Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha azt érzem,...

Mit csináljak, ha azt érzem, hogy én ezt már nem bírom tovább és meg szeretnék halni?

Figyelt kérdés
Magányos vagyok és nincsen senki, akivel tudnék beszélgetni vagy találkozni. Ez alapból nagyon nyomaszt, viszont most egy stresszesebb és nehezebb időszakot élek meg, így ez csak tovább fokozódik. Nem tudok megbeszélni senkivel sem semmit, mindent csak magamban kell elraktároznom, nem tudom kiengedni a gőzt stb., emiatt nem tudok megküzdeni az életem nehézségeivel, a problémákkal, a stresszel stb., mert azok csak felhalmozódnak és egyre nehezebb. Nem tudnám megölni magam és nincsenek öngyilkos gondolataim, de már tényleg egyre többször gondolok arra, hogy lehet jobb lenne, ha meghalnék, mert egyszerűen nem tudom mit csináljak. Szeretnék változtatni és az lenne az elsődleges célom, hogy megszabaduljak ettől, de nem tudom mit kellene tennem ennek érdekében. Korábban jártam pszichológushoz és ismét elkezdtem, de nem érzem úgy, hogy segítene. Az jól esik, hogy valakivel legalább tudok beszélni és valaki meghallgat, de nem érzem úgy, hogy hosszabb távon lenne majd eredménye. Nem érzem úgy, hogy én rászolgáltam volna arra, hogy ilyen életet éljek, hogy ez az én hibám, az én tetteim következménye lenne és megérdemelném. Így azt sem tudom min változtassak.
2021. okt. 14. 13:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg barátkozz emberekkel akikkel tudsz beszélgetni.


Mennyi idős vagy, milyen hobbijaid vannak? Ezen a vonalon el lehet indulni a barátszerzésben

2021. okt. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan vagyok, elsődlegesen munka hiánya miatt, és mert még sosem volt egészséges párkapcsolatom.

Körbe-körbe járok.

Én is jártam pszichologushoz. Ha lenne rendes keresetem, most is járnék.

2021. okt. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
1# Nem tudok barátokat szerezni, nem kellek senkinek. 23 éves vagyok, a kreatív hobbik érdekelnek leginkább (pl. rajz, festés, varrás, barkácsolás stb.), ilyen jellegű közösségekbe sem tudok járni, mert nincsen ilyen lehetőség a környékemen.
2021. okt. 14. 14:09
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Ha érdekel a kreatív hobbi, már az is haladás. Vagy te alakíts ki valami közösséget, vagy online keress hasonlót, és egyszer majd találkoztok is.


Én is kedvelem a kreatív hobbikat, de a mélypontomon egy sorozat nézése, és az azzal kapcsolatos novella írás, plusz a sorozattal kapcsolatos online közösségek voltak azok, amik segítettek ebben a mélypontban.

2021. okt. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Én valami aktívabb vagy társas kikapcsolódásra vágyom, mert jelenleg csak ilyen magányos, passzív tevékenységek vannak az életemben és részben ez is stresszt okoz (pl. a tanulmányaim miatt látástól vakulásig olvasnom kell, már sírva fakadok, ha könyvet látok, úgyhogy olvasni egyáltalán nincsen kedvem és ugyanez a helyzet a sorozatnézéssel is például).

Hogyan lehet kialakítani egy közösséget?

2021. okt. 14. 15:03
 6/14 anonim ***** válasza:

Hasonló érdeklődésűeket próbálsz keresni a környezetedben. Ha ez nincs, akkor kell egy hely, ahol szervezel mondjuk klubot. A témát te döntöd el. Ahogy fentebb írtad, ez lehet varró, rajz/festő, vagy barkácsoló szakkör / klub. (Vagy lehet főzés is az sokakat érdekelhet. A lényeg: téged nagyon érdekeljen, hogy lelkesen foglalkozz a témával.)

Maga a megszervezés is egy olyan dolog, ami lefoglal, és értelmet ad az egésznek. Persze aztán hirdetni is kell előtte jóval, nehogy ott állj az adott időpontban egyedül. Ezért célszerűbb eleinte online összehozni egy közösséget, mert utána valamivel könnyebb offline (a valóságban) is találkozni.

Évekkel ezelőtt sci-fi klubot is szerveztem (még jóval a másik fandomos novella írásom előtt), sőt nagyobb rendezvényeken is megjelentünk, és műsort is összeállítottunk rá.

Szerintem amilyen témában akarsz szakkört, vagy klubbot, arra a témára keress rá, hogy hogyan kezd el.

2021. okt. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De hogyan keressek ehhez embereket? Ha lennének hasonló érdeklődésű emberek a környezetemben akkor maga a kérdés sem született volna meg, mert akkor nem lennék egyedül.
2021. okt. 14. 15:25
 8/14 anonim ***** válasza:
Nincs nálatok művelődési ház? Ott lehetne hirdetni, hogy XY szakkör lehetne, mondjuk azzal a kitétellel, hogy minimum 10 fő jelentkezése esetén lenne megtartva. Hirdetni kell, vagy ott helyben nálatok, vagy online. Egyébként honnan szereznének tudomást róla az emberek? Falragaszokkal, szórólappal, vagy a helyi újságban. Az ingyenes klubokra szoktak érdeklődők lenni.
2021. okt. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Van művelődési ház, de ott termet kell bérelni stb., ez nagyon sok pénzbe kerül és ezt nem tudom megfinanszírozni. Online pedig nem tudok elképzelni egy festő szakkört például, mindenki otthon festeget egy magában vagy mi?
2021. okt. 14. 15:39
 10/14 anonim ***** válasza:

Akkor olyan helyet kell találni, ahol ez ingyenes. Mondanám, hogy szervezd magadhoz, aztán idővel lehet másnál is, de nem tudom, ez mennyire kivitelezhető. Azért én megkérdezném a művházat, hátha van valami kompromisszumuk. Nem feltétlen a vezetővel kell beszélni, hanem az egyik művelődés szervezővel.


Egyszer például én úgy szerveztem meg a sci-fi klub napot a kerületi művházba, hogy elmentem egy tudományos kiállításra, ahol a hologramokról is szó esett. Szóba elegyedtem az ottani hölggyel, megemlítettem a klubot is, kiderült, a férje ugyanolyan sci-fi rajongó, mint én, és a húgi. Ezután ő ajánlott a művház vezetőjének, aki behívott egy megbeszélésre, és engedélyezte a dolgot (ő is kedvelte a sci-fit). Igaz, náluk volt belépő, de nem horribilis összeg. Sőt, a végén a nagyobb termet kaptuk meg, mint amit ígértek a kisebb helyett. Plakátokat pedig a művház nyomtatott. Nem kértek rá anyagi hozzájárulást.


Valahogy el kellene kezdened, mert ha meg sem próbálod, abból nem lesz semmi.

2021. okt. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!