Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha megőrülök...

Mit tegyek, ha megőrülök attól, hogy nem értem, ezen az oldalon MIÉRT tartanak hipochondernek? Persze akik annak tartanak, nem írják le, MIÉRT.

Figyelt kérdés

Korábban lustának tartottak itt sokan, ahogy ma "divatos" mondani, olyannak, aki 'nem tesz magáért'. Aztán mégis nekem lett igazam abban, hogy haladtam az életben és elhelyezkedtem az új szakmámban.

Valahogy autistaként és az életben tapogatózva konkrétan fájdalmas és persze érthetetlen szokott lenni az, ha akár itt nem hisznek nekem.


A való életben amúgy olyan ember tart hipochondernek, akinek magának kezeletlen COPD-je és gerincsérve van.


2021. okt. 16. 22:20
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Ilyen sssz vagy zzzz szerű, illetve a kettő között, kicsit hasonlít ahhoz, ahogy a gáz áramlik ki (főzőlap vagy a vízmelegítő őrlángja), ez utóbbival össze is szoktam keverni.


Fogalmam sincs, mióta van, 5 évvel ezelőtt már tuti volt.


De az a vicc, hogy általában teljesen kizárom, csendben is, sőt, kifejezetten szeretek csendben lenni. Illetve azt hittem, ez a jelenség természetes, mindenkinek van. Azt hittem, ez az, ami miatt sokan nem szeretik a teljes csendet illetve ez az, amire mondogatják, hogy a zajhoz szokott ember hangokat hall a teljes csendben is (pl amikor a Blahán volt a csend fülke).


Idén jutott el a tudatomig, hogy nem természetes.

Enyhe esetben fülzsírdugó okozza, nos nekem azt kiszedték és azóta is van.

Általában valami fertőzés utáni vagy egyéb autoimmun folyamat okozza és szteroidokkal sikeresen kezelhető, ha időben elkapják.

Lehet halláscsökkenéstől is, feszültségtől, meszesedéstől de a legtöbb laikusoknak szóló szakcikk az autoimmunt és a szteroidot említi. Sőt, találtam egyetem ppt-jét is, az is ezt említette.



Majd ki fogom vizsgáltatni, de most a rossz vérképem és a refluxom miatt küldözget a belgyógyász doktornő jobbra-balra, ezen felül a fogászatot is meg kellene látogatnom.

Ja, okozhatja gócos fog is. Nekem az elvileg nincsen.



Amúgy teljesen állandó, de kizárom. Értsd, ha valamiért eszembe jut, tuti hallom. Bár van, hogy másodpercek alatt erősödik fel.

2021. okt. 17. 10:24
 22/25 anonim ***** válasza:
Ha kicsinál lelkileg ez az oldal, és ennek ellenére továbbra is használod, akkor te nagyon nem vagy rendben pszichésen. Töröld a regisztrációdat, vagy egyszerűen csak ne írj ki kérdéseket eü problémáiddal kapcsolatban, itt úgyse orvosok vannak, hanem laikusok, nem értenek hozzá. Ha gondolod, menj el pszichiáterhez, majd megmondja, hogy hipochonder vagy-e.
2021. okt. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Itt egy olyan tiport a leginkább földbe a kérdéskör kapcsán, aki állítólag "rengeteg leletet lát".
2021. okt. 17. 12:50
 24/25 A kérdező kommentje:
Ilyenkor amúgy amikor itt hipochondernek neveznek, az azt jelenti, hogy egy az egyben nem hiszik el, hogy bármi betegségem is lenne?
2021. okt. 17. 20:27
 25/25 A kérdező kommentje:
Mondjuk tény, hogy olyan vérképre mondták, hogy tökéletes, amivel már a harmadik helyre küld tovább az ORVOS.
2021. okt. 17. 20:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!