Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyedüllét vagy párkapcsolat?

Egyedüllét vagy párkapcsolat?

Figyelt kérdés

Tudom, nem egyértelmű a kérdés, és még én is bizonytalan vagyok benne, hogy egyáltalán meg tudom-e fogalmazni mire is akaork pontosan kilyukadni. Szóval nagy választás előtt vagyok. Sosem volt még párkapcsolatom és az emberek társasága nagy mértékben taszít, nélkülük tök jól megvagyok, viszont mostanában túl sokszor érzem azt hogy szívesen odabújnék valakihez, semmi többet, csak pár kedves szót. Furcsa elképzelni is ezt, hisz nem kaptam ezt soha sehonnan, és amikor megvalósíthatnám hogy valaki jobban megkedveljen mindig kihátrálok, nem érzem azt hogy kapcsolatot szeretnék.

Ha vissza tudnám pörgetni az időt nagyon szívesen kipróbálnám milyen leélni egy életet párkapcsolat nélkül, mert amúgy az életem összes többi részén életvidám és kiegyensúlyozott vagyok.

Viszont ha az ember egyszer már belelép egy kapcsolatba minden megváltozik, nem úgy tekint a világra, ahogy azelőtt, amikor még senkihez sem állt olyan közel. És persze, most mondhatjátok, hogy a párkapcsolatban boldog az ember, de félek, miutána sok párkapcsolatnak lehettem 'szemtanúja', hogy ez olyan mű boldogság. Hogy igazából csak azért vannak a másikkal, még az érett emberek is, hogy dícsérjék őket, hogy szeretve legyenek. Engem amúgy nem zavar ez az indok másoknál, csak magamnál. Zavar, hogy az evolúció/biológia/Isten/természet mint egy szeretetfüggővé teszi az embert. Mindenhonnan ez folyik, hogy ez az élet kulcsa, hogy lelki társért kell élni. Én viszont jelenleg a hivatásomban kapom meg az összes lelki erőt, támogatást, csupán ott nem emberektől. Szóval zavar ez az egész, hogy az ember alapvetően úgy van programozva, mintha rendesen függene a társas kapcsolatoktól, hisz mind tudjuk, az ember társaslény. Engem viszont magammal kapcsolatban zavar ez, olyan érzésem van mintha a saját testem diktatúrájában lennék, ami hozzám vágja hogy így nem lehetek boldog, pedig én így szeretnék boldog lenni. MIntha ez fizikailag lehetetlen lenne, ha ez csak valami politikai irányzat lenne lehet forradalmat indítanék ellene (jó, amúgy nem vagyok a forrongós típus, de magamban mérgelődök miatta rendesen).

Egyszerűen zavar, hogy be van korlátolva a lelkem. Kicsit olyan érzésem van, mintha nem is ember lennék, és ha pl. pszichológushoz mennék (nyilván akkor együtt is működnék, mert másképp nincs értelme), akkor csak átalakítani egy egészséges, párkapcsolatilag is kiegyensúlyozott, de teljesen átlagemberré ebből a szempontból. Olyan mintha nem lenne más út, de nagyon nincs ehhez kedvem, az lenne számomra az ideális, ha a testem feladná ezt a szeretetvágyat, és enélkül a szorongás és párkapcsolat nélkül tudnék élni, a hivatásommal, amiben alapvetően megkapom a szeretet egy különleges módját, csak nem embertől.

Remélem érthető voltam, ha nem is kapok olyan választ amiben úgy érzem, hogy tényleg megértenek, legalább kicsit kiírtam magamból.



2021. jún. 5. 19:33
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Az elírásokért bocsesz
2021. jún. 5. 19:34
 2/32 anonim ***** válasza:
19%
Mért kéne feladnod a biológiailag belénk programozott egészséges emberi vágyat? Te csak félsz kapcsolatokat teremteni, mert abban benne rejlik a kitárulkozás és sebezhetőség, ezért ideológiákat gyártasz, hogy az neked tulajdonképpen nem is kell.
2021. jún. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Te legalább ennyire meg tudod mondani, miért nincs kapcsolatod. Én szeretnék, volt is már sok jelentkező, volt olyan, akivel randiig jutottunk... volna, ha nem gondoltam volna meg magam teljesen random, és mondtam volna vissza az egészet. Egyszerűen szeretnék kapcsolatot, vágyok rá, de mikor lehetőség elé kerülök, kihátrálok. Voltam már szerelmes, szóval tudom, milyen, bár azok mindig csak egyirányúak voltak.
2021. jún. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
3-as, te is szedd össze a bátorságodat (mit veszthetsz? csak nyerhetsz!), előrefele éld az életedet, ne hátrálásban!
2021. jún. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Hát leginkább azért kéne feladnom, mert nem érzem természetesnek. Komolyan mondom olyan érzésem van, mintha másik bolygóról, másik világból jöttem volna ide, és elkezdtek volna rám vonatkozni az itteni szabályok. Minden olyan jól menne (persze kisebb-nagyobb problémákat leküzdve), ha nem érezném ezt, egyszerűen mellőzni szeretném az életemből ezt a részt.
2021. jún. 5. 19:59
 6/32 anonim ***** válasza:
82%
Akkor mellőzd nyugodtan, nem tartozik senkire, ha valaki lenéz emiatt, akkor az őt minősíti. Úgy éld az életed, ahogy te szeretnéd, és ne úgy, amit a társadalom diktál (persze a normális kereteken belül).
2021. jún. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Csak félek, hogy ha pedig nem lesz igazam, azaz tényleg belerokkanok ebbe a biológia miatt, akkor már nem tudom visszapörgetni.. Ezek azok a döntések sajnos, amiket igazából senki sem tud helyesen megválaszolni, tudom... Ezzel mintha meg is válaszoltam volna a kérdést, de egyszerűen még mindig nem jutottam döntésre.. Vagy az sem kéne számítson ha belerokkanok, mert igazából lényegtelen? Másokkal mindig kedves, jóindulatú és segítőkész vagyok, emberileg rosszá tenném magam vajon, ha nem érdekelne, hogy magányos vagyok-e?

Istenem, ezek a költői kérdések, amikre senki nem tud válaszolni kiakasztanak..

2021. jún. 5. 20:12
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
#4 köszönöm a biztató szavakat! Alapvetően egy fejlődést kívánó(?) ember vagyok, ezzel a résszel nincs probléma. Lehet az a baj, hogy sokan szúrtak már hátba, sokszor voltam megalázva (általánosban). Aztán bekerültem egy jó gimibe, itt is voltak eleinte érdekes dolgok, de végül lenyugodott az a pár hülye, leszálltak rólam. Úgy érzem, fel tudtam dolgozni, de ez megmaradt, hogy szerintem reflexesen megszólal a vészriasztó, hogy ne adjak ki magamról olyan infokat, amikkel esetleg egy kapcsolat végén visszaélhetnek (és nem a meztelen képere gondolok, mert annyi eszem van, hogy ilyeneket nem küldök senkinek). Szerintem ha olyan ember jönne, akit alapból ismerek, és tudom, hogy megbízható (és nekem is tetszik), szerintem belemennék, de random emberrel ismerkedésesbe nem, pedig nem párkapcsolati kapcsolatokat nagyon könnyen alakítok ki az emberekkel.
2021. jún. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
#7 legyen egy döntésed, amit higgadt fejjel hozol meg. Utána vállald érte a felelősséget. Ha időközben megváltozik valami, akkor ne kstorozd magad miatta, változtass kedved szerint. Csak ne 3 naponta a bizonytalanság miatt.
2021. jún. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Csakhogy a kérdezőnek nem a társadalmi elvárásoknak való megfelelés a tényleges problémája, ha így lenne, akkor sokkal könnyebben kiállna az azzal ellentétes értékrendszer mellett. Valójában az csak az ürügy, az igazi ellenállást a kapcsolatteremtéstől való félelme okozza, miközben mindennél jobban vágyik emberi szeretetre.

Random emberrel is tét nélkül lehet ismerkedni, 8-as, nem életreszóló. Egy fél órányi találkozó után is felállhatsz, hogy viszlát.

2021. jún. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!