általában.


2. a folyamatos feszültség, szorongást és depressziót eredményez..szóval azt kell megszüntetni ami generálja azt.


Illetve érdemes stresszkezelési technikákat elsajátitani. pl tudatos jelenlét (mindfulness), mélylégzési technika elsajátitása. Ha pl otthon vagy akkor feküdj be az ágyba, hallgass valami relax zenét és kezdj el csak a légzésedre figyelni. Ha elterelődik a figyelmed akkor térj vissza a légzésre.


Aztán van még az imagináció, jacobson féle progressziv izomrelaxáció..

Megtanulhatod még megfigyelni az érzéseidet és megkérdőjelezni azokat...pozitiv, reális mondatokra cseréled azokat.


Írd le ami bánt stb.

2021. máj. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem érdemes nyugtató szedni, mert függő leszel tőle. Csak a tüneteket enyhíti, azaz ha abbahagyod, akkor kezdődik minden előröl. A kiváltó okot kellene megtalálni, amihez egy pszichológus felkeresésére lenne szükség.
2021. máj. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rám is ramtor néha egy ilyen kisebb pánik mikor egyedül vagyok. Főleg esténként. Engem is érdekelne, mivel lehet lekuzdeni.
2021. máj. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Benne is van a kérdésedben a válasz, a munkád stresszes, és mivel jól fizető tétje is van.
2021. máj. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne,én is ilyen problémával küzdök.
2021. máj. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!