Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mèrt ìrt fel kètfèle antipszic...

Mèrt ìrt fel kètfèle antipszichotikum mellè most mèg antidepresszànst is az orvosom? ( őt màr kèrdeztem, kikerülő vàlasz)

Figyelt kérdés
Nem vagyok túlgyógyszerelve ahhoz kèpest, hogy borderline szemèlyisègzavarom van?

2021. dec. 10. 10:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

A borderline személyiségzavar szorongással és depressziós epizódokkal jár.

Az antidepi (SSRI, SNRI) ezeknek a zavaroknak a gyógyszere, így gondolom ezekre a tünetekre írta.

Én inkább az antpszichotimot sokallom. Ha nem jár súlyos psichózissal a betegséged, szerintem nem kellene 2 őt is írjon.

De nem tudom, hogy pontosan miben nyílvánúl meg nálad a borderline, szóval lehet javallot nálad.

2021. dec. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szerintük hallucinàlok, meg tèveszmèim vannak de ebben nem èrtünk egyet. Màr fèl ève hiàba szedem ezeket, nem múlnak a tüneteim. Az biztos, hogy szorongok embetek között főleg, utazni nem tudok
2021. dec. 10. 15:44
 3/20 anonim ***** válasza:

Nem veszed észre a hallucinációt és téveszmét? (Elnézést nem értek hozzá)

Mit mondtál neki, ami miatt erre következtet?

2021. dec. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Hàt làtok ès hallok olyan dolgokat, amiket màs nem. Ès szerintük, mivel csak èn èrzèkelem őket, ezek hallucinàciók.
2021. dec. 10. 19:00
 5/20 anonim ***** válasza:
És szerinted mi ez?
2021. dec. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Az èn valósàgom. Azèrt mert màsok nem èrzèkelik, attól mèg lètezik. Olyat nem lehet èszlelni, ami nincs.
2021. dec. 10. 19:17
 7/20 anonim ***** válasza:

Azért észleled te, és mások nem, mert a te fejedben vannak.

Gondolat vagy valami más, nem kézzel fogható formában.

Nem mutatható ki műszerrel sem, mint a szellem vadászós műsorokban.


Fél éve szeded a gyógyszert (tényleg nem értek hozzá, én depressziós vagyok), de szerintem ez is olyan hogy több idő kell a javuláshoz.

Azért szeretem beszélgess erről a dokiddal, hogy milyen hatás várható, és mikorra? Milyen a gyógyulás esélye?

Ilyesmik. Amik neked lényeges dolgok, azokat kérdezd meg, hogy ne maradj bizonytalanságban.


Valamint, azért azt se felejtsük el, hogy viszonylag új tudomány. Az orvosok sem tudnak még sok mindent. Így nyilván nem szívesen jósolgat, mert az egyébként sem ér semmit.

2021. dec. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Hàt kèrdeztem, azt mondta, meggyógyulni nem fogok, csak jobban leszek. Màr hatàstalansàg miatt az egyik antipszichotikumot lecserèlte, eztvaz újat 3 hete szedem. Köszönöm segìtó vàlaszaid.
2021. dec. 10. 20:39
 9/20 anonim ***** válasza:

Igen.

BPD-ből sajnos nem lehet, de a tüneteket lehet hatásosan csökenteni. Mondjuk ez terápiával+gyógyszerek kombinálásával értem.

2021. dec. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Teràpiàra is jàrok.
2021. dec. 11. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!