Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális betegség...

Milyen mentális betegség állhat s hátterében annak, ha valakinek soha nem volt sem szexuális sem párkapcsolata?

Figyelt kérdés
Ez a réteg az emberiség kb. 0,001 százalékát teszi ki. Én azt látom hogy emberek mentális/fizikai betegségek ellenére is képesek a kapcsolatra/szexre. Mire utalhat, ha valaki nem az? És nem az aszexualitás, mert ők képesek, csak nem kívánják
2022. febr. 14. 16:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
10-es van olyan akit az nem tesz boldoggá.
2022. febr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Phoney ***** válasza:
100%
Nem kell hozzá „igazi” mentális betegség. Bizonyos fokú szorongás, gyengén fejlett személyiség, félénkség, képtelenség az aktív ismerkedésre, ilyenek kombinációja már bőven elég lehet ahhoz, hogy csak akkor legyen valakinek szexuális vagy párkapcsolata, hogyha valaki proaktívan "rámozdul". A legtöbb esetben ez meg is fog történni, de az ilyen emberekből is van 10-ből (vagy akárhányból) 1, akire senki nem fog magától rámozdulni, vagy csak olyan, akinek ő inkább nem fogadja a közeledését. Mert azért a legszerencsétlenebb férfiból is igen ritka az olyan, akinek *tényleg* bárki jó.
2022. febr. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Akkor leírom árnyaltabban: (amennyit tudok) nagyon szép fiatal lány, értelmes, aki valóban szoc. Fóbiás, bár ezzel együtt szereti a társaságot, de ez még nem elég ahhoz hogy ne tudjon szexelni) nagyon válogatós, a szemkontaktussal is baja van.

“Cikinek, szégyenteljes”, dolognak érzi a szexet és egy csók után másnap nem mert belenézni a fiú szemébe és megszakította vele a kapcsolatot. Azt mondja fejben működik a szex, de élőben már nem merné megtenni… és 27 éves, szóval nem kislány.

Egyre dühösebb a világra, amiért mindenki kapcsolatban van, neki meg nem lehet.

Jah és az apja is mentális beteg. Ennyit tudok

2022. febr. 14. 18:19
 14/17 anonim ***** válasza:
sajat magat szabotalja. en valami extrem szorongasra tudnek gondolni, plusz az hogy szegyenteljes dolognak erzi a szexet nekem gyanus hogy valami gyerekkori trauma is lehet a hatterben
2022. febr. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Hát ezt már nekem is ciki leírni. Meg egy rokonomról van szó, félek hogy akár magára ismerhet. Szóval volt meg egy felmenő a családban, aki szinten szűz volt egész életében, 90 évig… azt tudom hogy az apja nagyon sz.r volt és mellette szexeltek a szülei. De ebben a témában is olvastam már és nagyon sok ember inkább csak viccelődött azzal hogy traumatikus hogy hallotta/látta a szüleit gyerekként és ettől még nekik megy a dolog. Szexuálpszichológussal nem tudna beszélni, meg ő mar így akar maradni, csak közben egyre mélyebbre süllyed. Ja és a férfi nemiszervtől(hogy szépen fejezzem ki magam) is undorodik, elvileg ez az egyik fő gond. Nem tudom mi lesz így vele
2022. febr. 14. 18:50
 16/17 Phoney ***** válasza:
49%

Ismertem ilyen nőt, kb. ennyi idős volt, amikor még az első csókján se volt túl. A szüzessége elvesztéséhez (amivel utólag semmi gondja nem is volt) végül "csak" egy olyan férfira volt szüksége akivel ártatlanul lefuthatta az ismerkedős, barátkozós, összemelegedős köröket anélkül, hogy közben egymás szájába (meg máshova) másztak volna. A testi intimitásnak se feltétlenül a csók a kezdete, meg lehet előzni együttalvással, ha már megvan hozzá a bizalom.

Ha tényleg olyan szép és értelmes, és alapvetően a természete sem megy az emberek agyára, akkor szerintem erre is tud partnert találni.


Más kérdés, hogy amúgy nyilván vannak legalább kisebb mentális problémái, valószínűleg a személyiségfejlődés és/vagy traumák vonalán, de a szex/párkapcsolat attól még valószínűleg járható lenne a fentiek szerint.

2022. febr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
36%

Persze mert biztos csak elmebeteg lehet az aki nem kell a nőknek, aha, ilyet is csak az mond akinek kb. 10 éves kora óta állandóan van párja meg szexpartnere, mert a valósághoz egész pontosan semmi köze nincs.

Nekem még a prosti is azt mondta inkább visszaadja a pénzt, de nem fekszik le velem.

Ennyire "szeretnek" a nők. 25 éves vagyok, nem vagyok elmebeteg, skizofrén, mániás depressziós, semmi hasonló (pánikbetegségem van pár éve, de előtte az se volt), mégsem volt még randim sem soha, nem hogy szex vagy párkapcsolat. Akit a nők gyűlölnek, megvetnek, és le tudnának okádni csak azért mert nem pénzes és jóképű, az a mai világban nem tud mit tenni. Én lassacskán elengedtem a dolgot. 14 éves korom óta kb. 50 nőnél próbálkoztam, az eredmények széles skálája egész szépen megoszlott a nem méltatott válaszra se, a "bocsi van pasim" duma, a letiltott és pletykákat kezdett terjeszteni rólam, a nyilvánosan megalázott és kiröhögött, meg a "hogy képzelem hogy leszólítom mint valami kvát, egyébként sem jönne össze velem" között.

Próbálkoztam élőben és neten, gimiben, egyetemen,buszon, haveri körön keresztül, a kb. 50 esetből egy volt akivel online(!) eljutottam pár nap beszélgetésig, majd közölte hogy van barátja és utána már nem nagyon írt vissza.

2022. febr. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!