Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiás voltam, kigyógyultam...

Anorexiás voltam, kigyógyultam belőle, hogyan kezelhetném azt, amiről beszámolok a leírásban?

Figyelt kérdés

Amikor 13 voltam és feljött rám pár kg, édesapám mindig mondogatta, hogy álljak le a hízással.


Utána lefogytam és a súlyom nagyjából oké lett, de 14 évvel később depresszió miatt kb 13-16 kg-t híztam.


Akkor apukán gyakran fogdosta meg bökdöste a hájamat.


Utana fogyózni kezdtem és sajnos anorexia lett belőle, 37 kg-ra lementem.


Szerencsére kigyógyultam belőle, a bmi szerint normális a testsúlyom, de szerintem egy kis hasam lett, viszont legalább nem csak létezek a világban, de meg is élem a mindennapokat, nincs hátfájásom, nem okoz stresszt, ha ennem kell, nincsenek rosszulléteim, nem maniam a mérleg, stb., Tehát olyan vagyok mint egy átlagos ember, ráadásul harom nagy sikert is elértem.


Most találkoztam édesapámmal és megsimogatta a hasamat, pont úgy, mint amikor volt rajtam súlyfelesleg és jelezte nemem, hogy ideje lefogynom és ettől szomorú lettem.


Hogyan tudnám kezelni ezt, hogy másoknak nem tetszik a súlyom?


2021. jún. 4. 13:37
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még nem vagy elég erős, ha ezt eddig nem tudtad rendezni, ezért is kellene a pszichológus.

Ő az érzékeny, meg támogató, és szegény még megsértődik? Egyáltalán nem az, minden problémádnak ő a forrása. Az anorexia nem testi, hanem lelki probléma, és nem múlt el, az amit csinál csak újra belevihet az önpusztításba, hiszen ez a kérdés is megszületett.

Az édesapádnak, ha lenne empátiája, és egy csöpp józan esze, akkor ezt nem csinálná, hiszen tudja, hogy az életedbe kerülhet...

2021. jún. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Apád betegít meg! A nárcisztikus szülő pont így viselkedik! Amit leírtál, abból egyértelmű.

Határozottan megkéred, hogy többet ne kritizáljon, és ne fogdoson!

Valójában megfogalmaztad a problémádat a kérdésben. Te is érzed, hogy ez így nem normális vagyis apád nem normálisan viselkedik veled. Ezt úgy hívják bántalmazás! Ha valaki addig kritizál, míg újra és újra koplalni kezdesz, nem éppen a szeretet jele. Aki szeret az tisztel, dícsér, óv, védelmez és azt akarja, hogy boldog kiegyensúlyozott legyen a lánya ilyen az egészséges szülő. Aki kritizál, megszégyenít, az rombol Téged.

2021. jún. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Atyaisten! Komoly bajok vannak veled, kislány! Mért nem akarod megsérteni? Mi történik, ha megsérted?

Nem véletlen, hogy te ilyen lettél, az "érzékeny" apádtól jobb esetben örökölted, rosszabb esetben ő okozta.

Mi van anyukáddal? Mi van a pszichológussal? Sürgős!

2021. jún. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem tudatosodik benned, de apád bántalmaz. Nagyon érzékeny, nem lehet szólni neki? Hát persze. Az összes bántalmazó "nagyon érzékeny", és mindegyik pontosan ért hozzá, hogy hogyan teremtsen olyan körülményeket, amelyek között őneki nem lehet szólni semmiért. Még az ilyen egyértelműen pofátlan, normálatlan viselkedésért sem, amit ő lenyom veled szemben.


Szerintem is jó ötlet lenne, ha pszichológushoz fordulnál, mert mi itt nem fogunk tudni meggyőzni arról, hogy sürgősen és nagyon keményen szembe kell szállnod apáddal, ha meg akarsz szabadulni ebből.

2021. jún. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
70%
Hát, reagálhatnál, kérdező, akkor is, ha kemény az igazság, amit itt hozzádvágtunk, ami teljesen más, mint amire számítottál!
2021. jún. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2021. jún. 13. 05:21
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Ennél azért informatívabb reakcióra gondoltam, nem tánc- és illemtanórának szántam, hanem érdeklődésnek arról, hogy mindezt te hogy látod és mit szándékozol csinálni.
2021. jún. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!