Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha azt érzem,...

Mit csináljak, ha azt érzem, hogy én ezt már nem bírom tovább és meg szeretnék halni?

Figyelt kérdés
Magányos vagyok és nincsen senki, akivel tudnék beszélgetni vagy találkozni. Ez alapból nagyon nyomaszt, viszont most egy stresszesebb és nehezebb időszakot élek meg, így ez csak tovább fokozódik. Nem tudok megbeszélni senkivel sem semmit, mindent csak magamban kell elraktároznom, nem tudom kiengedni a gőzt stb., emiatt nem tudok megküzdeni az életem nehézségeivel, a problémákkal, a stresszel stb., mert azok csak felhalmozódnak és egyre nehezebb. Nem tudnám megölni magam és nincsenek öngyilkos gondolataim, de már tényleg egyre többször gondolok arra, hogy lehet jobb lenne, ha meghalnék, mert egyszerűen nem tudom mit csináljak. Szeretnék változtatni és az lenne az elsődleges célom, hogy megszabaduljak ettől, de nem tudom mit kellene tennem ennek érdekében. Korábban jártam pszichológushoz és ismét elkezdtem, de nem érzem úgy, hogy segítene. Az jól esik, hogy valakivel legalább tudok beszélni és valaki meghallgat, de nem érzem úgy, hogy hosszabb távon lenne majd eredménye. Nem érzem úgy, hogy én rászolgáltam volna arra, hogy ilyen életet éljek, hogy ez az én hibám, az én tetteim következménye lenne és megérdemelném. Így azt sem tudom min változtassak.
2021. okt. 14. 13:09
1 2
 11/14 anonim válasza:
Meghallgatnám a gondodat, amit ilyen nehezen viselsz. Én szintén magányos vagyok ahogy te is, dél-dunántúlon lakom, te a közelben laksz? Nem akarok nyomulni csak érdeklődöm, hátha megértelek. 22/L
2021. okt. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A 2-3. válasz csak átfutottam őket, mert a kérdező válasziból úgy érzem pontosan tudom mi a baja. ÉS elnézést a többi válaszolótól, tudom hogy segíteni akarnak, de érzik át annyira a kérdező problémáját és ennek menetét.


Jómagam is szenvedtem ettől. Nincs baráti köröd, élő személy akivel tudnál beszélni jóról-rosszról, a napi dolgokról. Hobbid van, de ez is csak magadnak van, mert nem tudod kivel megosztani, ami szintén nyomaszt.

Amit sokan javasoltak értem miért nehéz: nem könnyű a semmiből szervezni ismeretlen embereket hogy egy klubot alakítsz. valamint a te helyzetedben úgy érzem ez is inkább stresszes lenne.

Szerintem neten próbálj találni vagy létrehozni valamit, ami téged érdekel. Én is csináltam egy weblapot, fórumot. Aztán pár ember csak odakerült és ki tudtam alakítani egy online közösséget, ahol vagy egy tucatan de aktív közösség voltunk. És hamar tudtam a többi emberrel is kommunikálni, nem csak a hobbi témában! Tény, sose találkoztunk, de mivel úgy éreztem valaminek a része vagyok és mindennap volt valaki akivel beszélhettem kizökkentett a gödörből.

De egy pszichológust is javasolnák. Nem gyógyszeres, szimplán rendszeres beszélgetések, hogy valakinek el tud mondani minden nyűgöd, mert már attól jobb.

2021. okt. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan. Nem az a gondom, hogy nem tudok lefoglalni magamat vagy ilyesmi, hanem az, hogy nincsen senki sem akivel meg tudnám osztani az életem történéseit, akivel valamilyen emberi, érzelmeken alapuló kapcsolatom lenne. Nem szakmai vitákat szeretnék folytatni például a hobbimmal kapcsolatban, hanem szeretnék valakivel kötetlenül beszélgetni, hogy elmeséljük egymásnak kivel mi történt, miről mit gondol, milyen vicces/érdekes/bosszantó stb. dolog történt vele, mi bántja, mitől tart, milyen stresszes most ez és ez és így tovább. Nekem nincsen ilyen ember az életemben. Pszichológushoz járok és abban igazad van, hogy legalább vele tudok beszélni, ő meghallgat, ő nem ítélkezik és ez jól esik. Ugyanakkor mindig az van bennem, hogy neki ez a munkája, vele nem állunk kapcsolatban, ő nem a barátom, ő nem kíváncsi rám, ő nem érdeklődik irántam, ő nem kedvel engem stb., hanem ez csak a munkájának a része.
2021. okt. 15. 12:54
 14/14 anonim ***** válasza:
Keress rá a Tündérhegy nevű helyre. Érdemes lenne megpróbálnod, akkor is, ha messze van.
2021. okt. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!