Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öngyilkosság bűn?

Az öngyilkosság bűn?

Figyelt kérdés
2021. okt. 17. 20:57
1 2
 11/17 anonim válasza:

Fiu vagyok.

Szerintem az öngyilkossag nem bűn hanem önzőseg már ha van csaladod,gyereked,feleseged bla bla ám de ha senkid nincs es egyedul vagy a vilag ellen akkor is lehetnek barataid nem? Szerintem mindent le lehet kuzdeni en mindiv ugy gondolkozok hogy edesanyam ehheg mit szolna hogy élné meg? Teljesen ossze roppana batyam mamám is nem bűn de ezzel tovabbi eleteket tehetsz tonkre nincs ertelme.. sl

2021. okt. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
#11 És mi van, ha az én életemet már tönkretették?
2021. okt. 21. 06:48
 13/17 anonim ***** válasza:

Nézd, ha az egyetlen ember, akivel beszélek, az az apám, és ő is minden másnap megerőszakol, akkor nyilván leszarom, hogy őt hogy érintené, ha megölném magam.

De ha ez az "én életemet tönkretették" csak a szokásos tinédzser picsogás, mert anyámék nem engednek egész éjjel bulizni, és azt hiszem, hogy az aktuális nagy szerelmem pont ezért szakított velem, akkor azért aránytalanság megölni magam.

Itt az utcában pont két napja akasztotta fel magát egy férfi, és szerencsétlen 12 éves lánya találta meg. Nem tudjuk, hogy miért tette, de bármi is az ok, ez szerintem bűn. Ha családod van, akkor kötelességeid is. Ráadásul Svájcban élek, itt legális az eutanázia, tehát még ha a számomra egyetlen elfogadható oka volt rá (mert halálos, gyógyíthatatlan betegséget diagnosztizáltak rajta, és nem akar szenvedni), akkor is másképp kellett volna csinálnia.

Amúgy az egyház kezd afelé hajlani, hogy az öngyilkosság nem bűn, hanem pszichés betegség következménye. Csak hát nem mindegy, hogyan csinálod és kiket hagysz hátra.

2021. okt. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Megvernek otthon? Megeroszakol apad vagy fogdos? Mit csinalnak? Most ha nincsenek ilyen gondjaid akkor lesz jobb is fel a fejjel
2021. okt. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Zaklatnak az emberek. Inkább le se írom...
2021. okt. 21. 17:17
 16/17 anonim válasza:
Most nem akarok gonosz lenni de akkor mi a lekvarert kell ki irni a kerdest? Ha leirnad hogy ki vagy mi bant es hogy akkor talan tudnak segiteni keresztanyam pszichologus
2021. okt. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az, hogy hiszek-e istenben, nem befolyásolja azt, hogy bűn-e. Ha én nem hiszek benne, de ennek ellenére mégis létezik, akkor bűn, miközben én nyugodtan lettem volna öngyilkos, hogy jól van, itt a vége, ez csak egy test volt. Ha pedig hiszek benne, hogy van isten, és ezért tartok tőle, hogy bűn, de aztán mégis kiderül a halál után, hogy mégsincs isten (illetve ez esetben nem derül ki), akkor nem is volt bűn.
2021. okt. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!