Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beszélgetéssel tud majd...

Beszélgetéssel tud majd segíteni ezeken a panaszaimon?

Figyelt kérdés

Három éve szednem kell gyógyszereket a depressziómra. Amik okoznak nálam bizonyos mellékhatásokat természetesen tisztába vagyok azzal,hogy minden gyógyszernek van mellékhatása viszont az enyémek kikészítenek úgy érzem. Három féle gyógyszert kell szednem konkrétan a gyógyszereken élek.


Az egyik gyógyszer mellékhatásától kimeredt a kezem ezért kell másik fajta gyógyszert szednem,hogy elmúljon a kéz kimeredésem.. Említették már számomra,hogy az étkezési zavar is lehet a gyógyszerek egyik mellékhatása biztosra ezt nem állítom én is csak hallottam de van benne valami szerintetek?


Segít ezen a beszélgetés egy pszichiáterrel való beszélgetés vagy mondjak le arról,hogy valaha újra egészséges leszek?


2021. okt. 18. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Én abbahagynám amelyik ezt okozza. Fokozatosan a többit is. Sajnos nem mondják, meddig kell szedni. Lehet, hogy valamelyiket tovább, de én gyógynövényekkel helyettesíteném. Viszont amire utaltál, nemcsak gyógyszerre van szükség, hanem a probléma megoldására.

Ilyen pszichológus ritka mint a fehér holló! De ha tudod, miért van betegség és hamarosan megszűnik az összes szenvedés, ez segít kitartani. És van egy könyv amely bölcs tanácsokkal lát el!

2021. okt. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

Nem kell lemondanod arról, hogy egészséges legyél. Első lépésként váltsál pszichiátert. Az nem normális, hogy 3 éve szedsz depresszióra 3 féle gyógyszert és a pszichiátered még a mellékhatások ellenére sem ír fel gyógyszert... Második lépésként keress egy klinikai szakpszichológust vagy pszichoterapeutát. Egy hosszú ideje tartó depressziót nem lehet kezelni pszichoterápia nélkül. Ennek lelki okai vannak, amiket önmagában a gyógyszer nem fog megoldani. Ha fejben van a gond, akkor ott kell rendbe tenni a dolgokat, ami klinikai szakpszichológussal vagy pszichoterapeutánál lehetséges.

(Mivel nem írtad le, hogy milyen gyógyszerekről van szó, nem igazán lehet véleményt írni arról, hogy okozhatnak-e evészavart. Szerintem egyébként nem. Az evészavarnak lelki okai vannak, többször egy rossz megküzdési stratégiáról van szó. Azt sem ártana definiálni, hogy mit értesz evészavar alatt. Ha pl. falásrohamokról van szó, ott az emberek általában érzelmeket pótolnak az evéssel.)

2021. okt. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
*sem ír fel másik gyógyszert (2#)
2021. okt. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!