Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2021. nov. 8. 13:11
 1/7 A kérdező kommentje:

meghalt nemrég az egyik szülőm, teljesen váratlanul.


nagyon kivagyok, aggódok a még életben lévő másik szülőmért is, már 67 éves...


nem tudok teljesíteni, több állást is megpályáztam, mindenhova felvettek, és nem tudtam kezdeni.


a munkám szellemi munka lenne, és eléggé dekoncentrált, depressziós vagyok.

nincs önbizalmam, nem hiszem el, h. elég jó vagyok, ill. sokat sírok, rosszul alszok, rengeteget szorongok.


voltam kórházban, szedtem többféle gyógyszert, amit felírtak, de csak leszedálták az agyam, nem vagyok jobban.

reménytelennek látok mindent.

ill. az is rossz, h. nem lehetek őszinte, és nem mondhatom el a leendő főnökeimnek, miken megyek keresztül.


így sajnos ezek a munkalehetőségek elúsznak...

2021. nov. 8. 13:11
 2/7 anonim ***** válasza:
Van most munkád? Akkor egyelőre maradj a fenekeden, gyászolsz. Mikor halt meg apukád/anyukád (mért titok, hogy melyik?)? A másik szülőd miatt ne aggodalmaskodj, az egyik szülő halála még nem jelenti azt, hogy a másik is veszélyben van. A pszichiátriai szakrendelőben érdeklődj utána, hogy van-e gyógyszer nélküli pszichoterápia ingyen. Online gyászcsoportban is részt vehetsz, az ugye nem depressziókezelés, de a gyászra jó. A gyaszportal.hu-n keress ilyet.
2021. nov. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy szörnyű tragédia ezt átélni, viszont a saját illetve másik szülőd érdekében szedd össze magad. Az élet ilyen, tele van jó és rossz dolgokkal, de túl kell rajta lendülni, mert az élet megy tovább. Persze másabb lesz, de egy idő után enyhül a fájdalom. Egyenlőre annyit tehetsz, hogy kellőképpen meggyászolod magadban a szerettedet, akár sírással ahogy írtad, vagy akár menj futni, hallgass max hangerőn zenét,ordíts,dühöngj stb. DE ELFOG MÚLNI! Nézd a jövődet, bánni fogod, ha most ennyire elhagyod magad és elszalasztod a jobbnál jobb lehetőségeket. Valószínű az elhunyt szeretted is azt mondaná ne búsulj, éld az életed, hadd legyek rád büszke!
2021. nov. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3


igazad van, de az én problémám az, h. bár szeretnék dolgozni, nem tudok.

nem tudok odafigyelni, nem működik jól az agyam, nem vagyok elég gyors és koncentrált, nehezen hozok meg döntéseket, nem bízok magamban.

voltam beszélgetős terápián is, nem lettem jobban.

2021. nov. 8. 13:45
 5/7 anonim ***** válasza:
És mindez a szülőd halála után kezdődött?
2021. nov. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen
2021. nov. 8. 13:56
 7/7 anonim ***** válasza:
És jó volt a pszichológus? Mennyi ideig jártál? Mikor halt meg a szülőd? Gyors javulás nem várható a gyászból, persze, attól még munkaképesnek kell lenni. Egy új munkahely lehet, hogy a regenerálódásban is segít.
2021. nov. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!