Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt antidepresszánst...

Vannak itt antidepresszánst szedő emberek? Mik a tapasztalataitok, mennyire változott az életminőségetek?

Figyelt kérdés
Észleltetek esetleg valami mellékhatást? Aki szed antidepi bogyót, akkor onnantól az semmilyen negatív érzést nem fog többé érezni?

2022. márc. 5. 17:10
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Gondolom ezt olyan szedi, akinek a mindennapi létezéséhez kell az antidepresszáns, mert különben nem tudná ellátni a mindennapi feladatait.
2022. márc. 5. 17:15
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Még csak bő két hete szedem, de ahhoz, hogy jobb és szebb életed legyen neked is változnod kell, a gyógyszer csak mankó az agyi kémiának.
2022. márc. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Néha olyan gondolatok futnak át az agyamon, hogy ez lenne az egyetlen megoldás arra, hogy normális életem legyen. Nem boldog, arról lényegében már rég lemondtam.

Mert sajnos gyakran támadnak negatív érzéseim, gondolataim. Ezek komplexek, de főleg családi gondok. Kérlek ne vegyétek ezt panaszkodásnak, befejeztem!

2022. márc. 5. 17:26
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Jelenleg anyós gond miatt kerültem a padlóra, ne hidd, hogy egyedül vagy. Rengeteget agyalok. Szakember segít.
2022. márc. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ja...és abszolút ellátom a mindennapjaimat, de nem érzem jól magam.
2022. márc. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én igaz, hogy még életemben nem szedtem semmiféle antidepresszánst, de valahogy úgy tudom elképzelni, hogy szintent tart, hogy ne kerülj érzelmi válságba, azaz a negatív tartományba tartósan.
2022. márc. 5. 17:35
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Én is most először, de terápiára már jártam 13 éve, sokat segített. Akkor nem kellett gyógyszer, "csak" szorongtam. De ez az egész téma hosszú, hogy megértsd, mert látom nem vagy vele tisztában.
2022. márc. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7: Igazából e tekintetben nagyon szélsőséges a gondolkodásom. Tegnap vonatúton például azon töprengtem, hogy olyan sok rossz ért lelki értelemben, hogy csak az antidepresszáns terelhet engem normális mederbe.

Máskor pedig olyan gondolatok futnak át rajtam, hogy ha nem vigyázok, akkor a gyógyszer rabja leszek, vagy túladagolom magam véletlenül.

2022. márc. 5. 17:43
 9/16 anonim ***** válasza:
Így van, az antidepresszáns valóban csak egy mankó az agyi kémiának, viszont ha az orvosoddal megtaláljátok a neked megfelelőt, akkor egyensúlyban fogja tartani a kémiádat annyira, hogy nem kerülsz padlóra. Mellette viszont elengedhetetlen az, hogy te is aktívan tegyél a javulásodért. Így nem leszel a gyógyszer rabja.
2022. márc. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kedves kérdeő! Most jöttem a pszchiátertől, a gyógyszer mellett beszélgetünk, és megint mondott egy olyat, ami elgondolkodtat és más mederbe tereli az életem. MIért csak a gyógyszerben hiszed a megoldást? Igen, azt is kapok. És olvasd el a 9-es választ, csodásan megfogalmazta!
2022. márc. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!