Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Napok óta rosszul alszok,...

Napok óta rosszul alszok, egyfolytában ideges, vagy szomorú vagyok, egy csomót sírok. Életkedvem semmi. Mi csináljak?

Figyelt kérdés
2010. szept. 3. 15:14
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, azért sem megyek el egyelőre (aztán majd lehet...), mert nem szeretném erről egy idegennel beszélni, és azt sem szeretném, hogy gyógyszerekkel tömjenek... De azért köszönöm szépen, majd meggondolom.
2010. szept. 3. 18:23
 12/24 Dr. Dav ***** válasza:
100%
Van pár dolog, amit elmondok: a pszichológus nem ír és nem is írhat fel gyógyszert, ők nem orvosok, hanem bölcsészkar pszichológiai szakján végzett emberek. Másrészt el kell fogadnod, hogy szükséged van a segítségre, ahhoz, hogy újra vidám legyél, és tudj örülni az élet apró örömeinek, és magának az életnek. Ez fontos, és ha nem megy egyedül, sokat fog benne segíteni a pszichológus. Harmadrészt a pszichológusoknak titoktartási kötelezettségük van, és senkinek nem mondja, nem mondhatja el, hogy mi történt (nem kell félreérteni, kedves olvasók!) a szobában. A pszichológusnak is csak azt mondod el, amit akarsz. Ha elmész pszichológushoz, csinál veled egy-két tesztet, amit nem mondok el, hogy mi lesz, mert az befolyásolhatná az eredményt, de ezek a tesztek mind olyanok, amikkel a személyiségedet térképezi fel és a betegséged okát, és ebből meg tudja állapítani, hogy hogyan kezeljen. Nyugodj meg, egy óra után a pszichológusnál máris jobb világképpel és vidámabban térsz haza. Hát nem éri meg? :D Most pedig állj fel a gép mellől és menj ki az utcára sétálni, esetleg futni, és próbáld meg meglátni mindenben a jót, a fantasztikusat- te is fantasztikus vagy! Ez biztos! Fel a fejjel;)
2010. szept. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, hogy depresszióra is írhatnak fel gyógyszert, de akkor tévedtem. Most voltam nemrég 2 órát sétálni, úgyhogy a mai adag meg volt. Köszönöm szépen, lehet, hogy mégis elmegyek majd.
2010. szept. 3. 18:43
 14/24 Dr. Dav ***** válasza:
100%

Összekevered a pszichológust a pszichiáterrel. A pszichológus bölcsészkaron végzett, lélekről tanult, a lélek gyógyításáról. A pszichiáter ÁOK (Általános Orvosi Kar) elvégzése után pszichiátriára szakosodott, az agy anatómiájáról, működéséről tanult sokat, ő írhat fel gyógyszert, mert orvos, és depresszióra is írhat.:)

Ahogy Te is, úgy én is azt gondolom, hogy segítene Neked a pszichológus és jobban tudnád élvezni az életet utána.

2010. szept. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tényleg nem tudtam, hogy mi a kettő között a különbség. Ha rövid időn belül nem változik semmi, fel fogok keresni egy pszichológust.
2010. szept. 4. 09:18
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg érdekel a válasz erre a problémádra?

Mert tudod nem igen szoktam válaszolgatni mert az a jellemző hogy nem használják az emberek az igazi megoldást...Sőt, igazából nem is akarnak boldogok lenni, akarnak csak..úgy érzik megfizettek a negatív érzelmeik miatt, stb..Ebbe most ne menjünk bele.


A kulcs a képzelet. Az a tudatalatti nyelve. Hogy hogyan érzed magad annak semmi de az égvilágon semmi köze a valósághoz. Nem külső dolgok okoznak érzelmeket, hanem a külső dolgokra fejünkben tett reakciók (gondolatok). Ez ideáig józan paraszti ész.

Képzelet. Mit képzelj el? Felhívom a figyelmedet hogy ez nem ózsdi álmodozás. Az agy nem tud különbséget tenni - az élénk - képzelet és a valóság között. Gyakorlatilag ha tényleg történik veled valami, és elképzeled ugyanazt, az agyadban ugyanazon folyamatok mennek végbe.

Képzeld el barátaidat, ismerőseidet, ismeretlen embertömegeket és képzelj köréjük szíveket. Képzeld el a szíveket és érezd a szeretetet irántuk.

Ha ezt valaki tényleg komolyan csinálja, nem lehet negatív érzése.

A másik módszer hasonló, csak itt saját magad szeretetét képzeled el. És persze mondogatod hogy én szeretem magam. De átérzéssel és képzelettel. Akármit elképzelhetsz ami számodra az önmagad szeretetét fejezi ki, én mondjuk szíveket szoktam magamkörül..De mind1 nem az a lényeg hanem a beleélés, a kép élénksége, a szóval (hangosan vagy magadban, jobb hangosan de nem muszáj) kimondott pozitív megerősítés, például: Én szeretem magamat. Imádom az embertársaimat. llyenek..

Ha ezt valaki komolyan veszi és megcsinálja nem lehet boldogtalan :) Mai világunkban (és az előrejelzések szerint évszázadok múlva is így lesz) 10%-át a halálozásoknak a depresszió teszi ki. Miért? Mert buták az emberek, tudatlanok :) Olyan egyszerű.Ha férre tesszük előítéleteinket stb..

Az emberek vagy önmagad szeretetének elképzelése segített rajtam. Olyan szarul voltam h ár szinte öngyilkos akartam lenni. Most meg..Else hiszem h ez járhatott a fejembe :)

Amit itt leírtam a siker legeslegmélyebb titka (mellesleg).

Harmadik módszer hogy azt mondod negatív érzelmi állapotra, a dologra ami kiváltotta a negatív érzést hogy: "Én vagyok a felelős".

Ez alapvetően hasonló az előzőekhez, ha mélyen belemegyünk a pszichológiába (ugyanis ez felelősségvállalás, önszeretet pedig önbecsülés és ezek egymást erősítik, tehát a lényeg ugyanaz).

Negatív érzést mi okozza? Azt a gondolat mélyen tudatalattidban hogy nem te irányítod az éledet tehát külső erők áldozata vagy. De ha azt mondod én vagyok a felelős (FELELŐS->Te felelsz érte, nem pedig hibás!) akkor mi történik? Tekintve hogy a tudatos elme egyszerre csak egy gondolattal tud foglalkozni, kiütöd a negatív érzést okozó gondolatot. Nem lehet negatív érzésed és közben arra gondolsz/mondod hogy te vagy a felelős, az egyik kizárja a másikat...

Remélem segítettem! :)

Tényleg nem nagy ügy..Képzelet..Sokat csináld és olyan boldog leszel :)Persze nem csak megváltoznak az érzelmeid és a külvilágod ugyanolyan marad, az életedben is (főleg kapcsolataidban) ez megnyilvánul..

Én zenére szoktam, képzelni szíveket magam körül meg h átölelem magam, ezzel adom tudtára tudatalattimnak hogy a parancs az hogy szeressem magam.

A tudatalatti az életünkben az Isten (értsd. tudatalatti irányít mindent). A tudat viszont parancsol a tudatalattinak. Hogy tudjuk elérni? Állandóan elképzeljük amit be akarunk magunknak táplálni ennyi..Átérzéssel stb..stb..Mond tehát és képzelj is a szövegnek megfelelő képeket el hogy: "Én mindenkit szeretek". "Én szeretem magam"

tartsd be amiket mondtam :) És tuti a siker..Na minden jót

17F

2010. szept. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass tudatlanokra ha megkérhetlek.

Gyógyszer. Pff.

Amit leírtam ha nem segít akkor tényleg szakemberhez fordulj.. Bár amit leírtam az bizony segít :) Nem hiszem h van aki ennél sokkal jobb megoldást tud adni a problémára..

Jó pár éve benne vagyok a témába plusz saját tapasztalataim.

2010. szept. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
Ezt ha lehet én is kipróbálom :) már attól jobban lettem, hogy csupán elolvastam :)
2010. szept. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Köszi, ez tetszik. Ilyesmit régebben is csináltam már (Vonzás törvénye), de mostanában elmaradt. Köszönöm a válaszod, nekem is jobb kedvem lett, már csak attól hogy elolvastam. :) Alkalmazni fogom. :)
2010. szept. 10. 20:28
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jó. :D

Mondjuk biztos kell pár hét amire belejössz, de sebaj.. Találd meg hogy hogy a legjobb érzés, hogy tudod legjobban beleélni magad és hát úgy csináld..

Vonzás törvénye, hát akkor képbe vagy..Sok dologra jó ez egyébként nem csak hogy jól érzed magad tőle, de ha szereted az embereket ők is szeretnek téged, szeretetreméltóbbá válsz. Ha önmagadat szereted jobban akkor az önbecsülésed növekszik, és ha az növekszik akkor meg minden jobbul az életedben.

Írd meg majd mire jutottál(tatok) :)

2010. szept. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!