Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért hozzák fel ezt az érvet...

Miért hozzák fel ezt az érvet öngyilkosság ellen?

Figyelt kérdés

Annyira utálom ezt a maszlagot hogy nem véletlenül születtél a földre meg neked küldetésed van stb.

Akkor az is ilyen nagy küldetés hogy naponta gyerekek tömkelege hal meg éhezésbe? Vagy az is ilyen nagy küldetés, hogy meg se születsz és már abortálnak? Vagy az is ilyen nagy küldetés ha egy cápa széttép?



2021. júl. 9. 08:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
71%
9. Ok, a lényeg, te olyan spirituális, intellektuákis szineten vagy látod az abszolút igazságot, ezért magabiztosan ki tudod jelenteni hogy a reinkarnáció nem létezik. A többiek meg buták, akik beveszik a sok hülyeséget. LOL
2021. júl. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván te moge latsz a dolgoknak.;D en egy masik valaszolo vagyok de te a tipikus okoskodo vagy aki azt hiszi mindenhez is ert es kifejtheti minden temaban a velemenyet.


Ami persze szabad..csak ha egy deka fogalmad sincs a keleti vallasokrol, vagy ugy alapjaraton a vallasokrol akkor tartsd meg magadban. Foleg azert is mert tenyszeruen beszelsz.


Rengeteg tanult ember vallasos. Legyen az a legnagyobb nevu pszichologusok, pszichiaterek, a mayo clinic legjobb szivsebesze, fizikusok..


Majd halalunk utan kiderul kinek lesz igaza:)

2021. júl. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Igen én mögé látok a dolgoknak, de nektek van emléketek az előző életetekből akikor még kis legyek voltatok? Vagy istennők? Vagy félistenek? Vagy kövek? Mert a nagyszerű hindu és buddhista tanokban ilyenek is vannak. Valamint ha annyira lenne reinkarnáció akkor nem lenne folyamatos népességtöbblet. Honnan jönnek vajon az új kis lelkek? Talán az égi visnu készíti őket? A tudományban higyjetek az még nem csapott be senkit.
2021. júl. 9. 10:55
 14/22 anonim ***** válasza:
82%
Én hót ateista, materialista vagyok, engem nem kell ezekről meggyőznöd, de a tudálékos okoskodásod attól még szánalmas, nem vagy különleges, rajtad kívül még csiliom ember gondolkozik ugyan úgy mint te.
2021. júl. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
41%

"A tudományban higyjetek az még nem csapott be senkit."


Már hogyne..A tudományos álláspontok folyamatosan változnak és több témakörben sincs egyértelmű egyetértés..Vagy amikor a tudomány nevében lobbisták fizetnek kutatókat, hogy olyan tanulmányt készitsenek amely pozitív színben tüntet fel valamit, csak hogy vegyék y-x terméket.


De látom te nagyon a dolgok mögé látsz.:D


Bizonyos pszichológusoknál, pszichoterapeutáknál lehet reinkarnációs terápiára menni, hogy a tudatalattidból felevenülésre kerüljön az előző életbeli emléked.


Hozzáteszem én nem vagyok vallásos és az integrál szemléletben se hiszek. Viszont nem is utasítom el és állitom, hogy ez egy fszság.

2021. júl. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Akkor mi a bizonyiték a reinkarnációra? Tudományos TÉNYEKET akarok hallani. Nem olyanokat hogy indiába a kisgyerekek azt mondták előző életükbe vizibivalyok voltak és ehez hasonlóakat. Ténykeket akarok, mert a tudomány tényeket tud közölni nem hipotéziseket.
2021. júl. 9. 11:14
 17/22 anonim ***** válasza:
30%

Igazából itthon is tudsz reinkarnációs terápiát elvégeztetni. Nekem az informatikai főnököm volt ilyenen. Nem érezte magát átbaszva. Az ilyen emlékek a tudatalattiban vannak, szóval el kell jutnod egy megváltozott tudatállapotba, hogy előidézhető legyen.


Van egy pszichiáter ismerösöm, ő pl nem vallásos, szóval ezt sem tartja validnak..De van más aki meg igen. Na most, hogy kinek van igaza..azt nem tudni.


Nézd..jelenleg még az agyunk müködését se ismerjük teljesen...De a kvantumfizika sem véletlenül jött létre. Na most ezek alapján, hogy várhatod el, hogy tudományosan bizonyitsák mi van a halál után.


De tudod mit? Bizonyitsd be tudományosan, hogy a halál után nincs semmi. Kérek erről egy studyt.


Igazából még azt se értem, hogy mit érdekel ez téged. szimplán fogadd el, hogy más hisz ebben..neked nem kell, nem kötelez rá senki.

2021. júl. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
43%
A tudatunk nincs halál után, de a reinkarnációban már tök más személyek vagyunk. Valószínűleg ezért nem emlékszünk.
2021. júl. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Pedig pont a kisgyerekek akik még esetleg emlékezhetnek az előző életükre és egy csomó ilyen beszámoló van hogy olyat mesélnek amiket nem tudhattak amúgy..


Az,hogy mi van a halàl után azt csak találgatni lehet, es egyik logikus lehetoseg hogy van kovetkezmenye annak hogy mit tettel, hogy éltél es nem csak úgy eltűnünk a semmibe

2021. júl. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Jó szabályozó rendszer, fontos,hogy legyen. De sem te, sem más a világon nem tudja, hogyan lehet két láthatatlan sejtből egy ember. Ezen gondolkozzál el, és utána mondd, hogy nincs ez, meg nincs az. Nem tudod, van-e, vagy nincs.Senki sem tudja. Ez a hit.
2021. júl. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!