Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziósok! Ismerős ez az...

Depressziósok! Ismerős ez az érzés?

Figyelt kérdés
Akármit csinálok, eszek, alszok, dolgozok, megnézek egy filmet, barátokkal vagyok stb. Mindennek a végét várom és mintha mindennek a vége az a halál lenne, tehát csak azért létezem (mert ez nem élet) hogy a végén meghaljak. Így mi értelme van bárminek is? Nem tudom élvezni az életet, semminek nem tudok örülni és boldogtalan vagyok. Mintha fő célként a halál lenne kitűzve. Az élet és a halál közt semminek nincs értelme, akkor minek is létezzek?

2022. jan. 25. 01:01
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap ezt érzem. Nem is értem az élet értelmét, de nem is érdekel már, tényleg semmi. Meghalt belül valami, ami igazából soha nem is bontakozott ki igazán soha sem, de már ez sem izgat, olyan fáradt vagyok az egészbe, hogy arra szavak nincsenek. Én is elrontottam sokmindent, nem okolom a körülményeket, senkit sem. Foghatnám arra, hogy milyen gyerekkorom volt, átvert az, akit mindennél jobban szerettem, ez tény. Gyenge voltam, hogy talpra álljak, nem is akartam talán igazán, mert úgysincs az életnek értelme. Meghalunk, a kutya nem fog emlékezni ránk. Az estéket szeretem, mert végre csend és sötét vesz körül, az emlékeknek meg mindegy, nappal is pont olyan erősek, mint ilyenkor , de legalább már nem kell művigyorral a képemen tenni a dolgom. Folyhatnak a könnyek sz**ásig, nem néznek rám furán.

Félek is a haláltól, bármennyire is rühellek élni. De szerintem ez az egóm, ami nem engedi elfogadni a halált. Semmi több. Nem az élet szeretete, az biztos...

Utálom a világot, aljas emberek, kétszínű mindenki. Fáradt vagyok , egyre jobban.

2022. jan. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!