Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rászoktam a nyugtatókra, és...

Rászoktam a nyugtatókra, és most le szeretnék szokni, de nem tudok. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

26éves vagyok,5éve szedek különféle nyugtatókat szorongásos depresszióra. (Először rexetin (igaz az antidepresszáns), de azt már nem szedem, xanaxot (0,5mg-osat írtak fel), most ezt váltakozva a frontinnal. )Az a gond, hogy le szeretnék szokni de nem tudok.

Mit tegyek?Rettegek mi lenne ha nem szedném.

Pedig jó volna, mert így nem merek új kapcsolatokat kötni, mint barátság, szerelem...(Pedig most tetszik valaki és én is neki, de...FÉLEK.)

Félek ha elmondanám, hogy csak így tudok létezni, őrültnek néznének.Kinek kell egy gyógyszerfüggő lelkibeteg nő?...


2010. szept. 15. 11:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
13.48 vagyok megint, amúgy nekem 3 párom is volt a betegségem alatt, amíg gyógyszereket szedtem, egyiktől se kaptam megjegyzést, hogy csak beképzelem stb. Mindegyik nagyon megértő volt, még az is, akivel később nagyon csúnyán szakítottam, mert kiderült, hogy folyton csalt, de a betegségben nagyon sokat segített. nekem ezek a tapasztalataim. Ha meg nem érti meg a gondjaidat, akkor ez jó, hogy az elején kiderül, legalább tudod, hogy rá nem számíthanál az életben, ha vmi gond ér, ugyanis bármikor történhet bármi, ha megérti a gondod, akkor pedig sokat fog neked segíteni a gyógyulásban.
2010. szept. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
13.48-as vagyok. Még egy kérdés. Az orvosod mondta, hogy szokj le? Nekem az orvos mondta és szép lassan leszoktam, viszont ha még kell szedned, akkor ne szokj le, rengetegen szednek ilyen gyógyszereket, nem is gondolnád, csak ugye senki sem reklámozza, én is legutóbb anyukám munkatársától kaptam frontint, mert rosszul lettem, nincs ebben semmi szégyen.
2010. szept. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
bach cseppeket adtak nekem is, mondhatom semmit se használt, csöpögtettem amikor rohamom volt, mint halottnak a csók, napokig kínlódtam, csöpögtettem, karkörzések meg a többi de semmi, gyógyszeert nem mertem bevenni, de már a szüleim veszekedtek vele, hogy szedjem be, aztán sírva bevettem és jól lettem tőle. Ennyit a kineziológiáról meg a bach cseppekről. Aki beképzeli a bajt, annak lehet, hogy ezektől elmúlik,d e aki valóban beteg, annak gyógyszer kell.
2010. szept. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Talán segít: [link]
2010. szept. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

11.27 vagyok ismét. A nyugtatókat lelki betegségekre szedik, amik a tüneteket elnyomják. De amint elment a hatása, az ok, amiért szedted, még mindig ott van!

Ezért okoz függőséget, és ezért javasolják az OKOT kezelni. Ami ezt az állapotot kiváltotta, azt rendbe tenni.

Ahogy az első oldal utolsó kommentjéből (13.48?) is kiderült: régóta nem szedte a gyógyszert, és újra előjött a betegség. A miértre tudja a választ? Mert az ok még fennállt. Neki is javasolnám az okot megoldani, amiről tudom, hogy nem olyan egyszerű... (Mennyivel könnyebb egy szem gyógyszert bevenni!)

A Bach cseppekről és az összes természetes dologról tudni kell, hogy nem egyik napról a másikra hat, mint ahogy (látszatra) a tüneteket elnyomó gyógyszer hatását megszoktátok, és ezért elvárjátok! Hatása csak hosszú távon van, de akkor tényleg van, a Bach cseppekről személyesen tapasztaltam. Aki tenni akar a gyógyulásáért, és utánanéz az ilyen oldalakon, az tudja. Javasolám előbb utánanézni, és hosszú távú kipróbálás után véleményt mondani mindenről (nemcsak erről). A betegség nem 5 perc alatt alakult ki, ezért a gyógyulás is hosszabb idő. Egy ezt vizsgáló orvos (neve most nem jut eszembe) szerint hozzávetőlegesen addig tart a gyógyulás a Bach cseppekkel, Moksával, kineziológiával és más természetes szerekkel, amíg kialakult a betegség, de lehet ennél rövidebb és hosszabb is, a páciens hozzáállásától függően. Ugyanis a lelki okokat nem szünteti meg SEMMI szer, ezeket mindenki maga tudja csak magában rendbe tenni, ha kell és lehet, változtatni a helyzetén...stb, ezek a szerek csak hozzásegítenek. "Vezetnek az úton." Mindenki maga dönt! Bármikor visszafordulhatsz, az út kevésbé egyszerű, mint egy szem gyógyszert bevenni, de jobb mielőbb kiszállni! (Ugye, ha a betegség elején az első szem gyógyszer előtt természetes szerhez jutottál volna, akkor nem lenne függőség?) És sosem késő, bármikor dönthetsz így. A természetes szereknek nincs mellékhatása, ezért jobb, de külön írtam, hogy csak fokozatosan lehet abbahagyni a gyógyszereket, a függőség miatt!!


Nekem nem érdekem sem a Bach csepp, sem más, amiket írtam, csak szeretnék segíteni azoknak, akik akarnak változtatni a helyzetünkön, és bízom benne, hogy ők meg is találják ezen vagy más úton a segítséget, és sikerül nekik!

Masszőr vagyok, és ezt a masszázsnál is megtapasztaltam: sokan azonnali eredményt várnak. De a testnek IDŐ kell a változáshoz, ahogy a tanulnivaló az iskolában is "le kell ülepedjen" (sokat kell ismételni, újra elmondani a tanultakat a tartós tudáshoz), úgy a testben és szellemben zajló változásokhoz is idő kell. A problémák egymásra rakódnak, mire eljut a páciens pl. a masszőrhöz, és felülről kezdenek oldódni. Azaz az utóbbi problémák oldódnak, majd előjönnek a korábbiak...stb.

11.27

2010. szept. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!Jó érzés azt is tudni, hogy nem vagyok egyedül ilyen problémával.

13.48-asnak: Nem az orvos mondta, én mondtam az orvosnak, hogy le szeretnék szokni, aki azt mondta szedjem megint az antidepresszánst, és csökkentsem a Xanaxot, mert az okoz függőséget.De nem bírom beszedni, hányingerem van tőle, teljesen elkábít...Még a Bach-cseppekről nem hallottam eddig, utána fogok nézni.Köszi a tippet!:)

2010. szept. 17. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!