Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Covid után jött valakinél elő...

Covid után jött valakinél elő szorongàs/pànik szerű érzés?

Figyelt kérdés
Igazàból meg sem tudom hatàrozni mi ez, ilyet az előtt soha nem éreztem. 1éve voltam covidos és azóta van. Hol elmúlik teljesen hol visszajön, van hogy nyugtatót kell vegyek. Reggeli ébredésnél is előfordul, hogy úgy ébredek, mintha Pl vizsgázni mennék és izgulok. Pedig nincs okom rà igazából.
2021. okt. 21. 06:56
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Utolsó! Valahol én is ezt hiszen, hogy a félelem ami hozta.

Én már mikor a tvben mutatták Olaszországban mi van, akkor itt meg semmi nem volt, vagyis nem tudtuk, annyira megijedtem mi lesz itt. Aztán pont 1 éve mikor elkaptuk és jöttek tesztelni, (igazából olyan volt mint egy influenza a lefolyása) kicsit morbid volt, hogy beoltozve jönnek mintha lepras lennél...de még az sem viselt meg. Majd utána, 9 napra jött az eredmény hogy pozitív én onnan kezdtem felni, és begubozni, és elkonyveltem meghalok, holott már addigra az kellett menjen rajtam a vírus. És csak olvasgattam utána, ami tünetet olvastam azt éreztem magamon.... Úgyhogy én is biztos vagyok benne, hogy a félelem hozta. Egyébként elkezdtem pszichológushoz is járni, és O is azt mondta ez attól van. Sajna már nem tudok járni, nincs heti 10.000ft rá...

2021. okt. 23. 07:40
 12/14 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. A területileg illetékes pszichiátriai gondozóban van mindenhol pszichológus is ami állami, az ingyen van, akkor próbálj oda bejelentkezni. :) Én is úgy járok klinikai szakpszichológushoz és profi.
2021. okt. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem is az elmult egy evben lett kulonosen rossz a szorongasom. Kb 6 eve tapasztaltam szorongasos tuneteket magamon, utana evekig nem. Az elmult 1 evben elegge rosszabbodott az allapotom. Amikor covidos voltam, pont egy eve, akkor volt egy kisebb panikrohamom. Most nemregiben megint, ezutan dontottem ugy, hogy szakemberhez fordulok. Most terapiara jarok. Nekem elegge osszetett a dolog, az elmult masfel evben gyokeresen valtozott meg az eletem, kicserelodtek korulottem az emberek, javult az eletem - tudom, hogy jo iranyba haladok, de ugy fest, nem tudok megbirkozni ezzel.
2021. okt. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kitartást mindenkinek !

Híreket kikapcsolni, családdal, tervekkel foglalkozni. Próbálni meglátni a szépet, pozitívat mindenben. Saját tapasztalat, nem csak papolok. Most nekem is nehéz, sokminden összejött.

De muszáj tovább menni, mert megéri 😀

Szakembert kell keresni ha egyedül nem birkóztok meg.

A coviddal én úgy vagyok, amit tudok megteszek, higienia, vitaminok.

Mást nem tehetünk.

2021. okt. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!