Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már testképzavarnak számít?

Ez már testképzavarnak számít?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó kategória vagy sem, de szerintem ez pszichés probléma.

165cm vagyok és 75kg.

Ha látok egy másik nőt a közelemben úgy érzem mintha háromszor akkora lennék mint ők. Szinte érzem magamon a súlyfelesleget ahogy “nehezedik” rajtam amikor egy légtérben vagyok velük. Ha el kell képzelnem magam ,hogy nézhetek ki kívülről, egy pufók tehenet látok magam előtt. Mindenki mást max 40kg-osnak látok/gondolok. Van olyan időszak amikor próbálok tenni ellene, hogy lefogyjak, de van amikor belenézek egyedül itthon a tükörbe ès egy nőies alak néz vissza rám. Ha viszont utcára megyek vagy társaságba mindig az jár a fejemben mennyire kövér vagyok másokhoz képest. Tudom, nem kellene másokkal foglalkoznom , magamnak kell tetszenem, de nem bírok valtoztatni a negatív gondolataimon.

Érdemes lenne pszichológushoz fordulni?

Köszönöm!


2021. szept. 11. 18:50
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
34%

A kedvesség és az empátia többet ér mint egy xs-es ruhaméret.

18-as válaszoló szívemből szóltál.

Tipikusan azok a butuska nők kántálják a kövér vagy jelzőt akik mással nem tudnak foglalkozni, csak arra, hogy az instamodellekre hasonlíthassanak. Emberségből megbuktak jópáran ezen az oldalon.

2021. szept. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
0%

Látszik a zsírmacák milyen elégedettek és boldogok a hájuk börtönében. :D

Csak úgy acsarkodnak a jótestű nőkre.

Ráadásul hazudoznak olyat, amit le sem írtam.

Igen, nekem fontos a testem. Fontos, hogy ne legyek kövér. Hobbim az edzés.

És baromi jó érzés, hogy fiatalabbnak néznek és az irigy pillantasok is.

Kár, hogy az itt acsarkodók ezt az érzést nem ismerik. Jó dolog ám jó nőnek lenni.

És letojom milyen unatkozó feleségnek hisznek akár itt, akár az életben.

Az az idő, amit a kövér ismerőseim tévézéssel, műköröm, szempilla rakatással, szolival, fodrásszal (mert az optikai tunning muszáj ugye :D), töltenek én edzéssel. A pénz amit erre pocsékolnak nekem minőségi kajára és tápkiegészítőre megy el.

A fiamat meg azért hoztam példának agyalap, hogy rámutassak milyen beteg egy világ ez, ahol az elmaradott elvek szerinti orvosi vizsgálat elhízottnak hoz ki, egy színizom, alacsony testzsírszázalékú makkegészseges kamaszt.

Pont olyan beteg, mint tapsolni a lustaságnak, elhízásnak, igénytelenségnek a testtünkkel szemben.

2021. szept. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
#22 tényleg nem erted? Te egy bunkó ember vagy senkit sem érdekel hogy nézel ki ha egy utolsó seggfej vagy. Nem irigy senki azért mert vékony vagy, egnem az zavar hogy vajon ha a kérdező elolvassa amiket irogatsz még rosszabbul fogja érezni magát miattad. Pozitív hogy törődsz a testeddel, becsületre méltó hogy edzel ezt el kell ismerni. De emberileg ettől nem leszel jobb. És ha azért edzel hogy másnak tetszél mert nagyon ez jon le abból amit írsz akkor sajnállak. Jó dolog jó nőnek lenni, kár hogy mi nem ismerjük milyen érzés az? Keress egy pszichológusert bajaid vannak.
2021. szept. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
22 még hányszor írod le hogy irigykednek rád? Ezzel áltatod magad, hogy jó nő vagy? Lehet kívül szép vagy de belül kicsit sem.
2021. szept. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!