Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öngyilkosoknál miért ezek...

Az öngyilkosoknál miért ezek a módszerek alakultak ki?

Figyelt kérdés

Vonatgázolás, hídról leugrás, érfelvágás.


Miért van az, hogy az egész világon ezek a top módszerek az öngyilkosoknál? Honnan jön ez? Pszichológiai megközelítésből érdekelne a kérdésre a válasz elsősorban.


Ami különösen érdekes szerintem, hogy Japánban a vonatgázolás kivételesen népszerű módszer a többi országhoz képest, ami az animékbe is beivódott és az érfelvágás ott gyakorlatilag nem létezik. Ennek arrafelé kulturából eredő oka van vagy valami vallási eredetű dolog ez?



2021. aug. 21. 16:51
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
23%

A fegyver a legjobb, mert a vonatgázolás hiába gyors és hatékony, nagyon sok ember részese lesz, még akkor is, ha nem ülnek sokan a vonaton. Helyszínelés, sínletakarítás stb.

A mozdonyvezető pedig valószínűleg idegileg ki lesz készülve. Ritka ha nem...


A legjobb, ha valaki nem öli meg magát;)

Tudom, tudom ez csak a mesében létezik, mindig lesz, aki kiírja magát a történetből.:/

2021. aug. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
69%
Mivel Amerikaban szabad fegyverviseles van, az a gyakori. Japanban sok gyors vonat, igy az. 30-cal docogo csuhos ele aztan ugorhatsz, lehet, hogy sikerul, de valoszinuleg csak lebenulsz, de fegyverhez nem jutsz hozza (legalisan), csak gumilovedekes fegyvert kaphatsz, a szuicid szandekot kiszurna a pszichiater, mikor engedelyt adna a fegyvertartasra. Az erfelvagas egyebkent az esetek legkevesebb szazalekaban sikerul, ugymond "nehez" csuklon keresztul elverezni. A magyarok altalaban felakasszak magukat, vagy indirekte lesznek ongyilkosok ugy, hogy addig isznak, mig bele nem fulladnak a sajat hanyasukba koma kozben. Kulfoldon foleg a jobb korulmenyek kozott elo csaladoknal divat a szenmonoxid-mergezes pl, mert az a legfajdalommentesebbek kozul valo, es viszonylag maceras, nehez kivitelezni. Magyaroknal meg gyogyszer (nyugtato, altato) tuladagolas is sokszor elofordul, de altalaban ezek sem sikeresek, itt is gyakoribb az indirekte sajat hanyasba belefulladas. Az onserto magatartasu emberek meg pl. feheritot isznak, vagy ok valasztanak ilyen direkt fajdalmasabb eljarasokat. Szerintem nagyon jo kerdes, hogy miert igy alakulhatott, szerintem kulturalis es szemelyisegbeli okai is vannak. Nem hallottam meg olyanrol, hogy valaki hasbaszurta magat, vagy levagta volna az egyik labat, hogy elverezzen pl. Olyasmihez tudnam hasonlitani a kerdeskort, mint pl. ha valakit megolnek, az is utal az elkoveto szemelyisegere, multjara, nem veletlenul csinal mindent pont ugy, ahogy. Remelem a moderatorok nem torlik, es vegkepp nem ongyilkossagra valo buzditasra szanom, senki ne bantsa magat, es ne legyen ongyilkos, akinek ilyen gondolatai vannak meg menjen pszichiaterhez, de pl. igazsagugyi orvostani szempontbol szerintem baromira erdekes kutatasi tema lehetne ennek a miertje es a modszerei, es eddig nem is igazan foglalkoztak ezzel (tudtommal).
2021. aug. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
81%
Szinten tehetos emberek kozott hallottam mar olyan tortenetet is, hogy valaki bergyilkost berelt fel, hogy olje meg, mert bajba kerult a vallalkozasa, viszont igy az eletbiztositasabol a csaladja boldogan el tudott meg elni. (De ugyanezzel vedekezett mas is a birosagon, egy lany pl. arra berelte fel, hogy a sajat szuleit olje meg, mert elege volt beloluk, a rendorsegen meg eloadta, hogy ongyilkos akart lenni, ezert kerte meg oket, de felreerthettek valamit). Szoval ez sem egy bevett modszer, maceras, draga, eves (evtizedes) pereskedes van utana, es egyaltalan nem eri meg (es az ongyilkossag sem, ugy altalaban).
2021. aug. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
86%
Es a hidrol leugrashoz visszakanyarodva: a Dunabol meg lazan kiszednek, de egy Brooklyn Bridge-rol eseskor mar erre minimalis az esely. Egyebkent voltak, akik tuleltek igy is, es olyat is olvastam mar, h a zuhanas kozben egyebkent megbantak. Magas epuletrol leugrast agyi onmento eletosztonnek neveznem, mert amig felsetalsz a 10 emeletes tetejere (setalsz, nem liftezel) addig altalaban megnyugszol, es rajossz, hogy megse ez lenne a legjobb megoldas, a mozgas jot tesz.
2021. aug. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem a figyelemfelhívás húzódik meg ezek mögött. Az öngyilkosság sokszor a külvilágnak szól.

Amúgy szerintem a pisztoly a legelegánsabb, ha szabad így fogalmazni. És azzal nem nyomorítja meg más életét. Úgy tudom, régen ez volt a leggyakoribb módszer, mert gyors, biztos, és akkor még nem volt fegyvertartási engedély.

2021. aug. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
81%
Aki fejbe lövi magát annak takaríthatják az agyát végül. Én szerintem nyakon szúrnám magam vagy elvágnám a torkom egy mezőn ahol nincs senki, előtte pedig hagynék egy üzentet hogy itt lesz a holtestem és ne kezdjenek keresésbe.
2021. aug. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
#15 Azok a mártírok. :)
2021. aug. 22. 01:01
 18/34 anonim ***** válasza:
97%

Az önakasztás is eléggé népszerű egyébként. Meg az egyéb magas helyről való leugrás (sok helyen nincs híd).

Szerintem nem igazán pszichés oka van, hogy ezeket választják, egyszerűen ezek a könnyen kivitelezhető megoldások. [Most oké, hogy azt mondod, te nem gondolkozol ilyeneken, de ha már feltettél egy ilyen kérdést, átgondolhatnád, milyen módszerrel öltheti meg magát egy átlagember.]

Lőfegyvere kevés embernek van, akinek van, és öngyilkos akar lenni, az használja is valószínűleg, de nem kerül be a top módszerek közé, mert kevés embernek van rá lehetősége.

Ha mégis pszichés oldalról nézzük, nyilván könnyebb ezeket (ugrás, akasztás, gázoltatás) megtenni, mint mondjuk leszúrni saját magadat, mert magát a gyilkosságot elintézi helyetted a vonat, a becsapódás, a méreg, neked csak a "kezdő lépést" kell megtenni. Ráadásul nem igényelnek előkészületeket, hirtelen felindulásból meg lehet ezeket tenni, a legtöbb öngyilkosság pedig úgy történik, nem tudatos elhatározás után.

Áramütéses öngyilkosságot szerintem sokan nem is tudják, hogy kéne kivitelezni. Autóban való elgázosítást sem. A méreg ivástól szerintem sokan félnek, mert fájdalmas, lassú halált eredményez. Más módszer nekem eszembe se jut.

2021. aug. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
0%

Én rendelnék netről altatót és bevenném vodkával ha nem lennék teljesen biztos de azért lehet meg akarnék halni. Ha teljesen biztos lennék a dolgomban akkor h2s.

18 éves koromban volt egy érfelvágásom de nem sikerült. Úgy gondolom lesznek még kísérleteim és előbb utóbb így is fejezem be.

25/n

2021. aug. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
80%

Hogy a kimenetel lehetőleg 100%-osan a halál legyen. Gyors, hatásos.


Az érfelvágás- még ha normálisan, hosszában csinálják- túl lassú, mire elég vér távozik, és elájulsz, az több perc.. ha keresztben, abból meg úgyse lesz semmi.

2021. aug. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!