Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már testképzavarnak számít?

Ez már testképzavarnak számít?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó kategória vagy sem, de szerintem ez pszichés probléma.

165cm vagyok és 75kg.

Ha látok egy másik nőt a közelemben úgy érzem mintha háromszor akkora lennék mint ők. Szinte érzem magamon a súlyfelesleget ahogy “nehezedik” rajtam amikor egy légtérben vagyok velük. Ha el kell képzelnem magam ,hogy nézhetek ki kívülről, egy pufók tehenet látok magam előtt. Mindenki mást max 40kg-osnak látok/gondolok. Van olyan időszak amikor próbálok tenni ellene, hogy lefogyjak, de van amikor belenézek egyedül itthon a tükörbe ès egy nőies alak néz vissza rám. Ha viszont utcára megyek vagy társaságba mindig az jár a fejemben mennyire kövér vagyok másokhoz képest. Tudom, nem kellene másokkal foglalkoznom , magamnak kell tetszenem, de nem bírok valtoztatni a negatív gondolataimon.

Érdemes lenne pszichológushoz fordulni?

Köszönöm!


2021. szept. 11. 18:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%
165 cm/75 kg mellett böven van 15-20 kiló fölösleged, szerintem az nem reális, ha magadat szépnek, nöiesben laßtod a tükörben, közben meg azért eléggé túlsúlyos vagy!
2021. szept. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
68%
Már bocsi, de szerintem jogosan érzed magad ducinak emberek között. Lenne mit leadnod. Ha a fenekeden, melleden van a felesleg, az még előnyös is lehet, máshol nem az és ezt te is tudod.
2021. szept. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
52%
Kövér vagy. Nem is értem, hogyan látod ekkora súlyfelesleggel magad nőiesnek.
2021. szept. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
40%
#3 mert szerinted nőies alak csak 45kg alatt lehet?
2021. szept. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
60%

EKKORA túlsúllyal már NEM LEHET nöies, ez a kövér kategória.

Másrészt nem mindegy, milyen magad egy nö, 180 cm-nél nem gond a 75 kiló, 165-nél azonban igencsak.

Senki nem említett 45 kilót, neki kb a 55-60 lenne a maximum, ami még elfogadható!

2021. szept. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
52%

Miért azzal a mondatával csesztetitek, hogy nőiesnek latja magat?Igen is lehet nőies valaki teltebb idomokkal is. Nem írta hogy oszlik el rajta a felesleg. A kérdezőnek igen nagy lelki problémája lehet az alapján amit ide írt. Akik pedig itt is kövérezik bele sem gondolnak mennyit rontanak a helyzetén. Írta, hogy próbálja leadni. Akkor minek írjátok le még ezerszer hogy jaj de kövér vagy. Eszem megáll...Remélem ti sosem fogtok súlyproblémával küzdeni életetek során.

Kérdező én azt javaslom a diéta mellett nem árt beszélned egy pszichológussal.

2021. szept. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2021. szept. 11. 20:46
 8/24 anonim ***** válasza:
25%

Undorító ami itt megy, borzasztóan undorító.

A 75 kg-ot persze mondhatjuk túlsúlynak, de korán sem akkora ami erősen veszélyeztetné az egészségedet. Ha pedig ez a veszély nem fenyeget akkor bármilyen alakban és formában gyönyörű vagy.

Igen érdemes lenne pszichológushoz menned, nem biztos, hogy testképzavar, viszont önbizalomhiány és kisebbségi gondolatok erősen vannak nálad. Hiszen le is írtad otthon látod saját magad is , hogy milyen gyönyörű vagy, de amint látsz valakit már úgy érzed te nála kevesebb vagy, ronda vagy.

A legfontosabb hogy jól érezd magad a bőrödben, ne legyünk álszentek egy 55 kilós láncdohányos, aktívan alkoholt fogyasztó embernek jóval előbb lesznek problémái mint neked csak hát ugye a túlsúly felett ítélkezünk a többi meg jó úgy ahogy van.

2021. szept. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
25%

Ne foglalkozz ezekkel a visszamaradott agyúakkal! Jól írtad magadnak kell tetszened és ha erre képtelen vagy akkor nem az a baj, hogy ronda vagy hanem az hogy nem látod a szépséget magadban, én is javaslom a pszichológust. És egy tipp, ha legközelebb így érzed magad társaságban, erőltesd magadra azt a gondolatot hogy igenis vagy olyan jó mint ők, és hidd el egy idő után el is fogod majd hinni.

Amúgy azt szabad tudni hány éves vagy?

2021. szept. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 8 és 9 válaszoló! 28 éves vagyok.
2021. szept. 12. 08:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!