Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hány mg frontin az ami még...

Hány mg frontin az ami még biztonságos egy nagyon idegtépő nap után?

Figyelt kérdés

Nem rendszeres használatról van szó csak a ma estéről. Általában 0.5-ből szedek 1-2 szemet. Esetleg mellé 1 szem 0,5 rivotrilt. Ma viszont nagyon beteg napom volt. Holnap fontos munkám lesz, de szétszed az ideg. Így aludni sem fogok.

Most 1-2 szem nagyon kevés, de nyilván nem szeretném veszélyeztetni magam, anélkül is van épp elég bajom.


2022. ápr. 7. 20:59
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
29: Ezt inkább szabad vélemény nyilvánításnak nevezném. Porpaganda az, mikor hatalmas média erővel sulykolják hogy "aggyá a kölöknek Fluimucilt ha megfázott".
2022. ápr. 8. 10:16
 32/42 anonim ***** válasza:
66%

30: én nem tudom, melyik hsz-t melyikőtök írta, de szinte már csak az hiányzik, hogy ki hol szerzi be a cuccost a feketepiacon...


Amit leírtok, kőkemény abúzus.... Önként variálva a kemény szereket.

2022. ápr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:

Piacon? Lemész bármelyik körzetihez hogy szar napod van, hozzád vág egy pár doboz 100db-os 0,5-ös frontin receptet. 100db tabletta 150Ft. Azért ez a helyzet mert sokkal drágább lenne figyelni az emberekre. Ha lenne normális családvédelmi program akkor már kiskoromban elküldtek volna nevelő szülőkhöz és most nem szorulnék segítségre. Persze mind az óvodákban, iskolákban tojnak az emberre. Utána meg főleg megszakad minden kapcsolat a szociális hálóval. Itt a visszaélés állami szinten zajlik.

A magán embereknek meg személyes traumái vannak. Kell nekik valami. Így is elég sok az öngyilkosság. Sokkal durvább lenne ha nem tolnák ezeket a szereket.

2022. ápr. 8. 10:25
 34/42 anonim ***** válasza:

32

Igen, én önként variálom a gyógyszereket, mert a pszichiátereknek FOGALMUK SINCS, hogy ezek a gyógyszerek hogy működnek. Ők maguk soha nem szedték. Nem értik meg, hogy nincs általános adagolás, hanem teljesen egyéni.


Az egyik barátnőm és az egyik unokatesóm kaptak 0,25 xanax-ot és mindketten azt mesélték, hogy 14-15 órát aludtak tőle. Én meg 3x 0,25-tel indítottam és tényleg meg sem kottyant, pár hét leforgása alatt sokkal többet kellett szednem belőle ORVOSI ELŐÍRÁSRA.


Nagyon sok gyógszert szedtem és kegyetlen mellékhatásaik voltak. Nem ragozom, nem akarom a többiek kedvét elvenni. Az egyetlen, aminek nem volt mellékhatása (rövid távon) az pont a xanax volt. Nekem kábé meg sem kottyan, kicsit elálmosodok tőle, ennyi.


Nyilván próbálunk kevés kárt okozni magunknak, de nehéz. Még az is perspektíva, hogy "igen, évek vagy évtizedek múlva demens leszek, DE legalább most elfogadható állapotban vagyok".


Egyébként voltam kórházban, ahol egy szobatársamtól elvették a rivotrilt (amit természetesen orvos írt fel neki és nem a piacon vásárolta). Teljesen kikészült (saját szememmel láttam a leépülését, borzasztó volt) és pár héttel később öngyilkos lett. Nem tudom, hogy ezért-e, de szerintem ez is benne volt.


És még annyit a drágalátos pszichiáterekről, hogy mondhatom én nekik, hogy ilyen-olyan mellékhatás van a gyógyszertől és az a standard, alap, csípőből jövő válasz, hogy "az nem attól van". Hát akkor kapják be. Én már régesrégen nem bízom a pszichiáterekben, soknál voltam, talán egy volt normális, de nagyon drága volt és nem adta meg az elérhetőségét. Így viszont hogy tudjak együttműködni vele? Nem hívogattam volna, de egy email-t el tudott volna olvasni és tudott volna rá válaszolni.

2022. ápr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

"én önként variálom a gyógyszereket, mert a pszichiátereknek FOGALMUK SINCS, hogy ezek a gyógyszerek hogy működnek. Ők maguk soha nem szedték"



Remélem, a vakbélműtétedet, vagy szívbillentyű-cserédet is csak olyan sebész végezheti, aki már önmagán elvégzett hasonló műtétet... :-DDDD

2022. ápr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

35

Jó, akkor másként fogalmazom meg.


Kb. 100x hallottam (nekem is mondták), hogy "nem az antipszichotikumtól hízik az ember, hanem azért, mert sokat eszik és keveset mozog". Nos, milyen érdekes, hogy valójában az anyagcserébe avatkozik bele és én, aki soha de soha nem voltam több, mint 60 kiló, az antipszichotikumoktól 10-15 kilókat híztam. És persze, hogy zabáltam, mert ezekkel a gyógyszerekkel mindenki zabál (és mindenki hízik).


Ha már nem tudhatja, hogy mi a mellékhatás, mert soha életében nem vett be egy kib.szott gyógyszert sem, akkor ne a partvonalról kiabálja be a baromságait.


Gondolom egy sebész csak elhiszi, hogy fájhat a műtét után.

2022. ápr. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:

A sebészek sincsenek mindig a toppon. Nagyanyám műhiba miatt halt meg.

Minden szakemberből van jó és rossz. Pszichiáterből is. Államiban is van némi lehetőség választani. Magánban meg pláne.

2022. ápr. 8. 14:39
 38/42 A kérdező kommentje:
2022. ápr. 8. 14:45
 39/42 A kérdező kommentje:
Az uccsót csak azért linkeltem hogy oldjam kicsit a feszkót. 😃😃😃
2022. ápr. 8. 14:48
 40/42 anonim ***** válasza:
100%

" nem az antipszichotikumtól hízik az ember, hanem azért, mert sokat eszik és keveset mozog". Nos, milyen érdekes, hogy valójában az anyagcserébe avatkozik bele "

Sajnos ezt alá tudom támasztani, igaz, nem derült ki, hogy az antipszichotikum vagy az antidepi okozta, mert nagyon sokfélét szedtem (kórházban állították be), de 50-ről majdnem 70 kg-ra híztam és a prolaktin-szintem olyan magas lett, mintha terhes lettem volna (a menstruációm is kimaradt 3 hónapig)..

Xanax-függőségben is van bőven tapasztalatom, erről kb. könyvet tudnék írni, de elrettentés-képpen csak annyi, hogy a megvonás a legszörnyűbb. Többször is volt, hogy egy hét alatt "megettem" egy 100 db-ost (ittam is rá), de a nagy baj akkor jött, amikor hirtelen elfogytak a készletek. Nos, ilyenkor rendre a mentő vitt el, 190-200-as vérnyomással, olyan szédüléssel, hogy ültömben lecsúsztam a székről (lábra állni nem is tudtam) és folyamatos hányással.

Szóval, csak óvatosan!

2022. ápr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!