Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik szednek antidepresszánst:...

Akik szednek antidepresszánst: javult az állapototok tőle és jobban lettetek lelkileg, vagy rosszabbodott a helyzet?

Figyelt kérdés

2022. márc. 8. 12:12
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
77%

Én OCD-re kaptam eddig 3 különféle gyógyszert, és 2 külön nyugtatót leírom a tapasztalatom, de emberenként változók ezek egyébként.


Rexetin: Az elején jónak tűnt egész jól éreztem magam, bár a terápiás dózistólé még messze voltunk, de elkezdtem olyan "üres"-nek érzeni magam, és elég sok öngyilkos gondolatom lett, szóval elhagytam.


Anafranil: Elvileg az egyik legjobb, és legrégebbi bevált antidepi az OCD-re amire jól is hatott sokkal kevesebb kényszergondolat/kényszercselekvés viszont szexuális dolgok 0-ra csökkentek alig sikerült az ejakuláció/merevedés, borzasztóan szédültemm, fáradt voltam, kavargott minden bennem, konkrétan zombinak éreztem magam tőle így ez is skippelve lett.


Asentra: Jelenleg ezt szedem az elején 50 mg az utóbbi 2-3 hétben 75 mg eddig ez a legjobb az összes közül mellékhatásai rám alig vannak, de most az emelésnél érzem sajnos hogy kicsit erősödtek a tünetek újra (gondolom az emeléstől) sajnos kissé úgy érzem ez is kihat rám szexuálisan, meg eléggé akad a nyelvem sokszor, szóval kiderül hosszú távon élek-e vele, de OCD-ben eddig ez segített a legtöbbet kétségtelenül.


Frontin: Engem nagyon "leszedált" és nem a jó értelemben+alváshoz nekem nem segített picit se.


Xanax: Kis mennyiségben is nagyon bevált alkalomszerűen néha 0.25-0.5 alváshoz/ 0.25-nek a fele/0.25 ha napközben egy szorongósabb érzés jön rám, ami elég ritka.


Ezek az én tapasztalataim, bizonyos mértékben biztos segít, csak ki kell fogni a jó gyógyszert, és a jó orvost ami kísérletezés, és időbe telik.


Drukkolok mindenkinek, hogy jobban legyen!

2022. márc. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 Moon_Walker ***** válasza:
100%

sokan keverik az antidepresszánst a nyugtatókkal (xanax) nincs tisztázva, hogy a posztoló tisztában van-e mit kérdez.


amúgy nekem a harmadik vált be igazán, ami nem SSRI, hanem MAO-I...

2022. márc. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 Moon_Walker ***** válasza:
20%
32-es ezek nyugtatók... nem antidepresszánsok.
2022. márc. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
91%
xanax szorongásoldó még mindig
2022. márc. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
64%
33: Vannak köztük antidepresszánsok is.
2022. márc. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
52%

Én jobban lettem tőle.

Nem értem azokat, akik ennyire ellene vannak, és nem merik elkezdeni.

Én annyira mélyen voltam előtte, hogy konkrétan rosszabb már nem lehetett volna, így tényleg csak megváltásként tudtam tekinteni a gyógyszerre.

Akik nem akarják szedni, azoknak jobb szenvedni?

2022. márc. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

32

Az SSRI-k és a MAOI-k antidepresszánsok.

2022. márc. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:
Magyarul akinek nem működik jól az agya, azt ezek a bogyók helyreteszik és boldog, egészséges életet fog élni ezek után?
2022. márc. 16. 13:13
 39/47 anonim ***** válasza:
Azért kapja.
2022. márc. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
91%

38/kérdező


Nem, nem feltétlenül lesz boldog, csak a bogyóktól. Tennie is kell érte, hogy jobban legyen a személy. Viszont az ok nélküli mély hangulaton tud segíteni.


De pl. Ha minden héten meghal valaki közel állója, a gyógyszer nem fog rajta segíteni úgyanúgy szar kedve lesz/ nem fog érezni semmit.


De igen, a legtöbb esetben segít a gyógyszer, ha a személy hajlandó is tenni azért, hogy boldogabb legyen.

2022. márc. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!