Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipochonder lenném?

Hipochonder lenném?

Figyelt kérdés

Szép napot!

Már komolyan kezd aggasztani, hogy amióta van ez a covidos téma, azóta folyamatosan “ellenőrzöm” magam. Viszont egy hete egy oldali lábdagadás jelentkezett. Lábfejen egy púp, valamint a lábszáram kékült. Irány a sürgősségi, az orvos kitárta a trombózis gyanút. D-dimmer negatív, fizikai vizsgálat negatív, valamilyen táblázat alapján is nagyon kicsi esélyem van rá, dopplert csináltak, ezt a hang alapút ami szintén rendben volt. Elküldtek lábfej röntgenre amin “Synotendintis ped .i.d.”-t diagnosztizáltak. Ezek után még mindig félek, hogy esetleg trombózisom van,mivel a dagadás nem megy le. Gyulladás csökkentőt szedem fájdalmam nincs. Ez már teljes hipochondria? Főleg ha már talán én is belátom hogy túl aggódom.. Amennyiben az, mit tudnék ezzel kezdeni?

Köszönöm hogy elolvastad, további szép napot kívánok! :)



2021. jún. 11. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem hipochondria, csak jogos aggódás. Akkor lennél hipochonder ha kb semmi, vagy nagyon minimális tünettel halálos betegséget diagnosztizálnál magadon. Szerintem érthető, hogy aggódsz, mivel a tünet nem múlik. Meg tudták mondani, hogy mitől van? Nem. Hát akkor meg, még jó hogy aggaszt. Oké, hogy kizárták a trombózist, de mi a diagnózis?
2021. jún. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A hipochonder kényszeresen foglalkozik saját egészségi állapotával, megszállottan keresi a szervezetében fellépő kóros elváltozásokat, betegségeket, holott szervi baja többnyire nincsen.

Szerintem az,hogy a lábad bedagadt és kékült ezért megijedtél egy esetleges trombózistól az nem hipochondria még.

Ez a folyamatos önellenőrzés nem tudom mit takar pontosan, de ha több ilyen eset is volt mint a trombózisos akkor lehetsz az.

2021. jún. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


1: Épp ez aggaszt, hogy nem tudtak pontos okot mondani, csak feltételezhetőt. Reumatológiára megyek 3 nap múlva, remélhetőleg ők tudnak pontos diagnózist mondani..


2: Ennyire azért nem fajult még el a dolog, viszont mostanában hajlamosabb vagyok megijedni, amikor mondjuk egyet félrever a szívem. Gyakrabban nézem a vérnyomásom( Napi kétszer ) ez magas vérnyomás kezelésének nyomon követése végett, viszont eddig nem mértem. Valamint mivel elsőre nem voltam tisztában, hogy mi lehet a baja a lábamnak, így elkövettem azt a hibát hogy elég sokat olvastam róla.. Mivel mindenhol a trombózis volt, valamint az ismerősi körben is volt trombózisos eset, így hát még most is félek valamilyen szinten, hogy esetleg még is az van ennyi vizsgálat után..


Mentek a zöldek, és ismételten köszönöm a válaszokat! :)

2021. jún. 11. 13:09
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.Szerintem ez inkább egy kis szorongás lesz,a neten olvasás következménye, ebbe a hibába sokan bele esnek :) Próbáld kicsit kontrollálni mert ha utat engedsz neki akkor nagyon könnyű átesni a másik oldalra.

A trombózist kizárták,tehát ezt tudatosítsd magadban.

Én hipochonder vagyok ne "akarj" ilyen lenni :( szóval nyugi.

2021. jún. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hasonlóra gondoltam én is.. Sajnos mostanában amennyi hírt kap az ember ilyen esetekről nem lepődnék meg ha valóban valami szorongásos probléma állna mögötte.. Az internetes kutakodást viszont már megfogadtam egyszer, hogy soha többet, mert majd az orvos diagnosztizállja az esetet, nem az internet.

Valamint nem tudom, hogy hipochondriában segít-e, de próbáltad a meditációt? :) Nekem rengeteg segít ha épp stresszelek valamin, vagy nem érzem magam “egésznek”. Amennyiben még nem, kérlek nézz rá! :) Calm, valamint Meditopia.

2021. jún. 11. 13:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Még nem próbáltam, de köszönöm a tanácsot élni fogok vele :)
2021. jún. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!