Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik szednek antidepresszánst:...

Akik szednek antidepresszánst: javult az állapototok tőle és jobban lettetek lelkileg, vagy rosszabbodott a helyzet?

Figyelt kérdés

2022. márc. 8. 12:12
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
94%

Az antidepresszánsok azokon segítenek gyakorlatilag garantáltan és különösebb energiabefektetés nélkül, akiknek amúgy rendben van az életük, de egyszerűen érzelmileg-mentálisan nincsenek jól. Ha a normális munka, lakhatás, pénzügyek, párkapcsolat, barátok mind pipa, akkor egyértelműen csak a gyógyszer segít, mert az agyi működés valamikor elromlott + genetikai hajlam is lehet.


Akinek romokban van az élete és emellett depressziós, annak nem lesz egyről a kettőre boldog minden napja, mert rengeteg olyan problémája van, amin a gyógyszer nem is tud segíteni. Értem ezalatt pl: a gyógyszer nem kap munkát, nem tart el gyereket, stb. De megadja a kezdő löketet ahhoz, hogy lábra tudjon állni az illető. Onnantól viszont az ő dolga és felelőssége, hogy éljen a lehetőséggel amit a gyógyszer nyújt.

2022. márc. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
90%
Ahogy az előttem író fogalmazott. Tömören, az endogén depresszió esetén javasoltak. Nekem segített. Oktalan pánikroham és erős depresszió.
2022. márc. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim válasza:
41. Kommentelő elég ilyen helyzetben a gyógyszer vagy terápia is szükséges ?
2022. máj. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
Mizu mostanság?
2022. máj. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

31

"Frontin: Engem nagyon "leszedált" és nem a jó értelemben+alváshoz nekem nem segített picit se.


Xanax: Kis mennyiségben is nagyon bevált alkalomszerűen néha 0.25-0.5 alváshoz/ 0.25-nek a fele/0.25 ha napközben egy szorongósabb érzés jön rám, ami elég ritka."


A kettő ugyanaz.


41

Nekem az egyik antidepi úgy is segített, hogy nincsenek rendben a dolgaim. Fél évig nagyon jól voltam.


Nem csak SSRI-k, SNRI-k, ciklikusak és MAOI-k vannak, hanem atipikusak is. Nekem egy ilyen segített. (A hatodik antidepim volt. Azóta túl vagyok egy hetediken is.)

2022. máj. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

32

Melyik MAOI-t kapod? Nagyon macerás? (Úgy tudom, különböző élelmiszereket kerülni kell velük.)

2022. máj. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Követem.
2022. máj. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!