Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öngyilkosság bűn?

Az öngyilkosság bűn?

Figyelt kérdés
2021. okt. 17. 20:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudnak érte megbüntetni.
2021. okt. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk egy "következő élettel" igen.
2021. okt. 17. 21:02
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Sok országban illegális az öngyilkosság még mindig, ha pedig hívő keresztény vagy akkor biztos, hogy bűn.
2021. okt. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyok keresztény.
2021. okt. 17. 21:04
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Ha hiszel a következő életben, vagy csak egyszerűen a Mennyországban, akkor igen, ezekben a hitekben az öngyilkosság bűn. Ha viszont nem érdekel, van e “élet” a halál után, ateista vagy netalántán, akkor meg tök mindegy, nem? Majd lesz valahogy. Azt már úgysem fogod érezni, nem lesz fizikai tested hozzá. Ha meg egyszer kapsz netalántán egy új életet, erre a szenvedésre már nem fogsz emlékezni.
2021. okt. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#5 Ez teljesen korrekt.


Mostanában sokat foglalkoztat ez a kérdés, de csak elméleti szinten.

2021. okt. 17. 21:10
 7/17 anonim ***** válasza:
68%

Ha nem vagy hívő, nem hiszel a túlvilágban vagy egy következő életben, akkor is érezheted bűnnek az öngyilkosságot. Hiszen hacsak nem vagy társadalmilag teljesen elszigetelődve, akkor biztos fájdalmat okozol az öngyilkossággal valakinek.

Persze én is el tudok képzelni olyan helyzetet, amiben én is inkább az öngyilkosságot választanám, és nagyon nem érdekelne, hogy a szeretteimnek az mennyire fájna. De alapvetően "bűnnek" tartom, csak épp büntetés nélkülinek.

2021. okt. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

Ha van isten, ha nincs isten. Ha van következő élet, ha nincs következő élet. Szerintem az öngyilkosság nem bűn. A legjobb teherbíró eszköz sem bír ki minden súlyt. A lélek sem kivétel. Attól, hogy nem látható és nem tapintható, igenis megvan a maga határa. Rengeteg rossz időszak kísér egy életben, és aki eldobja magától az életét, én úgy hiszem a lehetőségeket dobja kukába. Ha ésszerűen azt gondolja valaki, majd lesz jobb, mégis megteszi, akkor igenis az az egy súly nehezebb volt annál, amit ő elbírhat. Ha az élet ajándék, mindenki azt kezd vele, amit akar. Ha van Isten, vagy más néven, vagy megnevezhetetlenül valami, valaki más, nem gondolom, hogy ezért elítélhet bárkit is. Ő, Az elbírta volna, tök jó neki, esetleg jövőbe is lát, hogy lett volna jobb, az is milyen jó. Akkor sem döntheti el más és ez ügyben nem is ítélkezhet. Főleg, hogy benne van a pakliban, hogy a fájdalom súlya lehet, hogy enyhül, de meg nem szűnik, és akkor élne mondjuk valaki 80 évet, évtizedekig csinálná a mindennapokat, hogy aztán azt gondolhassa az utolsó pillanatokban, "végre"? Ha meg következő életben lenne esetleges probléma az előző élet miatt, megint csak baromságnak tartom, ha bármi vagy bárki emiatt ítélne egy új, tiszta lappal kezdődő életben úgy, hogy amúgy a saját életén kívül másnak nem ártott, vagy legalábbis semmi végzeteset nem művelt. És megint más, ha mondjuk igen, megölt valakit, de miért tette - ártani akart, megvédett valakit/valakiket, akiket a megölt személy meg akart ölni? És úgy döntse el az ember, mi a helyes és mi a helytelen. Mert nem lehet csak úgy kijelenteni, hogy rossz vagy jó, fekete vagy fehér.


Bennem sokszor fordult már meg az öngyilkosság gondolatával játszadozás, hogy hogyan, és mi lenne az utolsó csepp, vagy az a szívfájdalom, amit lelkileg nem bírnék elviselni. Arra jutottam, hogy amíg nem teszem meg, addig kibírható, ha meg megteszem, akkor komolyan gondoltam, és ha van túlvilág, akkor nyugodtan számonkérhetnek, hogy miért, de ki ne oktasson se Isten, se Sátán, se maga a Halál.

2021. okt. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Bűn, mert tönkreteszed a rokonaid életét, még a leszármazottakra is hatással lesz több generáción át. Óriási sokkhatás, feldolgozhatatlan, kettétöri a közeli családtagok életét örökre.
2021. okt. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
ui: Nem sima gyászt élnek át ilyenkor a családtagok. Annál ezerszer rombolóbb, mint egy bármilyen másféle halál, akár betegség, akár baleset, az öngyilkosság/gyilkosság sokszorosan feldolgozhatatlan a többi halálnemhez képest.
2021. okt. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!