Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már a legkisebb szorongásra...

Már a legkisebb szorongásra is testi reakció?

Figyelt kérdés
Sokat jártam pszichológushoz meg pszichiáterhez de már nem,segített viszont az az egy dolog maradt hogy gyakorlatilag minden ici pici atresszre is már hányingerem van,fáj a hasam,stb és gondolom jó menni kéne orvoshoz de amint elterelem a figyelmem ezek megszűnnek. Ez megy vagy két hete. Még gondoltam is hogy jó elmegyek az orvoshoz de feleslegesen corona időszakban nem szeretnék csak azért hogy azt mondja nincs semmi bajom.

2021. aug. 12. 08:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha beteg vagy nincs felesleges orvoshoz menés, hanem szükséges orvoshoz menés van. El kell menni egy pszichiáterhez.Elég szar lehet így élni.
2021. aug. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem fogja azt mondani,hogy nincs semmi bajod,ha egyszer nem jól vagy.

Mit értesz azon,hogy nem segített?

2021. aug. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Aki nem érti/érzi át ne kommenteljen mert nem tőle kérdeztem. Tudom hogy nem lenne értelme az orvoshoz menni mert tudom ez csak a szorongástól van,mint mikor egy gyereket feleltet a tanár csak már kb bármilyen stressz okozótól kijön.
2021. aug. 12. 10:02
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda kedves válasz...

20 éve szenvedek szorongástól ha már arról beszélünk ki érzi át...

Neked nem érdemes segíteni tanáccsal. Minden jót.

ja 2-es voltam.

2021. aug. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az első kommentelőnek szólt az a mondat. A második pedig Önnek.
2021. aug. 12. 11:19
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Értem,akkor visszavonom :)

Nos én csak azt tudom mondani,hogyha magától ez nem javul pár héten belül,vagy erősödni fog akkor csak érdemes elmenni.Most még nincs az a nagy covid veszély (állítólag).


Én is halogattam és azt gondoltam tudom kezelni,de végül olyan szintre jutottam,hogy dolgozni sem tudok rendesen,minden napom egy kínszenvedés alig várom hogy haza mehessek,bár sokszor ott sem jobb.

Hiába tudom hogy ez a szorongás és a pánik de mégis sokszor annyira rosszul vagyok,hogy alig bírom.Nekem is testi tünetek jönnek elő a félelemérzet mellé, mint pl szívdobogás, szédülés, légszomj,mellkas fájdalom,gyomor problémák. Szinte az összes létező vizsgálaton voltam mert először azt hitték kardiológiai probléma. Ugye 20 éve ezzel diagnosztizáltak,hát nem gondoltam hogy nem ismerném fel,de tévedtem ez szorongás megint :(

Utálok gyógyszert szedni de nekem sajnos muszáj :( Nem tudtam egyedül túl lépni rajta.


Egy kicsit még érdemes várni,aztán ha nem javul akkor egy látogatás az orvoshoz jól jöhet.

Jobbulást.

2021. aug. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jobbulást!
2021. aug. 12. 13:19
 8/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm.
2021. aug. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mit értesz azalatt hogy már nem segít a pszichológus/psziciáter?

Szorongás okozta problémát hosszútávon csak az ő segítségükkel lehet megoldani. Arra bátorítalak hogy keress más szakembert, más módszert ha a már kipróbált nem hozott tartós javulást. Tudom nehéz és hosszú (na meg költséges) de megéri... Kitartást!

Üdv, egy szorongó :)

2021. aug. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
(Félreértitek. Szerintem azt akarta írni, hogy segített a pszichológus, de már nem jár.)
2021. aug. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!