Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Téveszmém van. Így élem...

Téveszmém van. Így élem mindennap az életemet. Hogyan tudnám elfelejteni?

Figyelt kérdés
Minden nap azt hiszem, hogy az interneten bizonyos emberek rólam posztolnak. Már nem is nézem meg, de aztán végül mindig igen, mert rettegek hogy valami kínosat. Azt hiszem hogy amúgy mindenki érti. Nem olyasmire kell gondolni hogy rólam raknak ki képeket. Hanem hogy az én arckifejezésem imitálják, ha valamin röhögnek az én vagyok stb. Gondolom súlyos, mert amúgy olyan is van hogy külföldi híres emberek is velem foglalkoznak. Minden nap így élek kb. Amúgy el tudom látni a dolgaimat, meg tanulok, meg nem tudom, vannak barátaim, csak nem mondom el nekik, mert annyira abszurd. Közben meg mindennap ez van. Esetleg hipnoterápia segíthet? Nem nagyon ajánlják nekem, mrrt skizoaffektív vagyok. Vagyis ha rosszul vagyok hangokat hallok. De ez másik tünet, és eddig soha senkinek nem mondtam el, és nem is akarom, lehet higy adnak valami még súlyosabb gyógyszert,így is szedek eleget a hanghallásra... Nem akadályozza meg a mindennapi életemet, aztán mégis ezt hiszem. Mi a fenét csináljak, ami nem gyógyszeres kezelés?

2021. júl. 16. 22:30
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Még mindig jobb, valóban. Remélem érződött az iróniám. És azt is hogy nem vagy orvos, mert ez a valamit valamiért nagyon feldühített. Mindegy feladom.
2021. júl. 16. 23:00
 12/15 anonim ***** válasza:
51%
Aki beteg, az ne várjon egészséges életet, mert nem lesz neki. Csak annyit tud tenni, hogy bevállalja a gyógyszert és kikísérletezik, hogy melyiknek van a legkevesebb mellékhatása.
2021. júl. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
43%
Én mindenféle könyvet olvastam a témában, aztán elmentem egy magán pszichiáterhez, aki elküldött gyógyszer nélkül egy nem is tudom hanyadik diagnózissal :), most már vicces is tud lenni a dolog de pár évig nem volt az.Konkrét tanácsot nem tudok adni, a hipnózis tényleg veszélyes lehet ilyen esetben, ronthat a dolgokon, ezt figyelmbe kell venni, vannak elméletileg más módszerek is, lelkiimeretes, képzett szakemberek már kevésbé vannak a módszerekehez.Nekem is csak pislogtak sokszor mint hal a szatyorban amikor olyan módszereket pedzegettem nekik amikről könyvekben olvastam( amiket egyébként elismert, kitüntetett szakemberek írtak).
2021. júl. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem valahogy úgy tudnál valamit kezdeni, ahogy szokásokról leszokunk. Szerintem ezeknek a technikáiban merülhetnél el kicsit.

De szerintem az is nagy dolog és lehet segíteni fog neked, hogy ennyire kilátsz ebből az egészből. Hogy sokszor nem adsz hitelt ezeknek.

2021. júl. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én a helyedben törölném magam a közösségi oldalról (vagy ahol vagy). Sokan teszik ezt, akinek nincs amúgy semmi problémájuk, meg sokan nincsenek is fenn. Feleslegesen ne gyötörd magad, ha neked ilyen negatív hozadéka van, nem érdemes fent lenned rajta.
2021. aug. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!