Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öngyilkosoknál miért ezek...

Az öngyilkosoknál miért ezek a módszerek alakultak ki?

Figyelt kérdés

Vonatgázolás, hídról leugrás, érfelvágás.


Miért van az, hogy az egész világon ezek a top módszerek az öngyilkosoknál? Honnan jön ez? Pszichológiai megközelítésből érdekelne a kérdésre a válasz elsősorban.


Ami különösen érdekes szerintem, hogy Japánban a vonatgázolás kivételesen népszerű módszer a többi országhoz képest, ami az animékbe is beivódott és az érfelvágás ott gyakorlatilag nem létezik. Ennek arrafelé kulturából eredő oka van vagy valami vallási eredetű dolog ez?



2021. aug. 21. 16:51
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

"Az akasztas miert pokolian fajdalmas?"


Mert az, ezt lehet tudni olyan leírásokból, akik vagy túlélték, vagy kísérleteztek vele.


"Nem megy oxigen az agyba, ezert elajulsz, nem? Ez par perc."


Attól függ, hogy csinálják. Van olyan, hogy a levegő útját zárják el. Ha fájdalommentes lenne, nem vonaglanának az akasztottak.


"Es ha annyira fajdalmas, miert alkalmazzak megis olyan sokan?"


Mert nem tudnak róla, és mert olyan könnyen elérhető. Kötél meg fa mindenhol van.

2022. nov. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%
De mennyi ideig tart igy megfulladni nyaktores nelkul? Egyaltalan milyen erzes lehet megfulladni kotellel a nyakadon? Mihez hasonlit?
2022. nov. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

32


Sajnos én olvastam, hogy valakinek a férjét '56 után felakasztották (vmi nagyon híres ember volt, de nem jut eszembe a neve) és 15-20 perc között volt a haláltusája, mert nem tört el a nyaka.


Egyébként vannak teljesen fájdalommentes módszerek. Pl. a halálra fagyás. Meg ciánnal kinyírni magad nagyon klassz lehet, csak hogy jutsz hozzá, ugye.

2022. nov. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%
De 15-20 percet hogy bir ki levego nelkul? Ez meg az egy levegovel merulo buvaroknak se megy. En tenyleg abban a hitben voltam, hogy ilyenkor gyors az ajulas, masodpercek, max par perc..
2022. nov. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!