Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD-nél/kényszerbetegségnél...

OCD-nél/kényszerbetegségnél mi segített számotokra?

Figyelt kérdés
Már jó pár hónapja benne vagyok főleg agresszív gondolatok terén jön ki, mintsem kényszercselekvések olyan 80-20-ba osztódik le. Rexetint szedek kb 1-1.5 hónapja 20 mg-ot ami elnyomja valamelyest, de sokszor teljesen máshogy érzem magam, mint amikor még nem szedtem gyógyszert. Főleg a szeretteim felé irányulnak ezek a gondolatok, és borzasztóan félek tőle hogy emiatt elmúlik az irántuk érzett szeretetem. ( lehet ez is csak egy kényszergondolat ). Sokat dolgozom, es nemreg lett vege parkapcsolatomnak is, es mostansag azt erzem nem erdekel semmi, nem kot le semmi, folyton szorongok valamin, negativ vagyok, es felek.

2021. nov. 5. 16:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
93%
Le is pontozunk, mert ne egy ilyen gyakoris niemand akarja már a szakértők véleményét felülbírálni. :D
2021. nov. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
96%

Nyertél? Óvodában érzed magad? :D

Itt senki sem akar kinyírni senkit. A kényszergondolat nem szándék, hanem ebben az esetben random beugró rémkép. Ami pont azért okoz szorongást, mert elég távol áll tőled. Mint ahogy tőled is távol áll az egészséges lelkület.

A többihez annyit, hogy

1. Én is adózom, és valószínűleg az én adómból sz.rt ki a közoktatás egy olyan világi hülyét is mint te vagy :D

2. Nem kell gyógyszert szednem.

3. Magán illetve alapítványi terapeutákhoz jártam, szóval nyugi az adóforintjaid megmaradnak a stadionokra, mehetsz meccset nézni.

2021. nov. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
93%
A 11-es egy szűz kisfiú aki vergődik mert dugni nem tud. Menj gta-zni, jobb az neked.
2021. nov. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy nem fogja fel, hogy mi nem érzéstelen pszichopata emberek vagyunk. Nekünk épp azért okoz mérhetetlen életminőség csökkenést a szorongás a beugró gondolatok miatt, mert énidegenek. Ergo ha egy kést tennének a kezembe előtted se bántanálak soha, sőt az ilyen emberekre csak 1-2 napra átruháznám ezt a borzasztó érzést, hogy átéld, és megértsd hogy ez milyen. Nem tehetek róla sose bántottam senkit életem során, nemhogy a barátaim/rokonaim. Én voltam nagyon sokat bántva a hozzádhasonló érzéketlen tényleges problémákkal küzködő emberek miatt. Elhiheted rólam nem fogsz a kékfényben hallani, viszont ilyen attitűddel jobban kinézem belőled, hogy te lepofoznád a gyermekeid/feleséged, mint magamról bármikor is tudnám elképzelni. Gondolom nem ítélsz el egy szívbeteget, mert örökölte, vagy kialakult nála a betegsége. Ugyanígy ne ítélj el egy mentálisan rossz passzban lévő embert, mert simán előfordulhat, hogy olyan stresszhatás ér téged, hogy te is depressziós leszel, vagy szorongós. Én sem voltam alapból ilyen, csak a mérhetetlen sok stressz tette ezt velem, amit kaptam. Nem egyik napról a másikra alakulnak ki az ilyen eltérések, de emberibb maradtam, mint te bármikor is leszel.
2021. nov. 7. 23:06
 15/20 anonim ***** válasza:
Én is ezzel küzdök hogy kényszergondolatok! Bántom a szeretteimet és csak gondolat de én is úgy érzem hogy sokat stresszelek és 25 évesen most jött ki amint jöttek ezek a gondolatok nagyon megijedtem azt hittem megbolondultam de nem erről van szó! Teljesen tudatában vagyok mindennek! A gondolat olyan mintha nem tudnék másra gondolni tényleg nagyon rossz érzés ahogy a kérdező is írja! Magamtól jöttem be a rehabilitációra! A szorongásom csökkent a gondolatok nem igazán! De elvileg idő kell és türelem hogy csokkenjen! Ezelőtt sosem volt ilyen problémám! Remélem hogy elmúlik vagy csökken valamelyest! Néha van erős szívdobogásom is de nem bántanék senkit! Egyszerűen nem vinne rá a lélek!
2021. nov. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én Anafranilt szedek rá.
2021. nov. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

sziasztok!

csak a stressztől alakulhat ki ez a mentális betegség, vagy veleszületett dolog is lehetséges?

2021. dec. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Szia! Neked elmúlt vagy kellett gyógyszer vagy hogy haladsz? En okt 11 vagyok kiirva pszichiater egyiknaprol masikra elkezdodott borzaszto volt azthittem megakarom olni a csaladom a gyerekem kidobni az erkelyen meg stb rendesen remegve aludtam el! Mára enyhult a gondolataim annyiba merulnek ki hogy akarstomon ellenere rosszat kivanok a gyermekemnek sajnos… de csak nála… aztmondjak ez “normalis” az ocd tudja kivel torodsz a legtobbet es legfontosabb szamodra, viszont nekem semmi kenyszer cselekves semmi őrítő gondolat, 5.hete volt ez most aztmerem mondani,hogy kezd enyhűlni, gyógyszert nemakarok szedni, van szép családom .. mindenünk megvan de egyszeruen ettől a realitás érzeted is úgy feltud borulni, volt kétnap mikor pedofilnak gondoltam magam és borzasztó úgy betud nyelni… aztmondják van belőle kiút és van,hogy elmúlik . Nekem soha nem volt ilyen most 5hete kezdődött. Jövőhéttől kezdek sportolni, es odafigyelni magamra. Neked van változás? 24/F válaszod előre is köszönöm!!!
2023. aug. 31. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Szia. Durva látni hogy 2021-es kérdés, és változott valamennyit a helyzet. Most jövök le az antidepresszánsról éppen ez volt a 4-5. amit kipróbáltam, de sokkal jobban voltam gyógyszer nélkül szerintem. Nekem már kevesebb agresszív gondolatom van mostanság már inkább kényszercselekvések, de hát majd kiderül a gyógyszer teljes elhagyása után. Igazándiból vannak tünetmentes időszakok, de nem egy 5 hetes távban gondolkodj, hanem pl 10 év alatt akár évekre eltűnhet, de nem mindenkinél sajnos. Nekem enyhült, de nem tudom azért mert életmódot változtattam, vagy bármi egyéb behatásra. Én 23 éves vagyok már, és habár se gyerekem ,se barátnőm ha lenne biztos engem is újra enne az ideg sajnos. Elég megélnem ezt a gondot a családtagjaimal, de kár félned nem fogsz semmi rosszat tenni ebben biztos lehetsz. Én egyáltalán attól rettegek, hogy lehet-e majd gyerekem (gondolom mondanom sem kell miért) nem akarok triggereket adni. Ha gyógyszert nem akarsz, akkor készülj fel mert kemény hetek/hónapok elé nézel amíg kicsit "megszokod" habár ezt szerintem nem lehet.
2023. aug. 31. 02:25
 20/20 anonim válasza:
Nekem halisten nincs agressziv gondolatom inkabb rosszat kívasnok, ez volt es a nagyon rossz undorito heteken tul vagyok, 5.het alatt. De nekem anno se voltak ilyen gondolataim, hirtelen jott. Cselekedeteim meg egyaltalan nincsenek.. olyan van ,hogy ez teljesen el mulik szerinted?
2023. aug. 31. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!