Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan vegyem rá magam, hogy...

Hogyan vegyem rá magam, hogy szakemberhez forduljak?

Figyelt kérdés

Sok éve már rosszul vagyok, depresszió vagy nem tudom, nem értek ezekhez, de konkrétan az elmúlt 10 évem úgy telt, h arra gondolok: bárcsak meghalnék végre. Nincs barátnőm sem, barátaim sem nem tudok ismerkedni, az önbecsülésem gyakorlatilag már nem létezik. Tudom, h segítség kellene, de képtelen vagyok rá, h segítséget kérjek. Szégyenlem azt, amilyen vagyok, szégyenlem a bajomat. Igazából azt se tudom kihez kellene fordulnom. Az teljesen kizárt, h háziorvossal kezdjek (ezt olvastam pár helyen).

Egyre rosszabbul vagyok, de 1-2 jobb pillanatomban még azért szeretném jól érezni magam, jó életet magamnak.

32/F


2022. jan. 25. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam így régen, mint te, én akkor mentem el pszichiáterhez, amikor úgy éreztem, vagy ez, vagy az öngyilkosság. Végül abszolút nem volt kellemetlen élmény, csak először odamenni volt nehéz. (Persze ki lehet fogni rossz szakembereket is azért.)


Lényeg, hogy döntsd el, akarsz-e jobb életet magadnak, vagy beéred azzal, ami van. Ha jobbat akarsz, akkor muszáj lesz szokatlan és kínos dolgokat bevállalni érte. Amiatt mindenesetre ne aggódj, hogy a szakember rosszat gondolna rólad, neki ez a munkája, naponta lát 10 ilyen nehéz helyzetbe került embert, mint te, sőt nálad sokkal súlyosabb eseteket is, és ugyanúgy nem nézi le őket, mint ahogy a sebész sem nézi le a törött lábú embereket.


Dolgozol amúgy?

2022. jan. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, én soha sem kértem segítséget mielőtt pszichológushoz fordultam. Igazából csak egy kérdést tettem fel magamnak: Így akarom leélni a hátralévő életemet, vagy szeretném végre jól érezni magam és pozitív irányba fejlődni? Nálam (és szerintem nálad is) egyértelmű volt, hogy változtatni szeretnék és ehhez szakember segítsége kell. Nincs ebben semmi szégyen, a klinikai szakpszichológusoknak, pszichoterapeutáknak és pszichiátereknek ez a munkája. Minden nap csak olyan emberekkel foglalkoznak, akiknek segítségre van szükségük. (Nekem könnyebb volt, hogy e-mailben kértem időpontot, így nem kellett a hívás miatt görcsölni.)


Ha az állami ellátást akarod igénybe venni, akkor a területileg illetékes pszichiátriai gondozóba kell időpontot kérned. Semmi szükség nincs a háziorvosra, mivel ide nem kell beutaló. Ha magán úton akarod elintézni (én ezt javaslom, ha van rá pénzed), akkor egy klinikai szakpszichológushoz vagy pszichoterapeutához kell fordulnod.

2022. jan. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Persze szeretném ha változna valami, de olyan régen vagyok már ebben az állapotban, h arra sem emlékszem milyen volt, mikor jobb volt, már ha volt ilyen.

Én attól félek leginkább, h gyógyszerrel akarnak majd kezelni. Van pár ismerősöm, akik ilyen olyan depresszió meg mit tudom én mik miatt gyógyszert szednek és nem igazán normálisak (másoknak is ez a véleménye).

Amúgy azt se mondanám, h öngyilkos akarnék lenni (volt rá példa sok évvel ezelőtt, egy komolytalan próbálkozás), csak utálom az életemet és magamat is.

2022. jan. 25. 23:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is elfelejtettem már milyen a normális élet. Pedig olyan életem volt, hogy kifejezetten szerencsésnek tartottam magam. Most abból áll az életem, hogy intézem a napi kis ügyeimet, bevásárolok és kitakarítom a lakást, kifelé azt mutatom, hogy normális vagyok. De valójában a négy fal között élek egyedül, elszakadva a társadalomtól, barátoktól, munkától. Folyamatosan fáradt vagyok. Évek óta felborult a bioritmusom és nem tudom helyre állítani. Úgy érzem ebből nem mászok ki.
2022. jan. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!