Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiás voltam, kigyógyultam...

Anorexiás voltam, kigyógyultam belőle, hogyan kezelhetném azt, amiről beszámolok a leírásban?

Figyelt kérdés

Amikor 13 voltam és feljött rám pár kg, édesapám mindig mondogatta, hogy álljak le a hízással.


Utána lefogytam és a súlyom nagyjából oké lett, de 14 évvel később depresszió miatt kb 13-16 kg-t híztam.


Akkor apukán gyakran fogdosta meg bökdöste a hájamat.


Utana fogyózni kezdtem és sajnos anorexia lett belőle, 37 kg-ra lementem.


Szerencsére kigyógyultam belőle, a bmi szerint normális a testsúlyom, de szerintem egy kis hasam lett, viszont legalább nem csak létezek a világban, de meg is élem a mindennapokat, nincs hátfájásom, nem okoz stresszt, ha ennem kell, nincsenek rosszulléteim, nem maniam a mérleg, stb., Tehát olyan vagyok mint egy átlagos ember, ráadásul harom nagy sikert is elértem.


Most találkoztam édesapámmal és megsimogatta a hasamat, pont úgy, mint amikor volt rajtam súlyfelesleg és jelezte nemem, hogy ideje lefogynom és ettől szomorú lettem.


Hogyan tudnám kezelni ezt, hogy másoknak nem tetszik a súlyom?


2021. jún. 4. 13:37
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2021. jún. 4. 13:54
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy amúgy? Apuddal ezek szerint nem éltek együtt. Hálaistennek... amúgy neki gondolom izmos, kockás a hasa.

Tisztában van vele, hogy min mentél keresztül és ehhez képest ő mivel humorizál megint? egyébként szerintem ha a gyerek elmúlt 5 éves, nem kell bökdösni, hozzányúlni, pláne nem ilyen kontextusban. Egy ölelés vagy egy puszi köszönéskor, de ennyi. Gondolom te se bökdösöd a kappanháját.

Igyekezz távol tartani magad tőle.

2021. jún. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora aberrált apád van. Szakítsd meg vele a kapcsolatot, ne hagyd hogy lerombolja azt az apró önbizalmadat. Tud róla hogy mi történt veled?
2021. jún. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Először is apádat a holdig kellene rúgni, hiszen az egész betegség miatta alakult ki. Amit megtehettél volna, az az, hogy apádat elküldöd a @icsába, és megkéred, hogy ne tegyen megjegyzéseket, és ne csipkedje a hasad soha többet!

Nagyon jó lenne, ha találnál egy jó pszichológust, aki evészavarokkal foglalkozik.

2021. jún. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Szeretem apukamat, csak sajnos valami miatt neki mániája a súly, amit mondjuk sosem tudtam hova tenni.


Pl, amikor 13 voltam, nem is zavart a hízás, amíg ő nem kezdett el idegeskedni emiatt.


Lehet rossz emlék köti a hízáshoz, nem tudom.


Nem élek vele, már 27 felett vagyok, de a családi összejöveteleken mindig összefutunk.


Tudott az anorexiamról és amíg mentem fel a 37 kilóból, nem állt negatívan a hízáshoz, támogatott lelkileg sokat.

2021. jún. 4. 14:07
 16/27 anonim ***** válasza:
87%
Azért csak óvatosan azzal az apával! Lehet, hogy te belülről nem látod, de kívülről egyértelmű, hogy mentálisan nem ép. Kezdd el kritikusan szemlélni, még mielőtt még nagyobb veszélybe sodor. Így apa nem viselkedik! Anyáddal együtt él?
2021. jún. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves tőle, hogy 37 kilósan nem csípkedte a hasadat. Jó, hogy túlélted.


27 évesen tényleg nem tudod ezt szóvá tenni, hogy többet nem kérsz megjegyzést és ne nyúljon hozzád...????

2021. jún. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
85%

1. Odaállsz elé, és elmeséled neki, hogy nagyon örülsz, hogy sikerült kigyógyulnod az anorexiából, amit egyébként valószínűleg ő okozott. De semmiképp nem akarod ezt még egyszer végigcsinálni, úgyhogy ha nem áll le a beszólogatással, akkor kénytelen leszel vele megszakítani minden kapcsolatot.

2. Keresel egy pszichológust, ő majd segít a "leszarom"-érzés kialakításában.

3. Ha mégis valami okból fogyni akarsz, ne kezdj bele egyedül. Keress egy jó személyi edzőt, meséld el neki a történetedet, külön hangsúlyozd ki az anorexiát.

2021. jún. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Azért nem mertem rászólni, mert nagyon érzékeny és mem akarom megsérteni őt, de, ha legközelebb lesz ilyen (remélem nem), akkor szólni fogok neki.


Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2021. jún. 4. 16:09
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ő sértődjön meg, mint hogy te legyél megint 37 kiló. Neked tényleg kéne egy pszichológus, sokkal bátrabban élnéd az életed, ha valaki helyrerakná az önértékelésedet.
2021. jún. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!