Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A problémámra csak az öngyilko...

A problémámra csak az öngyilkosság a megoldás. Viszont túl gyáva vagyok. Mit tegyek ha élni sem tudok?

Figyelt kérdés
Adott egy probléma amire nincs megoldás, mert az az ember aki kiváltja belőlem sajnos a földről el nem tüntethető, költözhetném a világ legmesszebben lévő helyére akkor sem tudom az agyamból kitörölni és semmissé tenni a tetteit. Nem tudom őt elfelejteni, nem tudom a sérelmeket amiket okozott elengedni, soha nem fogok tőle megszabadulni fejben,mindig kísérteni fog. Erre csak a halál a megoldás, én viszont nem merem megtenni. A családomban már ketten is ezt az utat választották. Volt akasztás és volt kivérzéses érvágás is hát én egy szúrást sem mertem soha ejteni magamon, nem vagdostam magam meg semmi. De élni sem tudok?

2021. okt. 30. 18:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kerüld el. Ha miattad megy valahova, akkor te ne menj oda többet. Vagy olyan időpontban menj, amikor nem valószínű, hogy összefutsz vele.
2021. okt. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Csak basszus ez az egy kikapcsolódási lehetőségem volt ami tényleg még fel is töltötte a lelkem, erre ott sem szabadulok az ördögtől. 😫
2021. okt. 30. 22:23
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Menj másik helyre. Az a legfontosabb, hogy ne akarj meghalni miatta.
2021. okt. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Azt hiszem, hogy le is írtad, hogy mi itt a probléma.

Pl.: Azt hitted, hogy már túl vagy rajta erre megint meg láttad azt a valakit és borult minden. Meg nem tudod kitörölni az agyadból a tetteit és a sérelmeket amiket okozott, örökre kísérteni fog?

Úgy tűnik, hogy akaratlanul,de túl nagy hatással van rád ez az ember. Pedig ő sem más csak egy ember, ugyanúgy hibázik és cselekszik mint a nagy átlag. Ne izgasson az,hogy ő mit akar vagy hogy éppen mit gondol, legyen számodra közömbös.

2021. nov. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Pszichológus segíthet feldolgozni.
2021. nov. 3. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokat értem el az életben, de azért megmentettem egy osztálytársam életét. Az iskolában állandóan verték, kínozták, terrorizálták a többiek, de ő sem tudott elköltözni (szegénység, beteg kistestvér, a faluban csak egy középiskola volt, stb), ezért aztán megpróbálta megölni magát, de nem engedtem neki. Tizenévesen persze nem túl okos az ember, csak annyit tudtam mondani neki: "Ha megölöd magad, akkor ŐK GYŐZTEK! Elérték, amit akartak, jót röhögnek rajtad, aztán elfelejtenek! Inkább magadat és a családodat büntetnéd meg ezek miatt a tetvek miatt?"

Döbbenten nézett rám, mintha ez még eszébe sem jutott volna. Úgy öt évvel ezelőtt találkoztam vele családostul, megdicsértem, hogy milyen szépek a gyerekei, erre azt mondta: "Ha engedtem volna, hogy AZOK győzzenek, akkor ők nem is élnének. Ugye, emlékszel?"

Huszonöt év telt el, de láthatólag még mindig éltek benne a rossz emlékek. Viszont tovább lépett, és nem hagyta, hogy AZOK győzzenek.

Kérlek, te se hagyd, hogy "Ő" győzzön! Ennél te többet érsz.

2021. nov. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!