Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió pánikbetegség!?

Depresszió pánikbetegség!?

Figyelt kérdés

21éves vagyok 14éves korom óta depressziós. Utóbbi időben pánikbetegég.

Hogyan tudnám a folytonos szorongást leküzdeni szeretnék orvoshoz fordulni de anyagilag nem engedhetem meg magamnak.

Családomtól nem tudok segítséget kérni szerintük ez csak hiszti, meg majd megszokom.

De egyre rosszabb már enni is alig bírok és vissza tért az öngyilkosság gondolata is.

Csak valami kis segítséget szeretnék kérni hogy mit tudnák csinálni?



2021. nov. 2. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell magánorvoshoz járnod!!!

Egy megfelelő pszichiáter segíthet!!

A környékeden keress rá pszichiátriai szakrendelés, aztán kérj időpontot de ha lehet főorvos legyen.

Én hála istennek meg találtam a számomra meg felelőt, de ő szabolcs megyében rendel. Nem tudom te merre laksz de ha esetleg erre irj rám privátban nyugodtan!

2021. nov. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Grimfox ***** válasza:
48%
Ahogy az 1. írja, TB támogatott szakrendelésre kell menni. Én is arra jártam, és egy nagyon jó orvosom volt. Állítom, pénzért nem foglalkozott volna velem jobban. Ha Budapesten laksz, még ajánlani is tudom az illetőt. Én is depresszió, és pánikbetegség miatt jártam hozzá.
2021. nov. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok köszönöm hogy segíteni probáltok Győrben lakom vagyis a környékén.
2021. nov. 2. 11:22
 4/8 Grimfox ***** válasza:
Sajnos arrafelé nem vagyok ismerős. A győri kórházakban kellene érdeklődni, hogy van e ambuláns pszichiátriai rendelésük. Ha találsz ilyet Győrben, vagy a környéken valamelyik kórházban, akkor a háziorvosodtól kérj egy beutalót az adott kórház rendelésére. Alternatívaként a háziorvosod is tud javasolni TB támogatott rendeléseket. Ez is általában körzetesítve van, ezért lehet hogy meg tudja mondani, melyik kórház pszichiátriája fogadja a te körzeted betegeit.
2021. nov. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Beutalo nem szükséges

Elég ha fel hívja a korházat egy időpontért.

De előbb ugyis elküldenek vizsgálatokra, hogy kizárják a szervi betegségeket

2021. nov. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Grimfox ***** válasza:
A beutaló azért jó, mert akkor nem kell végigmenni a vizsgálatokon, hanem egyből a szakrendelésre mehetsz. Engem két évig kínzott a háziorvos, mielőtt kierőszakoltuk a beutalót, mert a háziorvosom belgyógyász, és a pánikroham miatti gyomorideggel mindenképp gyomortükrözésre akart küldeni. Ha az ember elmondja az orvosának a tüneteit, és ragaszkodik a pszichiátriai vizsgálathoz, a legtöbb háziorvos ad beutalót. Csak néha kötni kell az ebet a karóhoz. A háziorvosok ritkán látnak bele a pszichés problémákba.
2021. nov. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Próbálj kedves embereket, barátokat szerezni, nekem is el kellene, legalább egy. Öngyilkosságon ne gondolkodj, az nem fog segíteni, sem a gondolkodás róla, sem a cselekedet, ha túl éled akkor még rosszabb helyzetbe kerülsz. Én évekig agyaltam rajta, majd bele roppantam. Előtte meg is tettem, nem jött össze. Hálás lehetek hogy nem bénultam le. Béna segítség, de több mint a semmi, nézz videósokat, akik megnevettetnek. Természetes vitamin, ásványi forrásokban gazdag ételek. Tablettákkal, mű dolgokkal én nem élek. Keress valamit ami leköt, elfoglal, örömet okoz, eltereli a gondolataidat.
2021. nov. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is a hazidokinal kezdenem és kérj sztk-s rendelésre időpontot, az ingyen van.


Amire én gondoltam még, hogy bármi szociális segítségnyújtásra kereshetsz lehetőséget, hogy segíts embereken, állatokon. Alapítványoknak tudsz írni milyen lehetőségek vannak épp.


Szerintem ha érzed hogy valami hasznosat teszel és jót, az jó érzés lehet ilyenkor. Másrészt eltereli a gondolataidat, talán más kilátásba is helyezi, harmadrészt új embereket is megismerhetsz. De ez csak egy ötlet.

2021. nov. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!