Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öngyilkosoknál miért ezek...

Az öngyilkosoknál miért ezek a módszerek alakultak ki?

Figyelt kérdés

Vonatgázolás, hídról leugrás, érfelvágás.


Miért van az, hogy az egész világon ezek a top módszerek az öngyilkosoknál? Honnan jön ez? Pszichológiai megközelítésből érdekelne a kérdésre a válasz elsősorban.


Ami különösen érdekes szerintem, hogy Japánban a vonatgázolás kivételesen népszerű módszer a többi országhoz képest, ami az animékbe is beivódott és az érfelvágás ott gyakorlatilag nem létezik. Ennek arrafelé kulturából eredő oka van vagy valami vallási eredetű dolog ez?



2021. aug. 21. 16:51
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
88%

A 19. kommenthez hozzá szólva megtörtént eset alapján mondom, hogy csak úgy nem tudsz olyan altatót venni, amitől alkohollal fogyasztva meghalhatsz. Volt egy beteg barátom, neki voltak erős gyógyszerei, ki tudja, milyet vett be, de még így sem sikerült az öngyilkossága. Az erős gyógyszerek kivételéhez orvosi papír kell. Meg is mondta egy lány ismerősöm, hogy másképp csak a gyomrodat cseszed szét.


Az érfelvágás meg nem egy működő dolog. Oké, van rá esély, hogy sikerülhet, de nagyon kicsi. Az ember ilyen módon nem képes megölni magát. Szerintem ahhoz egy csapással le kéne vágnia az egész karját mondjuk egy bárddal, úgy, hogy utána senki ne segíthessen rajta. Másképp a szenvedésen kívül semmi nem fog történni.

2021. szept. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Az er vagas akkor hatasos ha eleg mellyen vagod ha csak eppen spriccel a ver akkor sok esetben korhazba se kell menned
2021. szept. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
53%

A vonatgázolásnál egy horror állítólag, ami utána marad. A mentősöknek is pokollá teszi az életét, aki ezt az utat választja.


A leugrás hasonló ehhez.


Az érfelvágás egy hentesmunka.


A pisztoly gyors, de sokszor életben maradnak utána állítólag, agysérülésekkel. A gyógyszertúladagolás ugyanez, életük végéig speciális diétán élhetnek sokan.


Az akasztás meg állítólag pokolian fájdalmas.


Én nem írom le, hogy szerintem mi az ideális út, mert már jelentettek amiatt itt, hogy öngyilkosságra bújtok fel, de meglep, hogy sokaknak nem jut eszébe, hogy lehet ezt fájdalommentesen, szinte természetesen is csinálni.

2021. okt. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
59%
#23 Halálra éhezni?:D
2021. okt. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
0%
Olyasmi. De nem fogom részletezni.
2021. okt. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
37%
#25 Kár. Mindenesetre kíváncsiság megesz.:D
2021. okt. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
59%
12-es, ez érdekes, én pont úgy csinálnám, a lábamon. Sokat gondolkodom ezen. Nem feltétlen levágni, de jól összeszabdalni. A lehető legtöbb helyen.
2021. okt. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
73%
#27 Ne csinálj hülyeséget! Még én se nyírom ki magam, pedig nagyon kivagyok készülve...
2021. okt. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
74%
28-as, ne is! :-) Én is igyekszem. Úgy is gyáva lennék hozzá.
2021. okt. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Az akasztas miert pokolian fajdalmas? Nem megy oxigen az agyba, ezert elajulsz, nem? Ez par perc. Vagy valamit rosszul tudok? Es ha annyira fajdalmas, miert alkalmazzak megis olyan sokan?
2022. nov. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!