Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az oka a pánikbetegségnek,...

Mi az oka a pánikbetegségnek, hogyan gyógyítható, hogyan lehet kigyógyulni belőle?

Figyelt kérdés
2021. okt. 17. 19:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
30%
Pánikzavar agorafóbiával és generalizált szorongás. Ami segített az a gyógyszeres kezelés (antidepresszáns+xanax) és klinikai szakpszichológusnál autogén tréning. Nem vagyok még 100%os, de erősen tartok arra felé, már nem sok kell hozzá. :)
2021. okt. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
44%
Kérdező, mindenkinek más válik be. Nekem 11#-el ellentétben, az autogén tréning nem segített. A pszichodinamikus pszichoterápia - klinikai szakpszichológussal - és az antidepresszáns kombó vált be.
2021. okt. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Nekem olyan tüneteim vannak, hogy szédüléses rosszullét, hirtelen fellépő pánik, mintha meg akarna állni a szívem, de nem az áll meg hanem a pánik ilyen.


Akkor van olyan, hogy szúró érzést érzek a fejben. Hosszantartó folyamatos pánikot is érzek, néha hirtelen mintha ki akarna belőlem törni ez a pánik. És úgy érzem mintha majdnem elveszíteném az önkontrollomat, élek, hogy egyszer úgy megszédülök, hogy elveszítem az irányítást és összeesek. Van, hogy zuhanásérzést és tériszonyt érzek.

2021. okt. 17. 20:38
 14/22 anonim ***** válasza:
6%
próbáld ki a Buteyko légzést.
2021. okt. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
46%
Fentebb írtak jó választ, én ahhoz csatlakoznék. A megemelkedett kortizol szint semmiképp sem jó. Ez ellen viszont lehet tenni. Fontos a kielégítő alvás, minimalizáld a kávét, az alkoholt, sportolj, csökkentsd a stressz szinted.
2021. okt. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Ezekkel mind jól vagyok, nem stresszes az életem, egyszerűen ezek előjönnek, ezek a fóbiák.
2021. okt. 20. 22:15
 17/22 anonim ***** válasza:
20%

Nekem volt egy életszakaszom, amikor rámtört az indokolatlan pánik. Nappal alig kaptam levegőt, éjszaka felébredtem csurom vizesen halálfélalammel, hatalmas egyedüllét érzéssel, legyűrhetetlennek hitt problémákkal, falakkal.

Nem diagnosztizálták, mert nem mentem agykurkászhoz.

Azután - gondolom enyhült a lelki presszió - elmúlt a dolog. Sokat segített, hogy amikor közeledett ez az érzés, tudatosítottam magamban, hogy ez egy rossz illúzió, egy téves lelki működés, és a valósághoz nincs semmi köze, ami majd elmúlik néhány perc múlva.

2021. okt. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Megfelelő gyógyszer, megfelelő dózisban segíthet.
2021. okt. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
45%
Majdnem 10 évig volt pánikbetegségem. Véleményem szerint a gyógyszeres kezelésnek semmi értelme. Több pánikbeteg embernek segítettem már, miután legyőztem a sajátomat. Ki kehet gyógyulni.
2021. okt. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó, pár tippet közkinccsé tehetnél :)
2021. okt. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!