Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet elfogadni a halál...

Hogy lehet elfogadni a halál gondolatát?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy egész életemben minden mentális problémám forrása a halálfélelem volt. Ebből alakult ki nálam a szorongás és a depresszió, amitől évek óta nem tudok szabadulni. Egyszerre nagyon félek a haláltól, hogy itt kell hagynom a családomat, a barátaimat, mindent, amit ismerek, de valahogy mégis vágyom a halált, legalábbis mióta az eszemet tudom mindig a gondolataim között szerepelt, régebben voltak öngyilkos gondolataim is. Ennek ellenére amikor műtöttek egy pár éve, féltem hogy mindennek vége lesz. Hogy félhetek egyszerre a haláltól és lehetek rá kíváncsi? Hogy lehetne egészségesebb kapcsolatom a halállal?

2022. márc. 1. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Rég pszichológushoz kellett volna menned! Mért nem mentél? A te korodban nem a halállal kellene, hogy egészséges kapcsolatod legyen, hanem az élettel.
2022. márc. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jártam pszichológusnál, többnél is, de csak átmeneti javulás volt tapasztalható (amikor egyáltalán volt). Annyira fiatal sem vagyok már, vagyis már 30-on felüli. Próbálom élni az életem, de úgy érzem egy hullámvasúton ülök, hol jobb, hol rosszabb. Már nem bízom a szakemberekben, magamban kellene megtalálnom a megoldást a problémára.
2022. márc. 1. 18:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Mért nem volt tartós a javulás? Hogy maradtak abba a terápiák? Mért nem bízol a szakemberekben? Ők pont arra valók, hogy ne a saját levedben kelljen főnöd, hanem veled együtt gondolkozzanak, és kísérjenek ezen az úton. A hullámvasút teljesen normális, nem kell ahhoz lelkibetegnek lenni, elég egy időjárás-változás is.
2022. márc. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az első pszichológus autogén tréninget akart alkalmazni, de nálam nem működött. A következő gyógyszert akart felírni anélkül hogy felmérte volna mi a helyzet. Nem mondom hogy nincsenek jó szakemberek, de nem tudom rajtam hogy tudnának segíteni. Persze, tudom hogy normális, de nálam a mélypont sajnos rosszabb mint egy normális embernél. Hetekig, hónapokig tartó befordulás, szorongás, ami gyomorideggel, álmatlansággal, fejfájással jár, ilyenkor irreális gondolataim vannak, amik sokszor a halállal kapcsolatosak.
2022. márc. 1. 19:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem jártál több pszichológusnál, mert aki gyógyszert akart írni, az nem pszichológus volt. Attól függetlenül súlyos depresszió és szorongás esetén valószínűleg indokolt a gyógyszer szedése, de előbb meg kell próbálkozni pszichoterápiával, hátha az is elég. Ezt te nem tetted. Az autogén tréning is működhet, ha hajlandó vagy elfogadni ezt a lazítási formát, de ha nem, illetve amellett ott a pszichoterápia. Nem próbáltad. Arra van szükséged. Ha sem a relaxáló módszert, sem a gyógyszert nem fogadod el, pszichoterápiára pedig nem jelentkezel, akkor a csodára vársz. Ehelyett inkább egy klinikai szakpszichológushoz vagy pszichoterapeutához kellene bejelentkezned, megmondani, hogy nem szeretnél gyógyszert és nem jön be neked az autogén tréning, de szeretnél megszabadulni a szorongástól és negatív gondolatoktól. Kezedbe kell venned a saját gyógyulásodat; ha a gyomrod fáj, azzal is elmész szakorvoshoz. Nem a te dolgod, hogy eldöntsd, hogy hogy tud vagy nem tud segíteni, hanem az övé, neked viszont el kell fogadnod ezt a szakmai segítséget. Arra van kiképezve. Nem különleges betegség a tied, számukra ez a tipikus, a napi rutin.
2022. márc. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő de szerintem a haláltól való félelem nem lehet az állapotod kiindulópontja, sokkal inkább egy tünete csak (ocd-s "beakadt" gondolatra tippelek).

Én is azt javaslom hogy találj egy jó szakembert, lehet sok időbe és pénzbe telik de megéri. Sajnos teli van az ország rossz pszichológussal.


Az ocd-től eltekintve, szerintem erre a specifikus félelemre csak spirituális úton lehet megnyugvást találni. Kiskoromban én is féltem a haláltól de mostmár van egy elég erős meggyőződésem arról hogy mi van a halál után és azóta nem szokott ez szorongást okozni. (nem úgy mint az élet xD)

2022. márc. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne félj a haláltól, a halál olyan természetes dolog, mint a születés. A tested atomjai több milliárd évesek, és még sok milliárd évig tovább fognak létezni itt a Földön - millióféle szerves és szervetlen formában. Sosem fogsz megszűnni igazán, mindig létezni fogsz!
2022. márc. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!