Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mèrt ìrt fel kètfèle antipszic...

Mèrt ìrt fel kètfèle antipszichotikum mellè most mèg antidepresszànst is az orvosom? ( őt màr kèrdeztem, kikerülő vàlasz)

Figyelt kérdés
Nem vagyok túlgyógyszerelve ahhoz kèpest, hogy borderline szemèlyisègzavarom van?

2021. dec. 10. 10:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Lamotrigine-t nem próbált a pszichiátered?
2021. dec. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem. Az mire jó? Olanzapint kezdet, utàna mellè risperidon, xanax SR 3 mg, sanval estère. Most cserèlte a risperidont qventiapinre ès a sanvalt dulseviàra.
2021. dec. 11. 20:48
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Hangulatkiegyenlítő.

Borderlinra is szokták gyakran írni.

2021. dec. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Es bocsánat, de milyen borderline tüneteid vannak. Mert hogy olyanokat hallasz látsz amit más nem az nem borderline, tényleg abszolút nem bántani szeretnélek. Nyilván orvos sem vagyok, de mik a borderline tüneteid? Csak mert így alakul ki téves kép az emberekbena borderline-ról, ha ilyen tüneteket olvasnak ehhez a "betegséghez" ami valójában nem betegség hanem fejletlen, vagy rosszul működő személyiség ehhez társulhat szorongás, vagy depresszió de hallucináció aligha.
2021. dec. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Amint ìrtam, szerintük halluciàlok meg tèveszmèim vannak, mert azt hiszem hogy ki akarnak rúgni a munkahelyemről. A gyógyszerekkel ezeket a - szerintük- hallucinàciókat akarjàk elmulasztani màr fèl ève, de eddig nem sikerült. A doki mondta, hogy borderline vagyok. Egyszer- kètszer ràìrta az ambulàns lapomra, hogy skizofrèn. De azt mondta, hogy az csak a gyógyszerfelíràs miatt kell, nem vagyok az.
2021. dec. 12. 12:13
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
A súlyos borderline járhat hallucinációkkal. Viszont neked hallucináció, pszichotikus epizódokon kívűl nincs más tüneted? Mert ha csak ezek vannak akkor nem borderline.
2021. dec. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Érzem, hát ő az orvos de rengeteget olvastam már utána a borderlinenak, és magamról illetve a környezetem visszajelzése alapján annak tartom. Orvoshoz nem sikerült eljutnom mèg. De az általad leírt tunetek nem a borderlinehoz kapcsolodnak. Lehet némi paranoia abban, de ez nem igazán borderline. De örülj neki ha mondhatom ezt, a te próblèmád kezelhető gyógyszerrel. Csak meg nem sikerült a megfelelőt megtanalálni, ezért próbálkozik az orvos.
2021. dec. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Depresszióm is van, örömkèptelensèg, kedvetlensèg,alvàszavarral kezdődött de mostvazt orvosoljàk a gyógyszerek, szociàlis szorongàs, nem tudok emberek közè, boltba menni...
2021. dec. 12. 13:31
 19/20 anonim ***** válasza:
Értem, és nagyon sajnálom. Csak annyi hogy ez nem borderline nagy valószínűséggel.
2021. dec. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Akkor mi lehet? Keressek màsik dokit? Mert lehet, hogy azèrt nem hasznàlnak a gyógyszerek, mert rossz a diagnózisa ès ezèrt nem hatnak.
2021. dec. 12. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!